ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי בעד צריבת דיסקים  
 
 
רויטרס

חוק זכויות היוצרים שחוקק בפרלמנט האירופי, לא זכה להצלחה בקרב מדינות האיחוד, שרובן פשוט החליטו להתעלם ממנו; אכזבה קשה לתאגידי המוזיקה והתוכנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פקע המועד הסופי לאימוצו של חוק אירופי חדש בנושא הגנה על זכויות יוצרים, ואך ורק שתי מדינות החברות באיחוד, הספיקו לאמצו לספר החוק המקומי שלהן. אי קבלת החוק בקרב כלל מדינות האיחוד, מהווה מכה חמורה לחברות התוכנה ובידור המעונינות בחוק זה על מנת למנוע שכפול והפצה לא מורשים של מוצריהם, על גבי האינטרנט.

"זה די מאכזב" אמר פרנסיסקו מינגורנס, ראש הדסק האירופאי של ארגון ה-BSA לרויטרס ביום ב'. "מן הסתם, זה יעכב את התהליך". הדד-ליין ליישום החוק המנחה של האיחוד האירופי, אסופה של חוקים שאמורים היו להחמיר את הפיקוח על הפצתם של סרטים, מוזיקה ותוכנות על גבי הרשת ולאביזרים דיגיטלים כגון טלפונים סלולרים, פקע ביום ראשון בלילה. אולם אך ורק יוון ודנמרק אימצו את אסופת החוקים לחוק המקומי.

עכשיו משנגוזה תקוותם ליישומו של חוק זכויות יוצרים חזק, כבר מתחילת 2003, מתלוננות חברות המדיה והתוכנה כי הן נותרות כמעט חסרות הגנה (המסכנות הקטנות) לנוכח הפיראטיות הדיגיטלית, תופעה שבה הם רואים את הסכנה הגדולה לעתידן. ארגון ה-BSA, גוף עולמי שבין חבריו ניתן למצוא את מיקרוסופט, אינטל ואפל, מעריך כי תעשיית התוכנה האירופית מפסידה מדי שנה למעלה מ-3 מיליארד יורו, כתוצאה משכפול בלתי מורשה של מוצרי תוכנה. גם תאגידי הבידור מלינים על ההפסדים העצומים שנגרמים להם כתוצאה מתופעת שיתוף הקבצים.


תקווה מנופצת

האיחוד האירופי הוציא את החוק המנחה בחודש אפריל. בשעתו נראה היה כי מדובר בניצחון גדול למחזיקים בזכויות היוצרים, אשר רצו לעדכן את החוקים הקיימים כדי להבטיח כי הם יפוצו על ההפצה הדיגיטלית של יצירותיהם.

חברות המוזיקה, הסרטים והתוכנה, ערכו מסעות שכנוע (לובי) נרחבים ויקרים בקרב המחוקקים האירופים במשך כל השנה, בקרב כל המדינות החברות כדי לזרזם לאמץ את החוקים האגרסיביים החדשים. אך לטענת התאגידים, הגישה "הבלתי עקבית" בה נתקלו, מנעה את הדבר, מה שגרם לטענתם, להתרחבות השוק השחור במוצרי תוכנה ומוזיקה.

השתדלנים של חברות אלו, לא הצליחו לקנות (סליחה, לשכנע) פוליטיקאים כי יש צורך באמצעים טכנולוגיים כגון כלים לניהול זכויות, אשר יבטיחו כי בעל זכויות היוצרים יפוצה בכל פעם שהשיר מורד מהאינטרנט לדיסק קשיח או לטלפון סלולרי.

שחקנים נוספים בזירה, כגון ספקי האינטרנט, פעלו אף הם בנושא, כאשר התנגדו לחוקים אלו בטענה כי הם יכולים להוות פגיעה חמורה בזכויותיהם של הצרכנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by