ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום, אחווה וחיות נכחדות אחרות 

שלום, אחווה וחיות נכחדות אחרות

 
 
אודליה ברקין

ישו, משה מוחמד ובודהה נפגשים על שפת הכנרת. נשמע כמו התחלה של בדיחה? תתפלאו, אבל זה עומד לקרות ממש כאן ועכשיו, בוועידת הג'ובילנים, שמטרתה לדון בישומה של הדת לקידום מטרות של שלום ואחווה ברחבי העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג`ובילניום. וכל המרבה לתרום, הרי זה משובח
 ג`ובילניום. וכל המרבה לתרום, הרי זה משובח   
הדלאי למה, מנהיגה הרוחני הגולה של טיבט, האימאם ואלאס דין מוחמד, מנהיג האיסלאם השחור בארצות הברית, הבישוף מיכאל פיצ`גרלד, נציגו הרשמי של הוותיקן, ועוד אישים רבים וטובים ישתתפו בוועידת הג`ובילניום הבין-דתית לשלום העולם, שתתחיל ביום ראשון, בבית גבריאל שעל חוף הכינרת.

הג`ובילניום הוא אירגון-על המאגד בתוכו תת-אירגונים רבים, ושם לו למטרה לפעול להחדרת והפצת מסר השלום ברחבי תבל, לרגל האלף החדש הבא עלינו לטובה (יש לקוות). במסגרת הפעילויות האלה כינס האירגון את הועידה שתערך בבית גבריאל.

במשך שלושת ימי הוועידה, ייפגשו לראשונה דמויות מפתח מדתות העולם ואישי ציבור מהעולם כולו, כדי לדון יחד בתפקידה של הדת בקרב בני האדם, בתקווה לשלום שהדת עשויה להעניק לאנושות בסוף האלף, ובדת ככלי חינוך לשלום לקראת האלף הבא.
 
חמישה עשר דולר לנר. האתר הקדוש בכורסי
 חמישה עשר דולר לנר. האתר הקדוש בכורסי   
נכון שהסיקסטיז נגמרו מזמן, אבל איכשהו, דברים כמו שלום, אחווה והפסקת האלימות, עדיין נשמעים כמו מטרות הראויות למאמץ. הג`ובילניום פועל בדיוק להשגת מטרות אלה: האירגון מקיים כנסים, עורך השתלמויות, מציע מדיטציות, וגם יוזם עצומה לפיה בני האדם מתחייבים להיות אנשים טובים יותר. לא שאנשי הג`ובילניום הם כאלה צדיקים גדולים: הארגון מנסה להשיג את כל המטרות הראויות הללו, אבל גם לעשות בדרך קצת כסף.

וכך, למשל, בפארק הלאומי כורסי, שבעה קילומטר צפונית לעין-גב, נפתח אתר מיוחד, בו מוזמנים אנשים להדליק נר בעצמם או באמצעות הוראה בדואר (שבעה דולר לנר עצמו, חמישה עשר עבור ההוראה), לזכרם של אהובי לבם ולמען קידום השלום בעולם.

האתר מבורך, כך אומרים מארגני הדלקת הנרות, שכן כורסי, על שפת הכינרת, הוא מקום קדוש לנוצרים על פי הברית החדשה. לדברי המארגנים, הסיבה שוועידת הג`ובילניום עצמה מתרחשת בישראל היא שהארץ היוותה במשך אלפי שנים מקור לחלק ניכר מכתבי הקודש של שלוש הדתות הגדולות.
 
עיון נוסף באתר של האירגון מגלה את האופציה לקנות בסיטונאות ערכות המכילות מגוון מוצרים המסמלים את ערכי הדת בעולם. תמורת 580$ יכול הסוחר לרכוש מגוון מוצרי יודאיקה, נצרות ואיסלאם מארץ הקודש. בין המוצרים אפשר למצוא לוחות שנה מעוטרים בנוף הגליל, פמוטים, צלבים, חולצות טי, מגוון מוצרי ים-המלח, חול, מים קדושים ועוד.

אגב, גם בזק לא טמנה ידה בצלחת המילניום ומיהרה להוציא סדרה של כרטיסי חיוג בינלאומיים מעוטרים בסמלי הג`ובילניום. האירגון עצמו קורא לחברות קטנות וגדולות כאחד, להצטרף להפקות המילניום שלו, לתת חסות, לתרום מזומנים ולהשתתף במעבר לקראת אלף טוב יותר.

לסיום פעליו החיוביים, אירגון הג`ובילניום מציג כתב חידה, אותה חיבר לא אחר מאשר מיודענו דן חמיצר, ועבור כל ניחוש שנשלח למארגנים נתרם דולר לאירגון לילדים נזקקים. הפרס לפותר הוא 50,000 דולר. ככה שאפשר לעשות מעשה טוב, ועם קצת מזל גם לעשות קופה יפה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by