ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוליווד דוהרת בשנית – על חברות קטנות 
 
 אם תגע לי ב-DVD, אני אבלע לך את הראש   
 
מערכת חיים ברשת

לאחר שבוע שלם בו לא שמענו על תביעה משפטית בתחום הפרת זכויות היוצרים, ממשיכים אולפני הוליווד לתבוע את כל מי שזז שלא בכיוון שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבעה אולפנים גדולים, כאלה שבדרך כלל ישמחו לנקר את העיניים האחד של השני, יוצאים במפגן סולידריות מרגש כנגד חברת 321Studios. האולפנים תובעים את החברה בבית המשפט בשל שתי תוכנות אותן היא מייצרת DVD Copy Plus, ו-DVD X, אשר לטענת האולפנים, מעודדים פיראטיות.

שתי התוכנות עובדות ע"י עקיפת הגנות ההעתקה הדיגיטליות המקודדות בדיסקים המקוריים, ומאפשרות למשתמשי התוכנה לצרוב עותקים על גבי מדיות ריקות של CD או DVD.

האולפנים וטענים כי הפצת התוכנה כמוה כ"מכירת מוט-הרמה דיגיטלי" (אמצעי לפריצת דלתות), וביקשו מבית המשפט להוציא צו המחייב את החברה להוריד את המוצר מהמדפים. האולפנים המרוששים והמסכנים מבקשים כמובן גם את רחמי בית המשפט, ורצים שזה יפסוק לטובתם פיצויים על הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מעותקי התוכנה שהחברה הספיקה למכור.

הוליווד משכה כתפיים כשהחברה טענה כי המוצר הראשון (DVD Copy Plus) לא פוגע בשום חוק פדרלי. תוכנת DVD Copy Plus להקליט סרטי DVD על גבי תקליטורי CD בפורמט וידאו דחוס. אולם המוצר השני DVD X Copy, מאפשר למשתמש לצרוב עותק מדויק של ה-DVD המקורי על גבי DVD ריק, מבלי לאבד מאיכות העותק.

האולפנים טוענים כי שני המוצרים מפרים את חוק זכויות היוצרים הדיגיטלי (חוק עליו שמענו רבות לאחרונה).

דוברת 321Studios, אליזבת סדלוק, הכחישה כי התוכנות אינן חוקיות, באומרה כי הן פשוט מאפשרות לצרכן לממש את זכותו החוקית ליצור עותקי גיבוי ל-DVD שנמצאים כבר בבעלותם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by