ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי משגיח על המשגיח 
 
 פונדקסטר: מאירן-גייט ועד לאח הגדול   
 
מערכת חיים ברשת

ג'ון פוינדקסטר, מי שעומד בראש פרוייקט האח הגדול של ממשל בוש (TIA) גילה השבוע שזה לא נעים שמישהו אחר יודע עליך הכל. ברשת מופיע שפע של מידע על האיש, זמין לכולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ון פוינדקסטר, מי שעומד בראש פרוייקט Total Information Awareness של הממשל האמריקאי, אשר אמור לעקור טרוריסטים בפוטנציה, ע"י מעקב אחר רשומות כרטיסי האשראי, טיסות, תיקים רפואיים, וכיו"ב של כל אזרח אמריקאי, מוצא עצמו בימים אלו במרכזה של מערכה לאיסוף ופרסום פרטיו האישיים.

אנשים מכל רחבי ארה"ב, מונהגים ע"י עיתונאי מסן-פרנסיסקו, החלו לפרסם ברשת האינטרנט את מספר הטלפון בביתו של ג'ון פוינדקסטר, תמונות של ביתו ושאר מידע אישי אודותיו. כל זאת על מנת למחות כנגד תוכנית ה-TIA, וכנגד הסכנות הפוטנציאליות הגלומות בתכנית מגלומנית זו, אשר יותר מכל, מזכירה את חזונו של ג'ורג' אורוול, מספרו 1984. דווח של אתר wired.

מט סמית, כתב בשבועון SF Weekly, פרסם את החומר הבא – אשר לטענתו, זמין כולו לציבור הרחב – בטור שפרסם לאחרונה: "באופטימיות זהירה, חייגתי למספר הטלפון של ג'ון ולינדה פוינדקסטר (301) 424-6613 בביתם בשדרת ברינגטון מספר 10 ברוקוויל שבמרילנד, וקיוויתי שהאדמירל טוב הלב והפושע שמחלו לו (בפרשת אירן-גייט) יוכל לשפוך קצת אור על הנושא" רשם סמית.

"מדוע לדוגמה, ביתו שברוקוויל, השווה $269,700 מצופה באריחים מלאכותיים, לפי רשומות המס של מרילנד? האם התככן של רייגן לא יכול להרשות לעצמו לשפץ את הבית מדי 7 שנים? האם דונלד דאגלס פוינדקסטר, המופיע ברשימות עברייני המין של מדינת מרילנד, קשור בצורה כלשהי לאדמירל החביב? ומה חושבים טום מקסוול, מהבית ברחוב ברינגטון מספר 8 וג'יימס גאלווין, מברינגטון מספר 12, על שכנם המפוקפק?"


אם לפוינדקסטר מותר, למה לי אסור?

סמית מסר כי הוא רשם את הדברים על מנת להדגים את תחושת החילול שהוא חש נוכח העובדה שכל הרשומות הנוגעות למהלך חייו, מעובדות לכדי פרופיל ע"י כל מיני סוכניות ממשלתיות עלומות שם. "הייתי צריך לדבר עם פוינדקסטר בכל מקרה, וזה נראה כקונספט ראוי, שאם הוא הולך לאסוף מידע שבוודאות יועבר מרשות לרשות ויובא לשימוש, דרך אחת לתת לקוראים לחשוב על זה, היא פשוט להפוך את זה על פניו".

מה שסמית לא שיער בנפשו, היא העובדה כי שבוע לאחר שפרסם את מספר הטלפון של פוינדקסטר ושאר פרטים על האיש, יגיע המידע הזה ליותר מ-100 אתרי אינטרנט נוספים, של אנשים אשר נרתמו אף הם למחאה כנגד פרוייקט ה-TIA של בוש, וכנגד האיש העומד בראשו.

האקרים המתמחים בפריצה לטלפונים, סיפקו מידע אודות מרכזיות הטלפון של חברת Verizon המספקות את קו הטלפון לביתו של האדמירל. האתר הפופולרי Cryptome, העוסק בסוגיות פרטיות, פרסם צילומי לווין של ביתו של פוינדקסטר.

את תגובתו של פוינדקסטר לפרסומים לא ניתן היה להשיג, ומי שניסה להשיגו בטלפון שבביתו הגיע להקלטה: "המנוי אינו זמין עתה, אנא נסו במועד מאוחר יותר".


ויכוח ציבורי נוקב

מאז שהחלה סוכנות הפרוייקטים למחקר הגנתי מתקדם DARPA להעניק חוזים עבור פרוייקט ה-TIA בחודש אוגוסט השנה, זכה העניין לביקורת ציבורית חריפה הן מצדם של ארגונים המצדדים בשמירה על זכויות האזרח, והן מצדם של מומחים בנושא כריית המידע.

נראה כי הויכוח אודות פרוייקט ה-TIA, אינו נופל דווקא בגבולות הרגילים והמקובלים של המפלגות בארה"ב, אלא בין המצודדים והמתנגדים לזכותה של ממשלת ארה"ב לעקוב אחר אזרחיה. הנשיא לשעבר ביל קלינטון הביע את תמיכתו בפרוייקט בהופעה פומבית, בעוד וויליאם ספיר, בעל הטור השמרני בניו-יורק טיימס, פרסם לאחרונה מאמר מערכת המתנגד נחרצות לרעיון.

אחד ממצביעיו של בוש, שדיבר אודות מצבה השביר של האנונימיות בימים אלו, אמר לגבי האתרים שפרסמו את המידע על פונדקסטר: "אם הם גורמים לו לחוסר נוחות, דוגמת זו שאנו חשים, טוב מאוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by