ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הראש היהודי רושם לנו פטנטים 
 
 כיף שיש לך פטנט על הרשת   
 
מערכת חיים ברשת

ממציאי תוכנת ICQ זכו ברישום פטנט על הרעיון העומד מאחורי טכנולוגיית העברת המסרים המיידיים; לחברות מיקרוסופט ו-Yahoo יש סיבה טובה להילחץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבעת הישראלים אשר המציאו את תוכנת ICQ להעברת מסרים מיידיים באינטרנט, קיבלו לאחרונה את אישור משרד הפטנטים על רישום הטכנולוגיה אותה פיתחו, כפטנט מוכר. כך מסר הבוקר (ג') עיתון הארץ. משמעותו העיקרית של אישור זה, הוא בעיקר מתן לגיטימציה משפטית לחברת AOL, אשר רכשה את ICQ בשנת 1998, לתבוע את החברות Yahoo ומיקרוסופט, אשר משווקות אף הן תוכנות דומות.

פטנט על טכנולוגיית העברת המסרים המיידיים באינטרנט, מצטרף לפטנט קודם, אשר אושר לפני כחצי שנה, הנוגע להעברת מסרים מיידיים על גבי רשתות סלולריות. שני הפטנטים רשומים אמנם על שמם של אריק ורדי, אמנון אמיר, ספי ויגיסר ויאיר גולדפינגר, אולם הבעלות (כסף, רבותיי, כסף) עליהם נמצאת בידיה של AOL.

יש לציין כי חברת מירביליס (שמה המקורי של החברה שפיתחה את ICQ) הגישה את בקשת הרישום לפטנט מספר 6389127 עוד בחודש ינואר 1997. ICQ לא הייתה התוכנה הראשונה בתחום המסרים המיידיים ברשת – הקדימה אותו תוכנה חביבה בשם PowWow, אולם זו לא שרדה את מבחן העיתים.

חברת קומברס, בעלת תוכנת המסרים המיידיים הישראלית המתחרה אודיגו, סירבה לענות לשאלות בנושא, אך מסרה תגובה כללית: "אנחנו מברכים את ICQ על הצלחתם, וגאים בכל הצלחה של חברה ישראלית בעולם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by