ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אירופה מכופפת את הידיים ליצרני המדפסות 
 
 מחסניות הצבע – מטה לחמם של יצרני המדפסות   
 
מערכת חיים ברשת

מחירי מחסניות הצבע למדפסות צפויים לרדת בצורה דרסטית תודות לחוק אירופי חדש האוסר על היצרניות להכריח את הלקוחות לקנות את תוצרתם בלבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפרלמנט האירופי הצביע ביום ד' פה אחד על חוק מחזור "הפסולת האלקטרונית", הכולל הוראה מפורשת ליצרניות המדפסות לחדול מהכנסת שבבים למחסניות הצבע מתוצרתם. שבבים אלו מונעים מהלקוחות את האפשרות להשתמש במחסניות הצבע של יצרנים אחרים. על כך מדווח בהרחבה אתר electricnews.

בנוסף, כך טוענים תומכי החקיקה החדשה, השבב מונע מהלקוחות מלמלא מחדש את המחסניות בעת שאזל מהן הצבע המקורי – מאפיין שרבות מהחברות נעזרות בו על מנת להעלות את גרף המכירות שלהם בצורה די סוחפת.

החוק החדש פועל על מנת להביא לצמצום המקסימלי של הפסולת האלקטרונית, בהתאם למדיניות המדינות החברות באיחוד האירופי בכל הנוגע למחזור חומרים בלתי מתכלים. בין הצעדים הנכללים בחוק נכלל תנאי לפיקוח על החברות, כדי שאלו יפסיקו לעקוף מסביב לחוקי המחזור הקיימים (ע"י השתלת השבבים המונעים שימוש חוזר במחסניות הצבע).

חוק זה מהווה מכה חמורה ליצרניות המדפסות, החברות HP, אפסון, קנון ולקסמרק, אשר חלקים נכבדים מהכנסתם נובעים מייצור מחסניות לשימוש חד פעמי. כיום ניתן לרכוש מדפסות צבעוניות מתקדמות בעלות לא גבוהה של כ-100 יורו, אולם המחירים שגובות החברות עבור מחסניות הצבע (לאחר שנגמרו אלו שהגיעו עם המדפסת בעת הרכישה) עומדים על כ-30 יורו ומעלה. מדיניות תמחור מכוונת זו, מעודדת צרכנים רבים לרכוש מדפסת חדשה בכל פעם, מאחר שכל זמן נתון משחררות החברות דגמים חדשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by