ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרים לעשירים בלבד 

אתרים לעשירים בלבד

 
 
נענע מחשבים

מחקר קובע: בארה"ב, הלבנים המשכילים רשומים ל-Facebook ואילו העניים והגנגסטרים גולשים ב-MySpace

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר גנגסטרים ב-MySpace. אילוסטרציה (צילום:  ThisParticularGreg - CC)
 יותר גנגסטרים ב-MySpace. אילוסטרציה (צילום: ThisParticularGreg - CC)   
הרשת החברתית FaceBook מושכת משתמשים ממעמד גבוה יותר מאשר הרשת החברתית הפופולרית בעולם - MySpace, כך עולה מטיוטה ראשונית של מחקר שפורסמה השבוע. לפי המחקר, "הילדים הטובים הולכים ל-FaceBook", ואילו "MySpace הוא ביתם של הלטינים וההיספנים, ילדי המהגרים (וחברי תרבויות השוליים)".

תוצאות המחקר מבוססות על ראיונות שערכה החוקרת ד"ר דנה בויד עם צעירים ברחבי ארה"ב, אבל הטיוטה לא מתייחסת לסקר סטטיסטי של מדגם מייצג. בויד התייחסה לקושי בהגדרת המעמדות בארה"ב - ובמחקר עצמו לא הסיקה מסקנות לגבי התפלגות האוכלוסיה בשני האתרים במונחים של מעמד גבוה או נמוך, אלא רק תיארה את המאפיינים העיקריים של הצעירים הרשומים לכל אתר.

בויד מצטטת את החוקרת נאליני קוטאמראג'ו, שסבורה כי חלוקת המעמדות בארה"ב קשורה יותר לסגנון חיים ושכבות חברתיות, ופחות להכנסה. ב-FaceBook למשל, בויד מצאה יותר "ילדים טובים, ספורטאים ואתלטים...שמגיעים ממשפחות ששמות דגש על השכלה גבוהה...רובם לבנים...תלמידים מצטיינים". ב-MySpace לעומת זאת, ישנם יותר "צעירים לטינים והיספאניים, ילדי מהגרים...פנקיסטים, גותים, אימואים, גנגסטרים...צעירים שהוריהם לא הלכו לקולג', ושמצפים מהם למצוא עבודה כשיסיימו את התיכון או להתגייס לצבא. גם צעירים שאוהבים מוסיקה או חברים בלהקה חברים באתר...וכן רוב הצעירים שנחשבים לגיקים או פריקים".
 

הצבא מדכא את השיח

 
זווית נוספת שאליה התייחסה בויד היא הדעות בהן מחזיקים הצעירים החברים בכל רשת חברתית לגבי הרשת השניה. הצעירים שפוקדים את FaceBook, לפי בויד, מכירים את MySpace, ורואים אותו כצעקני, חסר טעם ולא בוגר, ומעדיפים את המראה הנקי של FaceBook. מצד שני, משתמשי MySpace לא תמיד מכירים את FaceBook. צעירים שלומדים בבתי ספר מעורבים בדרך כלל מכירים את האתר, ומתייחסים אליו כאל "מה שהילדים טובים עושים".

סוגיה נוספת שעולה מן המחקר של בויד היא התפלגות השימוש באתרים בצבא ארה"ב, שהחרים את MySpace לפני חודש. לפי בויד, הקצינים חברים ב-FaceBook והחיילים ב-MySpace. בויד מציינת כי כשהתחילה את מחקרה, רוב העמודים של חיילים באתר הפגינו גישה ימנית קיצונית - בעד מלחמה ונשק, נגד ערבים, מוסלמים וזרים בכלל. בשנה האחרונה, היא הבחינה יותר ויותר בחוסר וודאות לגבי הנוכחות של ארה"ב בעיראק, ומעלה במחקרה את האפשרות שהצבא חסם את השימוש ב-MySpace כדי לדכא שיח שעשוי להשפיע לרעה על החלטותיהם של מתגייסים חדשים.

בויד התייחסה במחקר להטייה ההיסטורית של FaceBook לסטונדטים בקולג' - עד ספטמבר בשנה שעבר, FaceBook היה מיועד בעיקר לבעלי כתובת מייל עם סיומת ‎.edu, ששמורה רק לסטודנטים במוסדות השכלה גבוהה. עוד התייחסה בויד לתשומת הלב השלילית לה זכה MySpace בתקשורת, שתיארה את הרשת החברתית כזירה מסוכנת בה תוקפים אלימים מוצאים את קורבנותיהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by