ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הובלות הוטמייל ובניו 
 
 
צבי טלית

שירות הדואר הוטמייל ישראל עולה כיתה; לרגל שידרוג המערכת לטכנולוגיה מתקדמת, מעניקה MSN ישראל למשתמשיה מתנה נפלאה ואולטימטום: תעבירו מהר את כל הקבצים לפני שנמחוק אותם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת MSN ישראל הודיעה על השקתה של מערכת חדשה, עבור שירות הדואר הוטמייל המקומי Hotmail.co.il, הנשענת על טכנולוגית שרתים חדשה מתוצרת מיקרוסופט. הוטמייל הישראלית היא שירות המייל הראשון בעולם (שפן הניסויים) המתבסס על שרת ה-Hosted Exchange, אשר אם יעבוד כמו שצריך, מבטיח למשתמש פונקציונאליות של תוכנת האאוטלוק וכן מעניק למיקרוסופט את האפשרות להציע שירותים נוספים (בתשלום כמובן).

חברת MSN ישראל, כך נמסר בהודעה לעיתונות, "החליטה עוד לפני כשנה לעבור לטכנולוגיה חדשה ולאחר בדיקות מקיפות בחרה בשרת Hosted Exchange של מיקרוסופט כבסיס המערכת" (היינו מאוד מופתעים אם הם היו בוחרים בלינוקס מתוצרת סאן, נניח כבסיס למערכת). המערכת החדשה הוקמה במשך כששה חודשים ועתה, כאמור, היא הושלמה ועלתה לאוויר.

המערכת החדשה עומדת עתה לשירותם של כ-200,000 בעלי התיבות הפעילות של השירות הישראלי. השוק הישראלי שהוא ייחודי וקטן, מהווה בעצם את שפן הניסויים של מיקרוסופט העולמית בכל הנוגע לטכנולוגיה החדשה. כפי שהגדיר זאת אורי אדוני, מנכ"ל משותף MSN ישראל: "זהו שירות הוטמייל הראשון בעולם של MSN שמבוסס על שרת Hosted Exchange ועל כן הוא עתיד לשמש כמקרה מבחן עבור MSN העולמית ועבור הנהלת החברה באירופה, העוקבים בעניין אחר הפרויקט". אדוני טרח להדגיש כי "למרות כל החידושים, אנו נמשיך לספק את שירות הוטמייל ללא כל חיוב". אנחנו נזכור את מה שהבטחת, מר אדוני.

פונקציונאליות של אאוטלוק

במערכת הוטמייל החדשה שולב העיצוב של מערכת Hotmail.com.. יחד עם זאת, החידוש הגדול טמון במערכת אאוטלוק מלאה ששולבה לראשונה בכל תיבת דואר שמציעה את מגוון הכלים שאליהן רגיל משתמש האאוטלוק לרבות: יומן, לוח שנה, אנשי קשר, פתקים, ועוד. המערכת תציע מגוון רחב של כלים: פעולות בתיקיות, חיפושים, הודעות קוליות, הודעות אל ומהסלולר, סינכרון עם מכשירי כף יד ועוד.

גולת הכותרת של המערכת, מבחינתה של MSN ישראל, טמונה ללא ספק ביכולת לספק שירותי ערך מוסף שמתוכננים עתה ויוצעו למנויים (בתשלום). ביניהם ניתן לציין: חיבור לשירותי סלולר, חיבור למערכות טלוויזיה אינטראקטיביות, הרחבת תיבה, שירותי אנטי וירוס ועוד.

לא כולם מרוצים

מסתבר שלא כל מנויי הוטמייל הישראלי התלהבו מהשירות החדש. מסתבר כי תיבת הדואר החדשה וחכמה לא כל כך תומכת בלקוחות הותיקים של הוטמייל, אינה שומרת את התוכן ששמור בתיבות הישנות. כך שאם חשקה נפשו של המשתמש לשמור על ספר הכתובות, מבנה הספריות, והודעות הדואר שלו, מוטב שיתכונן לעבודה ידנית מרוכזת עם פינצטה, שכן הוטמייל לא תעשה את זה העבודה במקומו.

מ-MSN ישראל נמסר בתגובה לפנייתנו: "MSN‏‏ ישראל שקלה לבצע העברה אוטומטית של הנתונים (בתהליך Migration‏‏ בין שרתים), אך בדיקות העלו שהעברת נתונים בהיקף של עשרות ג'יגה עלולה לגרום לאיבוד חלק מהנתונים. מתוך דאגה לשלמות הנתונים המלאה של כל משתמש ומשתמש, הוחלט שההעברה תהיה ידנית. אנו מודעים לאי הנוחות המסויימת שנגרמת לחלק מהמנויים, אך משוכנעים שחידושי המערכת, חלקם ראשונים מסוגם בעולם, יביאו תוך זמן קצר לשביעות רצון גבוהה בקרב הרוב המכריע של הגולשים".

כפי שזה מצטייר, MSN ישראל כנראה לא מאמינה ביכולות ניהול הנתונים שלה, אולם מצפה מהמשתמשים להבעת האמון הצרכנית הגבוהה ביותר: תשלום על שירותי הפרימיום. קיימות כמובן אפשרויות נוספות: הראשונה היא שמדובר בהזדמנות פז למחוק חשבונות לא פעילים ואי-מיילים שמכבידים על השרתים. השנייה: העברת הנתונים בין הטכנולוגיות השונות היא פעולה יקרה במיוחד (הן בזמן מחשוב והן בכסף). כיוון שהוטמייל ישראל הוא אכן שפן ניסוי קטן (מאתיים אלף משתמשים) לקראת מעבר שירות הוטמייל העולמי (למעלה מ-100 מיליון משתמשים), אין בכוונת החברה ליצור "תקדים מסוכן" של העברת הנתונים כולם.

בכל מקרה, לאלו מכם שמעונינים לשמור את תוכן התיבה הישנה, מומלץ מאוד להזדרז. שכן ב-20 בינואר 2003 עומדת MSN ישראל לסגור את התיבות הישנות, ולמחוק באופן גורף את כל מה שיש בהן. למשתמשים הותיקים מובטחות שעות של הנאה בהעברת המסמכים והרשומות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by