ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וייטנאם: גלישה באינטרנט מסוכנת לחופש שלך 
 
 
רויטרס

לא מומלץ לעצבן את הממשל הוייטנאמי; אזרח שגלש לאתר אינטרנט של מתנגדי הממשל וסייע באיסוף תלונות על הממשל נשפט ל-12 שנות מאסר בפועל באשמת ריגול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל הקומוניסטי בוייטנאם שפט גבר בן 47 לתקופה של 12 שנות מאסר בפועל, לאחר שזה הואשם בסיוע לקבוצה של מתנגדי הממשל היושבים מחוץ לגבולות המדינה לאסוף מידע ותלונות כנגד הממשלה דרך האינטרנט. האיש הואשם בריגול כנגד המדינה.

המשפט, שהנו העדכני בסדרת האמצעים שנוקטת וייטנאם בנושא התנגדות מקוונת לממשל, עורר את מחאת קבוצת זכויות האדם, אמנסטי הבינלאומית, אשר הביעה מחאה נמרצת לשמע החדשות.

סוכנות החדשות הוייטנאמית, המנוהלת בידי הממשל מסרה ביום שישי כי בית המשפט העממי של האנוי שפט את נגוין קץ' טואן באשמת ריגול. טואן, תושב הבירה, "קיבל הנחיות ישירות" מחברים גולים של "ארגון וייטנאמי ריאקציוני" שבסיסו בצרפת, לאסוף מכתבי תלונה ומחאה מצד גורמים שאינם מרוצים מהשלטון בהאנוי. בעיתונות הוייטנאמית לא נמסר שמה של הקבוצה.

באמנסטי דווח כי טואן היה חייל ומורה למתימטיקה לפני שעבר לעולם העסקים. "הגדרתו של טואן כמרגל, לא רק שחונקת את חופש הביטוי באמצעות שימוש בחקיקה לאומית רופפת בנושא ביטחון, אלא גם מפלילה פעילויות הנחשבות לחוקיות לחלוטין תחת החוק הבינלאומי וברוב ארצות העולם", כך נמסר מאמנסטי.

בחודש שעבר נכלא בהאנוי לה-צ'י קואנג, לתקופת מאסר בת ארבע שנים, לאחר שפרסם ברשת האינטרנט ביקורת על אמנת הגבולות שחתמה וייטנאם עם שכנתה הגדולה סין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by