ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגבר הדפוק ביותר בעולם 

הגבר הדפוק ביותר בעולם

 
 
 עוזי וייל

לריצ'רד ג'יף, כותב טורים בריטי, יש תיאוריה: הוא הזכר הנבזה והדפוק ביותר בעולם, ובכל פעם הוא מוכיח את זה מחדש. הנה, למשל, מה שהוא עשה לחברתו הטובה בריג'יט, עם כל הכוונות הטובות. עוזי וייל על וידויו של גבר מנוול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היפוך לפנים. אדוארד מייברידג`, 1885
 היפוך לפנים. אדוארד מייברידג`, 1885   
ריצ`רד ג`יף הוא מעין בעל טור בעיתון הבריטי "גארדיאן". אני אומר "מעין", כי הטור שלו כל כך ביזארי, שקשה להכניס אותו תחת איזושהי הגדרה נורמלית. הוא גם כותב אותו מתי שמתחשק לו, פעם בשלושה ארבע שבועות, אבל כל פעם כזו היא חגיגה למי שאוהב לקרוא ולשפשף את העיניים.

למר ג`יף יש טענה בסיסית אחת: שהוא חתיכת חרא. ומדי טור, הוא מצליח להוכיח את טענתו בצורה המשכנעת ביותר. הוא עושה דברים איומים, בעיקר לנשים, והטור שלו נקרא: "זכר מדרגה גימ"ל". הנה ציטוט מתוך אחד הטורים האחרונים.

הפעם הוא מספר את סיפורה של בריג`ט, ידידתו היחידה כמעט, אדם שהוא אוהב ומעריך. בריג`ט התאהבה מעל לראש בברונו, בחור שריצ`רד מכיר היטב, אחד שמנהגו עם נשים הוא מסוג "השתמש וזרוק". כמובן, אחרי הפעם הראשונה שבריג`ט מזדיינת עם בחיר ליבה, הוא נעלם מחייה לחלוטין. הוא פשוט מתעלם מההודעות הטלפוניות שלה, ומחכה שהיא תבין ותסתלק. ריצ`רד, איש רגיש, מחליט להתערב:

"החלטתי להשיב על הטלפונים של ברונו במקומו. רק בשביל לעשות את זה בצורה עדינה יותר. יש לנו קול דומה ואני יכול בקלות לחקות את המבטא שלו. נתתי לבריג`ט את מספר הטלפון הנייד שקיבלתי מהעבודה - היא לא מכירה אותו - ואמרתי לה שזה המספר של ברונו. חשבתי שננהל שיחה אחת או שתיים, ואחר כך היא תגלה את האמת. אבל החיקוי היה כל כך טוב, והיא כל כך רצתה להאמין, שזה התחיל להתפתח לרומן בטלפון. היא השפיעה עלי מילות אהבה, ואני - בתור "ברונו" - החזרתי לה.

"בריג`ט היתה כל כך פגיעה, שלא יכולתי להגיד לה את האמת. כך טוויתי שקר אחרי שקר. אחרי שבוע של עשרות שיחות טלפוניות לוהטות, היא התקשרה ואמרה שקנתה זוג כרטיסים לפריז, לסופשבוע. זה היה הרגע האידיאלי להפסיק את זה, להתוודות על הכל ולהחזיר לה את מחיר הכרטיסים. אבל כל מה שעשיתי זה לקבוע איתה - בתור "ברונו" - להיפגש מחר בפאב, ולבחור בתי מלון בפריז.

"למחרת בערב, פגשתי בה "במקרה" בפאב. היא סיפרה לי על סוף השבוע המתוכנן עם ברונו, ואני אמרתי שאשב איתה לכוס בירה עד שהוא יגיע. אמרתי לעצמי, אחרי שהוא לא יגיע, אני אהיה שם כדי לאסוף את השברים, ואיכשהו אצליח לצאת מכל העניין בלי להתוודות על חטאי.

לקח לה שעה וחצי, אבל בסוף היא התחילה לבכות. הייתי הידיד המושלם. בחלקלקות רבה עברתי מ"הוא בטח תקוע בעבודה" ל"איזה בן זונה". היא שתתה עוד מרטיני ועוד מרטיני. אחרי השביעי היא הפסיקה לבכות, והביטה בי. תקווה קטנה החלה לצוץ בלבי, שאולי הערב הזה ייגמר עם זיון מתוך רחמים.

אוי לא. אוי, כן.

 
בריג`ט התעוררה במיטתי בבוקר, ביישנית וחמודה. עשיתי לה טוסט. אני רוצה שתבינו: בריג`ט היא ידידתי הטובה ביותר - יש כאלה שיאמרו, היחידה - בעולם. אבל כל מה שיכולתי לחשוב עליו זה ששניים מידידי אמורים להגיע אלי לסופשבוע של בירה, משחקי ביליארד אינסופיים, וסרטי פורנו. אז מה עשיתי?

שלחתי אותה הביתה. וכשהגיעה, צילצלתי אליה בתפקידי כ"ברונו". ברונו מצטער, אבל ברונו היה צריך לנסוע לפריז במפתיע, משהו מהעבודה, ולא הספיק להתקשר אליה. הוא הבטיח לחכות לה בתחנת הרכבת גאר ד`נור, ולבלות איתה את כל סוף השבוע. היא הסכימה, כמובן.

אז כמה בלתי צפוי זה היה שבריג`ט נכנסה לכזה דיכאון, אחרי שחיכתה שעות בתחנת הרכבת בפריז ואף אחד לא בא לפגוש אותה, שהיא בלעה צנצנת שלמה של גלולות הרגעה ברכבת חזרה ללונדון? כמה מופתע הייתי צריך להיות כשהיא דפקה על דלת ביתי בשתיים לפנות בוקר, הכריזה על מנת היתר שלקחה, והתמוטטה חסרת הכרה על השולחן בסלון שלי? שבלול עם פיגור שכלי כבד היה יכול להגיד לך שזה מה שיקרה, ג`יף, אידיוט שכמוך.

עשיתי חשבון שלפי מה שאמרה לי - אם היא דייקה בכמויות ובזמנים - יש לי עוד שעה עד הרגע האחרון שבו אני יכול לקחת אותה לבית חולים. הנחתי אותה על הספה והתיישבתי לכתוב את מה שאתם קוראים עכשיו.

תמונת ההפניה: הקופץ במוט, אדוראד מיברידג`, 1885. הצילומים מתוך אתר "גדולי הצילום"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by