ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסופגניות מן השטן 

הסופגניות מן השטן

 
 
מערכת נענע

פסק הלכה מיוחד בנענע לקראת חג החנוכה - על הדמיון בין סופגניות לשדיים, ומדוע יש להישמר מזלילת המאכל המחטיא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אלו סופגניות אסורות באכילה בחנוכה?

 
חג החנוכה מסמל את ניצחון רוח היהדות, הדוגלת ברוחניות וצניעות, על פני ההתיוונות -שניסתה להעלות על נס את הגופניות , ואת כח הגוף על פני כח הרוח. המתיוונים היו מתערטלים בחוסר צניעות, ומתגאים בגופם הערום, והעריצו את היופי הגופני הערום , וכינו אותו בלשונם כ"יופי קלאסי".

המתיוונים הקפידו לפסל את פסליהם עם איברי מין חשופים, ללא שום בושה , רחמנא ליצלן! והיופי הקלאסי שהם דגלו בו, הביאם לפסל את פסליהם הנשיים עם אותה צורת שד מוצקה ועגלגלה שפטמה לה במרכזה. ואותה צורת שד יוונית-קלאסית , דומה עד מאוד לסופגניה של ימינו, שאף היא עגולה וחצי כדורית-סימטרית עם פטמה של ריבה במרכזה ועטרה לה מסביב של אבקת סוכר.
 
 
ובני תורה המצמידים את פיהם למרכזה של סופגניה שכזו, הרי הם כמצחקים בפרהסיה! ויכולים לבא ח"ו וח"וש לידי קישוי מזה. או שהרואה אותם בזה המעשה עלול לבא לידי הרהור של עבירה. ובמיוחד שרואה את חברו נהנה ומתמוגג מטעמה של זו הסופגניה.

והרואה זאת , לא יודע האם מתמוגג מטעם הבצק והריבה, או שמא מתמוגג ,ממה שמדמיין לו בזמן שמחזיק בה בסופגניה ונועץ בה שיניו בתאווה, כבדבר האסור אותו הסופגניה יכולה לסמל על דרך ההתיוונות וצורת שדי פיסליהם. ועל כן, הנכון הוא, שבני תורה ימעיטו לאכול סופגניות , ובכך גם ישמרו על בריאות שינייהם ובריאות גזרתם וגם ישמרו על כשרות נשמתם.
 
ואותן מעט הסופגניות שיאכלו בכל זאת, צריך שיהיו סופגניות שאין הריבה מבצבצת כלל ממרכזן, ובכך ניטל מהן דמיון השד! ואם היתה הריבה מבצבצת ממרכזן , הרי הסופגניה אסורה! אפילו אם אינה עגולה ומוצקה. שאפילו אם הסופגניה שמוטה לה לצדדין, או ששטוחה היא, או שעשויה בליטות ושקעים, הרי שעדיין בגלל פיטמת הריבה, דומה היא לצורת שד אשה של ימינו, גם אם לא לצורת שד אשה יווניה-קלאסית.

והסרת עטרת אבקת הסוכר אינה מספיקה במקרה שהריבה מבצבצת , שהרי הפיטמה היא כדובדבן בקצפת, שאפילו תוסר הקצפת, הדובדבן נשאר עיקר העניין. ובני תורה המקפידין, נכון יעשו שיאכלו סופגניות שטוחות שהריבה חבויה לגמרי בתוכה, ואבקת הסוכר מצפה את הסופגניה מכל הכוונים ולא רק במרכז.

והכי נכון , שהסופגניה תהיה מרובעת, שבכך ניטל ממנה כלל צורת שד אשה , בין בימים ההם ובין בזמן הזה. ומן הראוי שיאכלו הסופגניה, כשהיא עטופה במפית מכל הכוונים וינגסו בה מבלי ללוש בה באצבעותיהם.

והמקפידים על גלאט-כושר , ירחקו כלל מהסופגניה, וישימו פניהם אל הלביבה, שאינה דומה לשום איבר מוצנע בגוף האשה, ואין בה להביא לידי הרהור של עבירה , או לפגוע ברגשות של מי שרואה את חברו מתמוגג על לביבה.
 
 

הערה

אין מדובר בפסק הלכה אותנטי, אלא בקטע הומוריסטי שפורסם לראשונה באתר `אלו ואלו`. הקטע נועד לבידור ושעשוע ואין כוונתו לפגוע ברגשותיהם של מי מהגולשים.

לקריאת פסק ההלכה המקורי

חזרה למוסף החנוכה של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by