ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החוק להגנת תאגידים מסוכנים 
 
 Dow – לחיים טובים ונעימים יותר   
 
מערכת חיים ברשת

מסתבר שחוק זכויות היוצרים הדיגיטלי פועל לא רק לטובת בריטני וחברות התקליטים. חברת כימיקלים שגילתה אתר פרודי שחושף את מערומיה, הורידה אותו בעזרת החוק שכל התאגידים אוהבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני מספר שבועות מצאו חברות אמריקאיות דרך להשתמש בחוק זכויות היוצרים הדיגיטלי, על מנת להוריד אתרים שפרסמו רשימה של השוואות מחירים, בטענה כי המחירים הנם סודות מסחריים, וכי חשיפתם מהווה סיכון כלכלי והפרת זכויות היוצרים של החברה(!). השבוע מצאה חברת Dow, ענק הכימיקלים האמריקאים, שימוש נפלא נוסף לחוק שהתאגידים כה אוהבים: צנזור אתרים הלועגים לחברה.

חוק זכויות היוצרים הדיגיטלי, (DMCA) שחוקק ע"י הקונגרס האמריקאי, הפך כך מסתבר, להיות חברו הטוב של העולם התאגידי. מרוסיה ועד נורבגיה ניתן לראות את יישומו של החוק (שהוא אמריקאי, לא כלל עולמי) אשר הפך לדרכו של הממסד התעשייתי לרדוף את כל מי שעשוי להוות סכנה. דווח של אתר הרג'יסטר.

בשבוע שבעבר, יצרה קבוצת Yes-Men, ארגון עולמי השם לעצמו כמטרה לחשוף את הבלי העולם התאגידי במערומיהם, העתק מדויק של אתר חברת הכימיקלים Dow, והציבה אותו תחת הדומיין www.dowchemicals.com .

"חברת Dow אחראית ללידתה של תנועת איכות הסביבה המודרנית", כך מתחיל האתר הפרודי התופס טרמפ על האתר הרשמי. הקבוצה פרסמה גם הודעות לעיתונות תחת הכותרת "תשומת לב אחראית: מכוונים לאחריות אפסית" ושלל התבטאויות מפוברקות מאת דובר חברת Dow.

תאגיד Dow רכש את חברת Union Carbide, האחראית לאסון דליפת הכימיקלים שאירע בבהופל לפני 18 שנים, אשר גבה את חייהם של למעלה מ-20,000 הודים. עובדי החברה לא נפגעו מהדליפה כיוון ההנהלה אמרה לעובדים לרוץ לכיוון השני. אך לכלל האוכלוסייה לא מצאה החברה טעם לספר על העניין, וכך לא נמנע האסון. שמהווה דוגמה ומופת לאחריות תאגידית בשיאה.

כשגילו בחברת Dow את האתר, הם מיהרו להגיש מכתב מעורכי הדין שלהם, לחברה המארחת את האתר. המכתב נעזר בחוק ה-DMCA ובאסופה של טענות הפרת זכויות יוצרים וסימון מסחרי. רבות מטענות הנן בנות ויכוח, אולם השימוש ב-DMCA מחייב את הנתבע לפעול באופן מיידי ולהוריד את האתר לאלתר. וכך מספיק
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by