ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסודות של פיירפוקס 

הסודות של פיירפוקס

 
 
רן יניב הרטשטיין

כך תשנו את ההגדרות הנסתרות של הדפדפן באמצעות about:config. המומחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש הרבה מאוד אפשרויות לשינוי ההתנהגות של פיירפוקס, אבל לא כולן נמצאות במסך ההגדרות הרגיל. רובן נמצאות בקובץ pref.js, בתיקית הפרופיל שלכם. אפשר לשנות את ההגדרות על ידי עריכת הקובץ, אבל הרבה יותר קל להשתמש בממשק הגרפי שמובנה בפיירפוקס למטרה זו בדיוק. כדי להגיע אליו, הקלידו את הכתובת about:config בשורת הכתובת.

כדי למצוא את ההגדרה הרצויה ברשימה הארוכה, הקלידו את שמה בשורת החיפוש שבראש העמוד (לא בשורת החיפוש הרגילה של פיירפוקס). כדי לשנות הגדרה, לחצו עליה פעמיים. הגדרות בוליאניות (עבורן אפשר לבחור רק בכן/לא), מתחלפות עם כל לחיצה כפולה. עבור הגדרות מספריות או טקסטואליות, תיפתח תיבת דו שיח להקלדת הערך החדש.
 
 
 
כדי ליצור הגדרה חדשה, לחצו על רשימת ההגדרות עם כפתור העכבר הימני, הצביעו על New ובחרו בסוג ההגדרה הרצויה. הזינו את שם ההגדרה הרצוי, ולאחר מכן הזינו גם את הערך הרצוי עברו ההגדרה החדשה.

שיפור ביצועים

פיירפוקס מחכה זמן קצר לפני שהוא מתחיל להציג כל עמוד. כברירת מחדל, הזמן הוא רבע שניה, או 250 מילישניות. כדי לקצר את הזמן, צרו את הגדרה מסוג Integer ותנו לה את השם ואת הערך 50.

אחרי שהדפדפן מתחיל להציג עמוד, אפשר להאיץ קצת את הזמן שלוקח לו לטעון אותו. צרו הגדרה מסוג Integer עם השם content.notify.interval והערך 75000, ולאחר מכן צרו הגדרה מסוג Boolean עם השם content.notify.ontimer ועם הערך true.

כמה פיצ'רים בפיירפוקס נועדו לנצל את המעבדים החזקים ואת שפע הזיכרון שיש לכולנו במחשב כדי לשפר את ביצועי הגלישה - אבל במחשבים עם מעבדים חלשים ובלי הרבה זיכרון, יוצא שהם עלולים להאט אותה באופן משמעותי. כדי להקל קצת על המחשב שלכם, שנו את ההגדרה network.prefetch-next ל-false ואת ההגדרה browser.sessionhistory.max_total_viewers ל-1.

לאחר מכן, צרו הגדרה מסוג Integer עם השם browser.cache.memory.capacity ועם הערך 16384. פיירפוקס עצמו עשוי להרגיש איטי יותר, אבל הוא יעמיס פחות על שאר היישומים במחשב.
 

לשוניות

כדי לפתוח את תוצאות החיפוש (של חיפושים שבוצעו עם שורת החיפוש של פיירפוקס) בלשונית חדשה, שנו את ההגדרה browser.search.openintab ל-True. אחרי שתשנו את הערך הזה, החזיקו את הכפתור Alt במקלדת לחוץ כדי לפתוח חיפושים בלשונית הנוכחית.

אם הגלילה בסרגל הלשוניות בפיירפוקס 2 קצת מעצבנת אתכם, אפשר להגדיר את האורך המינימלי שלשוניות תוכלנה להצטמצם אליו לפני שיתחילו להופיע פסי גלילה. שנו את ההגדרה browser.tabs.tabMinWidth לרוחב הרצוי. ברירת המחדל היא 100, לא כדאי לרדת מתחת ל-50.
 
 

רשת

כדי להגדיל את מספר השרתים שפיירפוקס יכול להתחבר אליהם בו זמנית, שנו את ההגדרה network.http.max-connections ל-32 או מעט יותר. לא רצוי לעלות מעבר ל-64, וגם זה הרבה. כדי להגדיל את כמות החיבורים שפיירפוקס יכול ליצור לאותו שרת, שנו את הערך network.http.max-connections-per-server ל-16.

כדי לאפשר לפיירפוקס "לשמור" יותר חיבורים לשרתים כדי לשפר את ביצועי הרשת, שנו את ההגדרה network.http.max-persistent-connections-per-server ל-6, ואת ההגדרה network.http.request.max-start-delay ל-0.

לבסוף, כדי לאפשר יצירה במקביל של מספר חיבורים, שנו את ההגדרה network.http.pipelining ל-True, ולאחר מכן צרו הגדרה מסוג Integer עם השם network.http.pipelining.maxrequests והערך 24 וכן הגדרה מסוג Boolean עם השם network.http.proxy.pipelining והערך True.
 

שונות

פיירפוקס כולל בודק איות שימושי שתומך גם בעברית. כדי להפעילו כברירת מחדל, שנו את ההגדרה layout.spellcheckDefault ל-2.

למידע נוסף על about:config, פנו לוויקי של מוזילה.

המומחה ב-RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by