ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנה eBay, והנה עוד אחד 
 
 סיסמה קוראת לגנב   
 
מערכת חיים ברשת

לאור הצלחתו המסחרית המרשימה של אתר המכירות הפומביות eBay, הופיע גל של אתרי עוקץ המנסים גם הם לחגוג על כיסו הדשן של הצרכן האמריקאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר המכירות הפומביות הגדול ברשת, eBay, סומן כיעד המטרה של מספר פרשיות הונאה הנוגעות לגניבת פרטי כרטיסי אשראי. אתר-צללים חדש, (אתר התופס טרמפ על האתר המקורי) שצץ לאחרונה, מבקש מהגולשים שמגיעים אליו, לא רק את מספר הזיהוי הפנימי ל-eBay, הסיסמה וכתובת האי-מייל שלהם, אלא גם את מספר כרטיס האשראי, חשבון הבנק, רשיון הנהיגה ומספר הביטוח הלאומי.

מבירור שערכה רשת ה-BBC במאגר המידע WHOIS, עולה כי אתר זה רשום בבעולתם של שני גברים מוילינוס שבליטא.

למרות שאתר זה פחות מחוכם בפעולתו מאתר ebayupdates.com שנסגר בשבוע שעבר, הוא מחקה את פעולת אתר eBay המקורי ע"י הצבת אתר מראה, המקשר בין כל חלקי האתר הרלוונטים, כך שדי קשה להבחין כי המדובר באתר שקרי.

אתר-צללים נוסף, אשר על פי הדיווח, נמצא תחת שירותי אירוח הרשת, של ספקית האינטרנט האמריקאית טרייפוד, הורד מהרשת לאחר שניסה לבצע תרמית אי-מייל. "קיבלת את הודעה זו מ-eBay, לאחר שהובא לידיעתנו כי חשבונך הנוכחי גרם להפרעות וניתוקים של מנויי eBay אחרים וכי הנהלת האתר דורשת אימות פרטיך האישיים באופן מיידי", כך נכתב באי-מייל. "אנא אמת נכונות פרטי חשבונך או שהחשבון יבוטל. לחץ כאן לאימות פרטי החשבון – http://ebay_depo.tripod.com".


מסדר הזיהוי של eBay

הכוכב הבלתי מעורער של גל אתר הנוכלות המזדנבים אחר eBay, הוא ללא ספק אתר eBayupdates.com, אשר פעל מנייסויל, פלורידה, עד השבוע שעבר, ופנה ללא פחות מ-55 מיליון לקוחותיה של eBay. ההונאה הייתה כרוכה באי-מיילים שנשלחו ללקוחות החברה, בהם הם התבקשו להתחבר לאתר האינטרנט – eBayupdates.com – ולרשום מחדש את פרטי החשבון שלהם, עם שימת דגש על פרטי כרטיס האשראי ומספר חשבון הבנק, כמובן.

חברת eBay (המקורית, עד שמישהו יוכיח אחרת) מיהרה לשלוח אזהרה ללקוחותיה לבל יפלו קורבן לתרמיות הא-מייל האחרונות, שצצו כמו פטריות אחר הגשם.

"חלק מהמנויים שלנו דווחו לאחרונה על ניסיונות שונים שנעשו לשם קבלת גישה למידע האישי שלהם, דרך פניות אי-מייל, המתיימרות להגיע מ-eBay", רשמה החברה. "פניות אלו מכילות בדרך כלל לינקים לדפי אינטרנט שיבקשו מכם לבצע כניסה למערכת והכנסת מידע אישי... עובדי eBay לעולם לא יבקשו מכן לעשות כן".

כפי שניסח זאת עוד לפני שנים שלמה בראבא בימי הזוהר של התוכנית "זהו-זה": "לא להתפתות לעסקאות ברחוב, אחרת אתה אוכל אותה בחזק ואוכל אותה בגדול".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by