ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשיא בוש רוצה לדעת לאן גלשתם 
 
 
מערכת חיים ברשת

ספקיות האינטרנט עומדות להתגייס לשירותי הביון האמריקאים; הצעת חוק חדשה, אם תעבור, תחייב אותן לתעד ולמסור לרשויות את כל המידע על הגולשים ומעשיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל האמריקאי בניצוחו של הנשיא בוש, מתכנן מתנת חג מולד נפלאה לכל אזרחי העולם: הצעה המחייבת את החברות לאספקת שירותי אינטרנט לעזור לבנות מערכת מרכזית על מנת לאפשר פיקוח רחב יותר על האינטרנט, דבר שמבחינה פוטנציאלית, יכול לשמש עבור פיקוח ממשלתי על הגולשים.

הצעה זו, עליה מדווח עיתון הניו יורק טיימס, היא חלק מהגרסה הסופית של דו"ח "האסטרטגיה הלאומית לאבטחת הסייבר-ספייס", העתיד, על פי מקורבים לממשל, להתפרסם בתחילת השנה הקרובה. מדובר בעוד רכיב במסגרת הניסיון להביא להגברת "הביטחון הלאומי" האמריקאי לאחר אירועי 11 בספטמבר.

מועצת ההגנה הנשיאותית לענייני תשתית קריטית מכינה את הדו"ח, כאשר בכוונתה ליצור שיתוף פעולה מצד גורמים ציבוריים ומצד תאגידים פרטיים, על מנת לווסת את תנועת המידע באינטרנט ולהגן על מערכות המחשב הלאומיות. להגן לא רק מפני סכנות יומיומיות כגון וירוסים, אלא גם ממתקפות טרור (וגם מאזרחים שרוצים לדעת יותר משהממשל מעוניין שידעו). הדו"ח אמור, בסופו של דבר, לספק מדיניות בנושא האינטרנט עבור המשרד החדש "לביטחון המולדת" (Department of Homeland Security), שהקים הממשל הנוכחי.

הצעה שכזו, אשר תהיה צריכה לקבל את אישור הקונגרס (המצוי כיום תחת רוב רפובליקני של חסידי בוש), צפויה להוות אתגר טכני, שכן קיימים בארה"ב אלפי ספקי אינטרנט עצמאיים, החל ממפעלים ביתיים חתי פרטיזניים וכלה בתאגידי ענק כגון AOL, AT&T, מיקרוסופט ו-Worldcom.

בדו"ח לא מופיעות דרישות טכניות ספציפיות לשם תפעול התוכנית, מקומות בהם תמוקם המערכת המרכזית או עלות הקמתה, כך נאמר ע"י אנשים שראו חלקים ממנו.

יש לציין כי הקמתה של מערכת כזו, מהווה חלק נוסף במאמץ של הממשל האמריקאי ליצור מערך עיקוב שלם ומקיף, במסגרת פרוייקט ה-TIA. אולם עתה מנסה הממשל לרתום לעגלת המלחמה הדוהרת שלו, גם את ספקי האינטרנט שהם גופים פרטיים, האמורים לייצג את האינטרס של לקוחותיהם, ולאו דווקא להיות עושי דברו של השליט העולמי בוש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by