ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלכת בריטניה הפסידה את ניו-זילנד הוירטואלית 
 
 נהדרת בליטוף ילדים – לא משהו בבית משפט   
 
רויטרס

פעם המלכים היו כל יכולים ולמוצא פיהם – ראשים התגלגלו. כיום הדברים קצת שונים, כפי שגילתה המלכה אליזבת, שהפסידה בתביעה שהגישה כנגד מתנחלי-רשת על הדומיין Newzealand.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המלכה אליזבת, מתוקף תפקידה כאפוטרופוס ממונה על המושבה הבריטית לשעבר, ניו זילנד, הפסידה במאבק משפטי לשם הפקעת שם הדומיין newzealand.com מידי חברה אמריקאית שמחזיקה בו. כך על פי פסיקה של צוות בוררים בינלאומיים מיום ו'.

ההחלטה, שפורסמה ע"י ארגון זכויות הקניין הרוחניות העולמי (WIPO), היא מקרה התנחלות הרשת (cybersquatting) הראשון הנוגע לשם דומיין של מדינה, המובא בפני סוכנות זו של ארגון האומות המאוחדות, המשמש כגוף בוררות במקרים דומים.

בהחלטה פה אחד, פסקו שלושת הבוררים הנייטרלים שמונו ע"י WIPO, כי מדינת ניו זילנד לא ערכה רישום של השם כסימן מסחרי(!). הם פסקו כי חברת Virtual Countries (ארצות וירטואליות) מסיאטל, אשר ערכה רישום לאתר בארה"ב עוד בשנת 1996, לא פעלה מתוך כוונת זדון.

האתר, המכנה עצמו "חלון לניו זילנד", מציע שלל מידע לתיירים, מהגרים וסטודנטים, החפצים לשהות בניו זילנד.

ניו זילנד היא ממלכה חוקתית, אשר שומרת על מעמדה של המלכה אליזבת כעומדת בראש המדינה. התביעה כנגד Virtual Countries הוגשה ל-WIPO ע"י "הוד מלכותה המלכה, מתוקף שלטונה בניו זילנד, כנאמנה של תושבי, ארגוני ומדינת ניו זילנד."

באתר המדובר מופיע דיסקליימר (כתב ויתור) המעיד על כך כי האתר "אינו מסונף לכל סוכנות ממשלתית המשויכת לשם הדומה לשמו של האתר".

למלכה עומדת הזכות לערער על החלטת גוף הבוררות במשך עשרת הימים שלאחר מתן הפסיקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by