ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אבי הקוד הפתוח יגיע לביקור בישראל 
 
 free זה חופשי, לא חינם. סטולמן   
 
עידו קינן

ריצ'רד מ. סטולמן, מייסד ארגון התוכנה החופשית (FSF), ירצה בכנס של יבמ ואוניברסיטת ת"א; צפויות התעלפויות של גיקים-מעריצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וגר גנו עם פינגווין. מתוך ההזמנה לכנס
 וגר גנו עם פינגווין. מתוך ההזמנה לכנס   
ריצ'רד מ. סטולמן, אבי תנועת הקוד הפתוח ומייסד ארגון התוכנה החופשית (FSF), יגיע בתחילת ינואר לישראל. סטולמן ירצה על FSF ועל מערכת ההפעלה לינוקס, במסגרת כנס "GNU Linux, Free Software & Open Source" שעורכת חברת IBM ישראל בשיתוף אוניברסיטת תל-אביב ואיל"א.

סטולמן (49), המכונה RMS, הקים ב-84' את פרויקט ה-GNU (ר"ת רקורסיביים, שפירושם בעברית: "גנו אינה יוניקס"), במסגרתו יצר מערכת הפעלה דמויית יוניקס, שניתן להפיץ, להעתיק ולשנות בלי הגבלה. פרויקט GNU היה הבסיס להקמת תנועת FSF (ר"ת של Free Software Foundation), אשר דוגלת בשימוש חופשי ובלתי-מוגבל בתוכנות. תנועת הקוד הפתוח, שהוקמה לאחר מכן, היא גירסה מרוככת וקיצונית פחות של ה-FSF.
 
 
סטולמן הוא לא רק שמאלן-תוכנה, אלא גם פובליציסט. הוא מרבה לכתוב בנושאי פוליטיקה עולמית בכלל, והסכסוך הישראלי-פלסטיני בפרט (הוא תומך, למשל, בגדר ההפרדה, אבל מתנגד להקמתה על שטחים כבושים; הוא היה בעד חיסולו של מנהיג החמאס, אבל חושב שהעיתוי היה מסריח).

עוד ירצה בכנס ת'יאודור טסו, שסייע ליוצר לינוקס, ליינוס טורבלדס, ביצירת מערכת ההפעלה האלטרנטיבית, ועובד כיום במרכז טכנולוגיות לינוקס של IBM.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by