ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: סלקו את הנאו-נאצים האמריקאים מהרשת 
 
 
מערכת חיים ברשת

היטלר ורוזוולט וודאי מתהפכים שעות נוספות בקברם; גרמניה דורשת מספקי האינטרנט לחסום את הגישה לאתרים נאו-נאצים אמריקאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איך שגלגל מסתובב לו. צפון ווסטפליה, המדינה המאוכלסת ביותר בגרמניה, תובעת מספקי אינטרנט לחסום שני אתרים נאו-נאצים הממוקמים על שרתי חברות אמריקאיות, לאחר פסיקה של בית המשפט הגרמני הקובע כי צעד שכזה אינו פוגע בזכויותיהם של ספקי האינטרנט. כך נמסר לאתר wired ביום חמישי.

פסק הדין ניתן לאחר חודשים ארוכים של התדיינות משפטית בין נציג ממשלת צפון ווסטפליה לעייני מדיה חדשה, יורגן בוסאו, ובין 18 ספקי אינטרנט במדינה, שטענו הם אינם יכולים להיחשב כאחראים על התכנים המופיעים באתרים.

"אנו לא מעוניינים שהחומר השה יהיה זמין לכולם", אמר אולריך שיפלביין, דובר מטעם משרדו של בוסאו. הוא סירב לנקוב בשמם של האתרים האמריקאים או של ספקי האינטרנט האמורים, בשל חוקי הפרטיות הקבועים בגרמניה.

החוק הגרמני קובע כי הפצת האידאולוגיה הנאצית ברבים היא פשע, אולם האינטרנט מהווה פרצה חוקית עבור אתרים נאו-נאצים הממוקמים מחוץ לגבולות גרמניה. פקידים גרמנים ערכו ניסיונות חוזרים ונשנים לחסום תוכן שכזה במהלך השנים האחרונות, אף על פי שבארה"ב, היכן שרוב אתרים אלו ממוקמים, מדובר בתוכן חוקי לחלוטין.

הדרישה מספקי אינטרנט לחסום תוכן זה היא הניסיון העדכני ביותר של הממשל לרסן את מדיום האינטרנט, ע"י הטלת איסורים והגבלות על ספקי שירותי האינטרנט.


ספקים בשירות הממשל?

בארה"ב, מדינת פנסילבניה הוציאה חוק המחייב חברות המשרתות לקוחות לחסום אתרים המכילים פורנוגרפיית ילדים. פנמה ניסתה להורות לספקי האינטרנט שלה, לחסום שירותי שיחות בינלאומיות זולים על גבי הרשת, עד שבית המשפט סיכל את המאמץ.

מבקרים של התופעה אומרים כי ניסיונות אלו של הממשל להפוך את החברות הפרטיות לזרועות של המשטרה, מסכנים את האינטרנט ע"י יצירת מחסומים לזרימתו החופשית של המידע ולרוח החידושים המפעפעת במדיה זו.

במקרה עליו מדובר, בית המשפט המחוזי בעיר ארנסברג פסק ב-12 בדצמבר כי הוראתו של בוסאו לספקים הפרטיים לחסום את הגישה לשני האתרים האמריקאים הייתה חוקית לחלוטין. הספקים עותרים עתה לבית משפט גבוה יותר ואף איימו לנטוש את מדינת צפון ווסטפליה לטובת מדינות אחרות בגרמניה, בהם אין תקנות המגבילות אותן.

אם גזר הדין כנגד ספקי האינטרנט יעמוד גם בבית המשפט הגבוה, הוא עשוי לקבוע תקדים משפטי בגרמניה שיכולה להיות לו השפעות ארוכות טווח לספקי האינטרנט במדינה כולה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by