ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תביעת ענק נגד מיקרוסופט על גניבת פטנטים 
 
 עד כמה עמוקים הכיסים שלך, ביל? (אילוסטרציה: נענע)   
 
צבי טלית

מיקרוסופט תמיד עומדת בראש כאשר מדובר במלחמה נגד גנבי תוכנה. תביעה שהגישה נגדה Intertrust על הפרת זכויות פטנטים, שמה את מיקרוסופט בצד השני של המתרס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
?who can you InterTrust
 ?who can you InterTrust   
חברת Intertrust האמריקאית, המחזיקה בפטנטים רבים בנושא ניהול זכויות דיגיטליות (DRM), מרחיבה את היקף התביעה אותה הגישה כנגד תאגיד התוכנה מיקרוסופט, שמשתמש בטכנולוגיית החברה תוך הפרה-לכאורה של זכויות הפטנט שלה. תביעה זו מהווה את האיום המשפטי הגדול ביותר העומד כנגד מיקרוסופט – למעלה מ-85 אחוזים ממוצריה משתמשים בטכנולוגיה העומדת במוקד הדיון המשפטי.

כתב התביעה המקורי, אותו הגישה אינטרטרסט עוד בחודש אפריל 2001, הולך ומתרחב, ככל שהחברה מצרפת אליו פטנטים נוספים אשר הספיקו לזכות בינתיים לאישור משרד הפטנטים האמריקאי. כרגע טוענת התביעה להפרת זכויות של 26 פטנטים רשומים ו-85 פטנטים הנמצאים בהליכי רישום, בלמעלה מ-190 מקומות שונים במוצריה.

בין המוצרים בהם אמורים הדברים ניתן למצוא, למעשה, את כל המוצרים החדשים של מיקרוסופט: מערכת ההפעלה חלונות XP, אוסף התוכנות המשרדיות אופיס XP, כלי הפיתוח ושירותי הרשת הכלולים בחבילת דוט-נט, נגן המדיה של חלונות, יישומים מוטמעים כגון חלונות CE למכוניות, קונסולת המשחק Xbox, ומספר מאפיינים מטכנולוגיית ה-ActiveX של מיקרוסופט.
 
 
כסף, הרבה כסף

בהודעת העיתונות שהוציאה אינטרטרסט נאמר, כי החברה מבקשת פיצוי כספי על הנזקים שנגרמו לה וכן הטלת פיצויים עונשיים (פיצויים מוגדלים, כאמצעי ענישה), על כך שמיקרוסופט הפרה במודע את זכויות הפטנט שלה.

רמז חשוב לגודל הסכנה הצפויה למיקרוסופט מהליך משפטי זה, הוא ההתעניינות הגוברת שמגלות חברות אלקטרוניקה גדולות, ובראשן סוני ופיליפס, במקרה זה, דבר שהביא להסכם המיזוג הענק של אינטרטרסט עם חברת פידליו. פידליו, חברה בה שותפות סוני, פיליפס וחברות נוספות, עומדת לרכוש, אם יאושר הדבר, את אינטרטרסט בסכום העומד על כ-440 מיליון דולר.

הרכישה הצפויה מייצגת את התעניינות החברות הגדולות בטכנולוגיית "המחשוב האמין", שאינטרטרסט נחשבת לאחת החלוצות בפיתוחה. אולם ככל הנראה, נובעת ההתעניינות גם מרצונן של ענקיות האלקטרוניקה להשתתף באופן פעיל (וגם לקצור את הפירות, כמובן) במאבק המשפטי שעשוי להוציא את הרוח ממפרשי מיקרוסופט.

פן מעניין נוסף בפרשה זו, היא העובדה שהנושא כמעט ולא הגיע לידיעת הציבור במשך מספר חודשים למרות (ואולי בגלל) כי המדובר בפרשה בה מעורב כסף גדול וחברות השולטות בעולם המחשבים והאלקטרוניקה. או כפי שהיטיב להגדיר זאת אתר ה-Inquirer הבריטי: "אין לנו מושג איך פספסנו את זה". יש לציין כי לאחר פרסום העניין באתר סלאשדוט, נפל לחלוטין אתר העיתון Fortune, אשר דיווח על הנושא בהרחבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by