ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרובוט שלי לא מבין אותי 
 
 אחד את השני הם כבר מבינים   
 
מערכת חיים ברשת

איש רובוטיקה ופסיכולוג מנסים לפתח רובוטים שיוכלו לזהות את הרגשות שלנו ולהגיב בהתאם. תחילת הדרך לפסיכיאטר המחווט?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באחת מהסצנות הראשונות בסרט A.I של סטיבן שפילברג, שואל הפרופסור ההוזה אלן הובי את אחת מהרובוטיות המשוכללות שלו מה מהי אהבה. "האהבה היא כשאני מרחיבה את האישונים, מגבירה את קצב הלב ומזרימה יותר דם לכיוון איברי החישה שלי", עונה הרובוטית. האם כבר לא מדובר במדע בדיוני? האם בקרוב יוכלו רובוטים לזהות את מצבי הרוח שלנו, לדעת מה נחנו מרגישים ולהציע עזרה כשזו נדרשת?

שני חוקרים, מומחה רובוטיקה ופסיכולוג מאוניברסיטת ונדרבילט שבטנסי, עמלים בימים אלה על פרויקט בנייתה של מכונה שתוכל להבדיל בין רגשות אנושיים ולזהות אותם. השניים, נילאנג'אן סאקאר וקרייג סמית', מודים כי הם ניצבים בפני בעיה קשה. "העובדה היא שאנשים שונים מביעים את אותם הרגשות באופן שונה למדי", אמר פרופסור סמית' לאתר ה-BBC.

כדי להבין טוב יותר כיצד אנשים שונים מגיבים לסיטואציות שונות, הצמידו השניים לנבדקים נבחרים חיישנים לבישים קטנים המפקחים על תגובותיהם בזמן שהם משחקים במשחקי וידאו. החיישנים מקבלים מידע על הלב, רמת המתח והחרדה של הנבדקים, המידע מנותח ומעובד ביחד עם מדדים כגון מוליכות העור, תנועות שרירים.

מהמידע נגזרו כמה חוקים בסיסיים, לפיהם פועלים רובוטים שהשניים כבר בנו. למשל, אחד הרובוטים, המזהה לחץ, ניגש את הנבדק הלחוץ ושואל אותו אם הוא זקוק לעזרה כלשהי.

המשימה הבאה של שני החוקרים היא לזהות שעמום ותסכול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by