ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מעבירים את iTunes 

מעבירים את iTunes

 
 
רן יניב הרטשטיין

עוברים מחשב או מחליפים מערכת הפעלה ולא רוצים לאבד את ההגדרות של iTunes? כך תעשו זאת. המומחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
iTunes. לסנכרן עם חלונות (צילומסך)
 iTunes. לסנכרן עם חלונות (צילומסך)   
מלבד תוכנת המייל, קשה לחשוב על תוכנה שאוצרת יותר מידע אישי ואינטימי על משתמשיה מאשר נגן מוסיקה. ספריית המוסיקה ב-iTunes היא דוגמה מצוינת לכך: עם תיעוד מדויק של תדירות האזנה, מועדי דילוג ותאריכי הוספה. יותר מכך - התוכנה גם שומרת על קשר מיוחד עם ה-iPod, וכל נגן מסכים להתנכרן רק עם ספריה אחת.

אף אחד לא רוצה לאבד את המידע הזה. לא מדובר על קובצי המוסיקה עצמם, כמובן - מספיק חמור שרק הספרייה על כל הנתונים הנמצאים בה תיעלם. למרבה המזל, למרות ש-iTunes לא הופכת את התהליך לפשוט במיוחד, אפשר לייצא את ספרית המוסיקה ולאחר מכן לייבא אותה בחזרה, וכך לשמור לא רק על כל הנתונים, אלא גם על השיוך ל-iPod.

אפשר לייבא את הספריה בין רוב הגירסאות השונות של התוכנה, ואפשר אפילו להעביר ספריות בין חלונות ל-OS X.
 

ייצוא וייבוא

 
ראשית כל, יש לאתר את מיקום קובצי ההגדרות של iTunes. תוכלו בדרך כלל למצוא אותם תחת התיקיה iTunes, בתוך התיקיה My Music (בחלונות) או Music (ב-OS X), בתוך תיקיית הבית שלכם. הקובץ iTunes Music Library.xml הוא הקובץ שמעניין אותנו - סגרו את התוכנה וצרו עותק של הקובץ הזה בתיקיה אחרת.

הקובץ iTunes Music Library.xml מכיל את כל המידע בספריית המוסיקה שלכם - החל מהמזהה הייחודי שמשייך את iTunes ל-iPod, וכלה בכמות הפעמים שניגנתם כל שיר. אפשר לפתוח אותו עם עורך טקסט, כמו Notepad2 בחלונות או Smultron ב-OS X.

עבור כל שיר בספריית המוסיקה שלכם, ישנו ערך בקובץ iTunes Music Library.xml עם הנתיב שלו בכונן הקשיח. אם אתם רק מתכננים להתקין מחדש את חלונות, ולא רוצים להעביר גם את מיקום קבצי המוסיקה שלכם, אין צורך לשנות דבר בקובץ.

ממחשב למחשב

אם אתם מתכננים להעביר את הספרייה למחשב אחר או למיקום אחר באותו מחשב, יש לשנות את הנתיב הזה עבור כל קובץ, בהתאם לנתיב שיהיה לו במחשב החדש. זה נשמע מסובך, אבל מדובר בתהליך פשוט למדי. מכיוון שרוב השירים נמצאים בדרך כלל תחת תיקיה ראשית אחת או מספר תיקיה אחרות, אפשר להשתמש באחד מעורכי הטקסט הנ"ל כדי להחליף את הנתיבים אוטומטית בכל הקובץ.

פתחו את הקובץ iTunes Music Library.xml בעורך טקסט ומצאו שורה שמתחילה ב-"Location" (תהיינה הרבה מאוד שורות כאלה, מספיק למצוא אחת לדוגמה). אם המוסיקה שלכם נמצאת בתיקיה d:\Music בחלונות, בקובץ iTunes Music Library.xml התיקיה תופיע כ-"file://localhost/d:/Music" וכו'. תחת OS X, היא עשויה להראות כך: "file://localhost/Volumes/MYBOOK/media/Music".

כדי לשנות את כל הנתיבים כך שיתאימו למיקום החדש של הקבצים, בצעו חיפוש והחלפה. ב-Notepad2 תחת חלונות, בחרו את Replace בתפריט Edit. תחת Smultron, בחרו את Find...‎ תחת Find בתפריט Edit. בשורה הראשונה, הקלידו את הנתיב הנוכחי, ובשורה השניה הקלידו את הנתיב אליו אתם מעבירים את השירים שלכם. בצעו את הפעולה עבור כל תיקיה ראשית בה נמצאת המוסיקה שלכם.

אם אינכם בטוחים איך צריך נתיב היעד להראות, בצעו את הניסוי הבא: פתחו את הקובץ iTunes Music Library.xml במחשב אליו אתם מתכננים להעביר את המוסיקה שלכם, ובדקו כיצד מופיע שם הנתיב של תיקית המוסיקה. לאחר מכן, העתיקו רק את החלק שצפוי להשתנות - עד שם תיקיית המוסיקה עצמה.

אחרי שתסיימו לשנות את כל הנתיבים השונים, נותר רק לייבא את הספריה ל-iTunes במחשב החדש. מתוך iTunes, פתחו את התפריט File, בחרו באפשרות Import ובחרו את הקובץ iTunes Music Library.xml. אחרי כמה שניות או דקות של עיבוד הרשימה (בהתאם לגודלה), כל ההגדרות יעברו למחשב החדש שלכם.

המומחה ב-RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by