ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מונופול הבידור לינוקס 
 
 מועצת זקני לינוקס   
 
מערכת חיים ברשת

חברות הענק היפניות, סוני ומצושיטה, עובדות בימים אלו על מיזם משותף שגורם לשיער של ביל גייטס לסמור. פיתוח פלטפורמת לינוקס בקוד פתוח למכשירי ה-DVD והטלוויזיות של מחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מצושיטה (פנסוניק) ותאגיד האלקטרוניקה סוני הודיעו היום על חתימת הסכם לעבודת מחקר משותפת לשם פיתוח פלטפורמת לינוקס מתקדמת עבור מכשירי צריכה אלקטרונים ביתיים. בהודעת העיתונות נמסר כי בכוונת החברות ליישם את פירות שיתוף הפעולה ביניהן במוצרים האודיו-ויזואליים שלהם, וכן כי הן מתכוונות לפתוח לציבור הרחב את קוד המקור אותו פיתחו, על מנת לעודד מעבר רחב יותר של התעשייה לעבר מגמה זו.

בעוד המושג לינוקס מזוהה כיום בעיקר כמערכת הפעלה למחשבים אישיים ושרתים, יש כיום מגמה מתרחבת ליישום המערכת בתחום מוצרי הצריכה הדיגיטליים. משתמשי המכשירים הללו מצפים לזמני אתחול קצרים ולזמן תגובה משופר. שתי החברות הודיעו כי בכוונתן לחקור את הפונקציות ואת דרישות המערכת של מכשירי הצריכה הביתיים, ולפתח פלטפורמת לינוקס, אשר תענה לדרישות אלו.

כמו בגרסאות קודמות של לינוקס, גם בזו החדשה המפותחת, יפורסם קוד המקור בצורה חופשית לציבור הרחב תחת "רשיון פומבי כללי" (GPL), אשר מתיר שימוש ושינוי חופשיים של הקוד.

שתי החברות שוקלות עתה את ייסודו של פורום שיתבסס על תוצאות המחקר שלהן, בשיתוף עם חברות מובילות נוספות בתחום, במטרה להרחיב את פעילויות אלו. רעיונות נוספים למחקר ישותפו בפורום זה עם חברות התומכות ברעיון הקוד החופשי כמו היטאצ'י, IBM, NEC, פיליפס, סמסונג ושארפ.

האם אנו עדים לתחילתו של עידן חדש עבור לינוקס, כזה שיקבע את מקומה כמלכה הבלתי מעורערת של מכשירי הצריכה הביתיים של העתיד? מעתה אל תאמרו לינוקס. אמרו קרטל הבידור לינוקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by