ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האקר, ילד שלי מוצלח 
 
 ככה אני אוהב אותם   
 
מערכת חיים ברשת

מה עושה מי שפורץ למחשב בית הספר ומוצא שאין לו בעצם מה לעשות שם? ומי נותן לילדים שלנו פרויקטים כל-כך לא חינוכיים? רזי ברקאי, לטיפולך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רייד אליסון ישב מול המחשב וחדר בקור רוח אל מערכת מתן הציונים של בית-הספר שלו. תוך שתיים-שלוש דקות הוא כבר פרץ את המערכת המצ'וקמקת, והביט על הדף שפירט את הציונים שלו בסימסטר הנוכחי.

אלא שהוא ממילא קיבל "טוב מאוד" בכל אחד ואחד מהמקצועות אותם למד.

ולא בכדי, כי רייד, תלמיד י"א בתיכון אנזאר בסאן חואן באטיסטה שבקליפורניה, פרץ למחשב בית הספר כחלק מפרויקט סוף השנה שלו. רייד הציע למוריו כי השנה יפרוץ למערכת הציונים המקוונת, והם שמחו לאשר לו את הפרויקט יוצא הדופן, שייתן לנער להוכיח שוב את כישורי תפעול המחשב והמתימטיקה שלו, ובמקביל יעזור לבית הספר למצוא את חורי האבטחה, בחינם.

נחזור לחדר בו יושב הנער ומביט בציוניו המושלמים שעל המסך. איך יוכיח שאכן הצליח לחדור? רייד בחר בדרך מעט לא קונבנציונאלית, והוריד את ממוצע הציונים של מ-4.0 (הציון המקסימלי האפשרי), ל-1.9 בלבד. "זה היה די ההפך ממה שרוב האנשים היו עושים", אמר לעיתון Mercury News.

בתיכון אנזאר צריכים התלמידים להציג עבודות בשישה נושאי לימוד כלליים (כמו אנגלית, היסטוריה וכד'), וביחד עם דו"ח מפורט על ההיסטוריה של ההאקינג, רייד סגר בבת אחת שלושה נושאים. מטבע הדברים, דווקא העבודה ההיסטורית היתה קשה יותר מהפריצה עצמה. "תיארתי לעצמי שלא מדובר במערכת אבטחה טובה במיוחד", אמר רייד, שבסך הכל הפעיל תוכנת פריצה שחיפשה את קוד המערכת, ומצאה אותו בתוך שתי עשיריות השניה.

וכמובן, משתיעד את המבצע הנועז בעורפו הוירטואלי של האויב, דאג הנער להחזיר את ציוניו למצבם המושלם הראשוני. שלא יהיה טעויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by