ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט חוזרת להשתלט על העולם 
 
 
מערכת חיים ברשת

עכשיו לאחר שהסתיים המשפט, יכולים צוותי רכישת החברות של מיקרוסופט לנער את האבק מהאקדחים ולצאת למסע הציד הבא; על הכוונת: פלאש של מקרומדיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מנערת את האבק מצוותי הרכישה שלה, שנאלצו בשנים האחרונות להתחבא בבויידם, בעקבות משפט המונופול המפורסם. מטרתה המשוערת של מיקרוסופט בסבב הרכישות הקרוב, עליו מדברים עתה בתעשיית המחשבים, היא לא אחרת מאשר חברת מקרומדיה, בעסקה שאם אכן תתבצע, תהווה סיכון ל-enterprise Java של חברת סאן.

אתר ComputerWire מדווח על כך שמקורות ואנליסטים בתעשיית המחשבים מאמינים כי מיקרוסופט לוטשת את עיניה לעבר טכנולוגיית הפלאש של מקרומדיה. החברה מסן-פרנסיסקו, שפיתחה בשנה האחרונה, בצורה רדיקלית, את כלי הפיתוח ואת הנגן להצגת גרפיקת הווקטורים של פלאש.

נסיונותיה של מיקרוסופט עצמה בתחום הסקריפטינג נחשבים לנחותים בהרבה לעומת טכנולוגיית הפלאש. טכנולוגיה העובדת בריבוי פלטפורמות, אשר תומכת ב-XML, יוניקוד, MP3 ו-HTML ושהתקרבה בשנת 2002, באופן משמעותי, ל-Java 2 Enterprise Edition של סאן. בו בזמן, נגן הפלאש מתאים ועובד על רוב הדפדפנים ונמצא על כ-90 אחוזים מכלל המחשבים.

רכישתה של פלאש תעניק למיקרוסופט גישה לכלים לבניית ממשקים עשירים הן למחשבים ביתיים והן למכשירים נישאים, דבר שיסייע להרחבת הדוט-נט של החברה. לעומת זאת, יכולה רכישה שכזו להתפרש כצעד עוין שכוונתו למנוע את עלייתה של J2EE לצמרת.


למה צריכה מיקרוסופט את פלאש?

מקרומדיה אימצה לאחרונה את שם המותג MX לפלאש, על מנת להדגיש את האינטגרציה עם ColdFusion MX, שגם שוגרה השנה. תוכנה זו היא סביבת פיתוח לשרתים ואתרים וכן משמשת כשרת יישומים, המעודכן לפול על שרתים יישומיים הפועלים בשיטת J2EE. שותפיה של מקרומדיה בפיתוח ColdFusion (במקור מוצר של חברת Allaire שנרכשה ע"י מקרומדיה) הן IBM וסאן מיקרוסיסטמס, המתחרות הגדולות של מיקרוסופט.

שרת הרשת היישומי של ColdFusion נחשב לעליון מבחינה טכנולוגית על שרת ה-ASP של מיקרוסופט ואפילו על JSP של סאן, בעיקר בשל פשטותו, כוחו ושלמותו. שפת התכנות בה משתמשים בשרת זה היא תגי CFML) ColdFusion Mark-up Language) המיתרגמים ל-Java לאחר הקימפול.

פלאש MX ו-ColdFusion MX הוצגו שניהם ע"י מקרומדיה כדרך בה יכולים מתכנתים לבנות ב-Java, אך גם להימנע מהתסבוכת הכרוכה בשפה זו.


לא רק מאהבת מרדכי

קהילת ה-J2EE נמצאת במחסור חמור של סביבות עבודה שיכולות להפוך את ה-Java לכלי נגיש בעבור רוב המתכנתים. מקרומדיה, בעזרת משתמשי התוכנות שלה, הביאה עימה למעלה מ-300,000 מתכנתים לעבוד ב-J2EE, והרחיבה בכך בצורה משמעותית את צי המתכנתים בתצורה זו של Java.

רכישה של מקרומדיה ע"י מיקרוסופט תגרום, באופן בלתי נמנע, לכך שפלאש, וללא ספק גם כלים רב-פלטפורמיים אחרים של החברה, יורכבו מחדש, כך שיתאימו בצורה אקסלוסיבית לחלונות ולארכיטקטורת דוט-נט. דבר שיסתום את הגולל על אפשרות ההתרחבות של J2EE, שבשל עליונותה הטכנולוגית, כה מאיימת על מיקרוסופט.

אנליסטים מאמינים כי מצבה הפיננסי של מקרומדיה בימים אלו, הופך אותה לבשלה במיוחד לרכישה. גם מקרומדיה וגם מיקרוסופט לא היו זמינות לענות על שאלות בנושא הרכישה האפשרית.

רק כדי להזכיר לקוראינו. משפט המונופול של מיקרוסופט, התרחש ברובו, בדיוק בשל רכישות מסוג זה. עתה כשהמשפט מאחוריה, וכשכל מה שיצא ממנו הוא נזיפה בסגנון "נו-נו-נו, לא יפה להיות מונופול, אבל תמשיכו", מהווה רכישה זו, אם תתממש, אישור לכך שביל גייטס מעולם לא חשב ברצינות להפסיק ברצונו להשתלט על כל עולם המחשבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by