ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אחי-יש-לך-שקל.קום 
 
 
מערכת חיים ברשת

אתרי קיבוץ נדבות הם אחד הז'אנרים התופחים במהירות ברשת העולמית. החל ממי שרוצה להחליף את הלב וכלה שמי שסתם רוצה דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחת הקריקטורות המצחיקות יותר של עידן הבועה בהיי-טק העולמי הציגה שני קבצנים משני צדיה של פינת רחוב. האחד, קבצן מהסוג הישן, עמד מול כובעו הריק ממטבעות, בעוד השני, ששם על עצמו שלט שקרא pleasegivememoney.com הביט בשמחה על ערמת השטרות שנחה מולו.

עכשיו מדביקה המציאות את הפער שנוצר בינה לבין הדמיון, כשאתרי קיבוץ נדבות מתרבים ברשת בקצב ראוי לציון. ב-1996, כשיאהו הבחינה לראשונה בצורך להקים קטגוריה שכזו, היו רק שלושה אתרים שהתאימו להיכנס אליה. כיום רשומים בקטגוריה כבר 51 אתרים שכאלה, יש לא מעט שהאינדקס הגדול השמיט, ויאהו אפילו מצאה שם ראוי לתופעה המקוונת, e-panhandling.

כמו בקרב הקבצנים הרגילים, גם כאן משתנות הטקטיקות מאדם לאדם. יש מי שמציע לתורם איזשהו צידוק ראוי, כמו בקשה לעזרה עם שכר הלימוד, או עזרה בתשלום דפי טיפול רפואי סוחט דמעות, או אפילו בהיחלצות מתעשיית הפורנו. יש מי שפשוט מבקש שתקלו עליו את נטל החובות המצטברים, ויש מי שפשוט רוצה כסף, כי הוא רוצה כסף.

סוכנות הידיעות רויטרס מביאה את סיפורו של אחד מהבעלים של אתר שכזה, ריץ' שמידט, משווק מוזיקה עצמאי, שטוען כי "לדידי, האינטרנט הוא אנרכיה יצירתית. אני רק רציתי להטביע את חותמי. חשבתי, מה אם אחוז אחד מהגולשים ישלח לי דולר?".

האתר של שמידט, הוכחה אמיתית לחוסר התוחלת של הקיום המערבי, גייס יותר מ-4,800 דולר בשלוש השני האחרונות. החלום שלו, עוד הוכחה שכזו, הוא להופיע עם האתר שלו בתוכנית של דייויד לטרמן. ואתם חשבתם שמרכז הליכוד הוא קרקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by