ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלזיה: שלחת אי-מייל? כנס לכלא 
 
 מגדלי התאומים והדגל המתנופף: הגרסה המלזית   
 
מערכת חיים ברשת

בפעם הבאה שאתם שולחים הלאה אי-מייל שהגיע אליכם, תיזהרו שלא לגור במלזיה; המשטרה המקומית עצרה ללא משפט, שלושה אזרחים ששלחו מייל שלא מצא חן בעיני השלטונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושה אזרחים מלזים, נעצרו אמש תחת חוק ביטחוני המאפשר מעצר ללא צו בית משפט על כך שהפיצו ברשת האינטרנט שמועות על כך שעיר הבירה קואלה לומפור, סומנה כמטרה למתקפות מצד ארגוני טרור, כך מסרה היום (ד') משטרת מלזיה.

שני הגברים והאישה שנעצרו, שלחו אי מייל בתפוצה רחבה, שאמר כי מספר מקומות בעיר הבירה, ובהם צמד מגדלי הפטרונס, נמצאו ברשימת החיסול של התקפות טרור המתוכננות להתקיים במחצית חודש דצמבר.

דובר משטרתי בכיר מסר לרויטרס כי מדובר ב"גיבוב של שטויות". "אנחנו הולכים לנסות לעצור כמה שיותר אנשים שאחראים למשלוח הדבר הזה", אמר הדובר, והוסיף כי האי-מייל הסתובב בין עשרות אנשים במהלך השבועיים האחרונים.

האי-מייל, שחתום ע"י איש שהזדהה בשם ג'רמי, אמר כי מחלקת ההגנה הפיליפינית קיבלה לידיה אינפורמציה כי ההתקפות צפויות להתרחש באתרי תיירות, קניונים ואתרי בילוי ליליים אשר בהם מבלים רוב התיירים המערביים המבקרים בקואלה לומפור. האי-מייל האשים את ממשלת מלזיה בטיוח המידע והסתרתו מהציבור ועודד את מקבלי המכתב לשלוח אותו הלאה לכמה שיותר אנשים.

אחד ממקבלי המכתב היה קצין בכיר במועצה העליונה של המשטרה, אשר דיווח על העניין לאנשיו ביום שבת, דבר אשר הוביל לביצוע המעצרים, שנערכו בעיר הבירה ופרבריה בימים שלישי ורביעי.

שלושת האנשים מוחזקים במעצר תחת החוק לביטחון פנים (ISA) אשר משמש באופן סדיר כנגד מתנגדים פוליטיים של הממשל, המואשמים באיום על יציבות האומה ובניסיון להפיל את הממשלה. החוק מאפשר למשטרה להחזיק במעצר כל אחד שהיא חפצה בעיכובו, למשך תקופה של שישים יום ללא משפט, ולאחר מכן לחדש את תקופת המעצר עד לשנתיים.

הממשלה המלזית אומרת כי מדיניות "המעצרים המונעים" שהיא נוקטת הם אלו שאפשרו למלזיה להיערך מראש ולא לסבול מהתקפות טרור מהסוג שפקד את המדינות השכנות, אינדונזיה והפיליפינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by