ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל: חג מולד שמח, יהודים! 
 
 חנוכה שמח, יהודים   
 
עידו קינן

אתר החיפוש נכנס לטריטוריה מסוכנת: יחסי חילוניים-דתיים בישראל; לוגו חג המולד שלו מככב בגירסה הישראלית; חגים ישראליים (לאומיים או דתיים) טרם נראו שם; גוגל: זו תקופה בשנה בה מעניקים מתנות לאהובים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פורים שמח, יהודים
 פורים שמח, יהודים   
"הו, הו, הו, חג מולד שמח! אה, אתם לא נוצרים? רגע, אז מה אתם? יהודים? י-הו-דים. מעניין. אבל אתם לא אוהבים חגים עם מתנות? מה זה? צ'נוכה? הנוכה? ככככחחחחנוכה? נו, טוב, איך שאתם רוצים. אני את הכסף שלי מקבל בכל מקרה" (סנטה קלאוס מגלה את היהדות).

חג המולד הוא חג של קניות ומתנות, ושלא ינסו למרוח אתכם עם הדת הנוצרית, רוח החג, המשפחתיות וכל הבולשיט הזה. תסתכלו, לדוגמה, על הגוגל-דודל שצויר לכבוד החג: לא סנטה, לא איילים, לא אֶלפים ולא משפחה: את הלוגו של גוגל מכסות מתנות, עטופות בנייר עטיפה וסרטים צבעוניים.

גוגל-דודל הוא השם (ה"מאגניב", כמו כל דבר בגוגל) שניתן ללוגואים המיוחדים, שמעוצבים לכבוד אירועים שונים, בהם חגי הנוצרים. ואיפה אפשר לראות את לוגו חג המולד? תנסו באתר הישראלי. אם זכרוננו לא מטעה אותנו, זו הפעם הראשונה שהוא מתהדר בגוגל-דודל (גוגל לא מייחד את מסע הצלב שלו דווקא ליהודים: גם בגירסת איחוד נסיכויות המפרץ, למשל, מככבות המתנות של דוד סנטה).
 
יום עצמאות שמח, יהודים
 יום עצמאות שמח, יהודים   
זה לא באמת כפייה דתית נוצרית, כמו שזה אולי נראה במבט ראשון: אמרנו כבר, שחג המולד הוא לא באמת חג דתי (אבל הוא כן חג קפיטליסטי, ואם אתם חברים באחת מהתנועות האנטי-גלובליות, השאירו את מחאתכם אחרי הצפצוף). חוצמזה, יש פה לא מעט אנשים שחוגגים אותו (ערבים-נוצרים, רוסים-נוצרים או ממשפחות מעורבות, יהודים שהחליטו לאמץ את החג והמון עובדים זרים).

אבל למה אף פעם לא קיבלנו גוגל-דודל של חג יהודי לאומי או דתי? ומה עם איזה חג מוסלמי לשיפור הדיאלוג? מה, סרגיי ברין, המייסד-השותף של גוגל, הוא לא יהודי חם? זהו, שלא. כלומר, כן יהודי, אבל לא ממש חם. בראיון שנתן ביולי לרד הרינג, סיפר שהוריו עזבו את רוסיה כי "היהודים היו האנשים היחידים שהרוסים לא רצו". בנוגע לסכסוך במזרח-התיכון, הפטיר ברין ש"הם ימשיכו לריב עד שהם יתעייפו".
 
 
פעם שאלנו את דוברת גוגל, איילין רודריגז, למה אין גוגל-דודל ישראלי. "אנחנו מנסים לאזכר חגיגות בינלאומיות רבות בגוגל-דודלז, ותמיד פתוחים להצעות מהמשתמשים שלנו", היא ענתה בתאגידית מתחמקת. "אוקיי", התעקשנו, "אבל האם נוצרו עד כה לוגואים של גוגל עם נושאים ישראליים\יהודיים?". "כפי שציינתי", התערממה (מלשון ערמומיות), "אנחנו ממשיכים לקבל בברכה הצעות מהמשתמשים שלנו".

במילים אחרות, אם מספיק גולשים ישלחו הצעות ללוגואים ישראליים לגוגל, אולי עוד נזכה לראות את הרצל עומד על הלוגו של גוגל ומביט אל האופק. אז יאללה, להשחיז מקלדות, לפתוח פוטושופים ולשחרר את המוזות.
 
 

גוגל: ניסינו לפתח משהו בלי היבט דתי

"החלטנו להראות את הלוגו הזה בדומיינים העולמיים שלנו כדי לחגוג את תקופת השנה בה הענקת-מתנות משותפת לתרבויות ועמים רבים ברחבי העולם", מסרה מנהלת יחסי הציבור הבינלאומיים של גוגל, דבי פרוסט. "אנחנו רגישים למשתמשים מכל דת ותרבות, על כן ניסינו לפתח במיוחד משהו שאין לו היבט דתי. המטרה שלנו היתה לספק דודל חגיגי שייצג את רוח הענקת המתנות לאהובים במהלך חודש דצמבר ובסמוך לשנה האזרחית החדשה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by