ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט חויבה להתקין ג'אווה מעודכנת בווינדוס 
 
 
מערכת חיים ברשת

שופט פדרלי בארצות הברית קיבל את טענתה של סאן, לפיה מיקרוסופט משתמשת בכוחה כמונופול כדי למנוע תחרות הוגנת. כאילו, דהה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט חייבת לכלול את שפת התכנות ג'אווה של Sun Microsystem במערכת ההפעלה ווינדוס, כך קבע שופט פדרלי, שהעניק לסאן ניצחון ראשון במאבקה נגד המונופול לכאורה של מיקרוסופט.

סוכנות AP שמסרה את הידיעה, דיווחה כי סאן טענה במהלך שימוע בן שלושה ימים מול השופט המחוזי פרדריק מוץ כי מיקרוסופט השיגה יתרון לא הוגן בכך ששיווקה את ווינדוס - המותקנת על יותר מתשעים אחוזים מהמחשבים הביתיים בעולם - עם גרסה ישנה של ג'אווה, שלא תאמה את היישומים המעודכנים איתם רצו המשתמשים לעבוד.

"בסיכום הכללי, האינטרס הציבורי במקרה הזה דורש כי חופש היוזמה יישאר חופשי באמת, ללא הכתם של הפרות חוקי מונופול", אמר מוץ בפסיקתו.

מפתחי תוכנה פונים לפלטפורמת ה-.NET של מיקרוסופט במקום להמר על הגרסה הרעועה של ג'אווה, טענו עורכי הדין של סאן באזני השופט. עורך הדין של מיקרוסופט טענו מנגד כי לפחות מחצית ממפתחי התוכנה בעולם כבר עובדים על ג'אווה, המאפשרת לתכנת ולהריץ יישומים קטנים בלי קשר למערכת ההפעלה.

"תחרות אינה רק זכייה בפרס; היא ערך עליון המעניק לכל מי שמעוניין להתחרות הזדמנות להפגין את ערכו", אמר מוץ. "אם .NET תוכיח את עצמה כמוצר טוב יותר מהג'אווה, היא אמורה לשלוט בשוק - ואכן תעשה זאת". מוץ כתב בהכרעתו כי אם תנצח המערכת של מיקרוסופט "הרי שהיא אמורה לנצח בגלל התכונות העדיפות של ה-.NET ולא בגלל שמיקרוסופט הטילה את מלוא משקלה המונופולי כדי ליצור תנאי שוק בהם יש לה יתרון לא הוגן".

השופט העניק לסאן את צו המניעה, ובכך קיבל את טענתה כי אם תמתין עד לבירורה של התביעה בסך מיליארד דולר שהגישה נגד מיקרוסופט, תפגר יותר מדי מאחוריה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by