ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות היי-טק: כל השבוע בכתבה אחת 

חדשות היי-טק: כל השבוע בכתבה אחת

 
 
יוני שדמי

סוחרי סמים ברשת, אינטרנט אינטימית, ועוד הפסד למיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כלכלה

לפרק אותם. סקוט מקינלי
 לפרק אותם. סקוט מקינלי   
אשת העסקים של השנה רוצה "רשת אינטימית, חמה, ידידותית"
קרלי פיורינה, ראש HP ומי שנבחרה זו השנה השנייה ברציפות כאשת העסקים החשובה ביותר בעיתון "פורבס", טוענת שהרשת, בצורת הנוכחית, היא כישלון. "הרשת לא מילאה את ההבטחה הטמונה בה", היא טענה בנאום בתערוכת קומדקס, ותיארה את האינטרנט כמקום "מרוחק, קר, מנוכר ומאיים".

לעומת זאת, את עתיד הרשת רואה פיורינה כוורוד הרבה יותר. האינטרנט, כך לפי פיורינה, תהפוך בעזרתה האדיבה של HP למקום "משכנע, אינטימי, חם, אישי, ידידותי ושימושי".

(ניוז.קום)

גילת נכנסת לשוק התקשורת רחבת הפס בארה"ב
אחרי שלושה חודשים של ניחושים, מנהלי חברת התקשורת הישראלית גילת חשפו השבוע כמה פרטים על מיזם האינטרנט הביתי רחב הפס המתוכנן שלהם בארה"ב. יואב ליבוביץ`, מנהל הכספים של החברה, אמר ל"הארץ" כי החברה נמצאת במגעים עם שותפים "גדולים מאוד ורציניים מאוד". יש לציין שמיקרוסופט הוזכרה כמה פעמים כשותפה אפשרית.

"הכניסה לתחום האינטרנט רחב הפס נמצאת בעדיפות העליונה מבחינת גילת, והיא היחידה בעולם שיש לה טכנולוגיה להעברת נתונים דו-כיוונית באמצעות לוויין", הוסיף ליבוביץ`.

(הארץ)
 
מקינלי, אליסון: ואת מיקרוסופט צריך לפרק
סקוט מקינלי, מנכ"ל סאן, ולארי אליסון, מנכ"ל אורקאל, נאמו בתערוכת קומדקס נאומים נפרדים שהמנטרה שלהם זהה: לפרק את מיקרוסופט, ויפה שעה אחת קודם. מקינלי ואליסון, שכמה מחטיבות החברה שלהם נמצאות בעמדת נחיתות מתמדת מול מוצרי מיקרוסופט, שמחו לרקוד על הדם המיקרוסופטי.

בנאומו, אמר מקינלי כי אם מיקרוסופט לא תחדל לחתום על הסכמי בלעדיות עם ספקי מחשבים, לא תפתח את קוד המקור של "חלונות" לשימוש רחב ולא תפסיק להשתמש בכוחה המונופליסטי, יש לפרק אותה מייד. החרה החזיק אחריו אליסון, שהוסיף וביכה את מותה של נטסקייפ, ואמר כי הוא "מודאג" מהנתונים המלמדים כי אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט השתלט על השוק התאגידי.

(ניוז.קום)
 
 
מחדשות נענע:

מיקרוסופט כבר לא בראש
ג`נרל אלקטריק זכתה בתואר "החברה בעלת הערך הגבוה ביותר בארה"ב", ימים ספורים בלבד לאחר קביעת בית המשפט האמריקני כי מיקרוסופט, המובילה הקודמת, היא מונופול.
 

טכנולוגיה

"אופיס" בעברית - באינטרנט
מיקרוסופט הכריזה השבוע על התחלת הפעלת "Office Online" - שימוש מרוחק ביישומי המשרד מחבילת "אופיס" הפופולארית דרך האינטרנט. כרגע, השירות יופעל מסחרית בארה"ב ובקנדה בלבד, אך בישראל כבר אפשר לעשות הרצת ניסיון לגרסה דומה של אופיס.

קהל היעד של המוצר הוא לקוחות עסקיים המעוניינים לבצע "Out-Sourcing" של היישומים המשרדיים שברשותם. השירות יכול להיות שימושי גם לאנשי מכירות הנזקקים לגישה ליישומים עסקיים גם כשאינם במשרד, כמו גם לארגונים שרוצים להזיל ולפשט את השימוש ביישומים משרדיים.

מחדשות נענע:

רוצה המכונית? זרוק, זרוק מחיר
בניסוי שיווקי מוגבל, חברת פורד מאפשרת ללקוחות לקבוע מהו המחיר המקסימלי אותו הם מוכנים לשלם בעד הדגמים החדשים של החברה, ולמצוא קמעונאי המוכר את הדגם המבוקש במחיר המבוקש.

 
חדשנית. סטרימבוקס
 חדשנית. סטרימבוקס   
חבר לגלישה
מיקרוסופט הציגה השבוע את ה"Web Companion", מסוף אינטרנט אישי שמתחבר ישירות לרשת. המכשיר, שגודלו כגודל ספר ממוצע, פועל בעזרת מערכת ההפעלה "Windows CE" ומתחבר לאינטרנט בעזרת שירות MSN של מיקרוסופט.

מת``ב מקימה חברת אינטרנט
חברת הכבלים מת``ב הודיעה השבוע כי היא בתהליכי הקמה של חברה בשם "נון סטופ", שתספק שירותי אינטרנט דרך הכבלים. מנהל "נון סטופ", אייל יניב, שניהל בעבר את הפורטל IOL אמר לסוכנות רויטרס כי מלבד גישה לאינטרנט, תספק החברה משחקים, וידיאו, וקורסים מקצועיים מבוססי מחשב.

מיקרוסופט תתחרה ב-RealNetowrks
מיקרוסופט מתכוונת להתחרות ב"realNetworks", שבבעלותה נגן האודיו-וידיאו בזמן אמיתי "RealPlayer", בעזרת סדרה של הסכמים חובקי-תעשייה עם חברות בעלות שליטה בתחום המוסיקה.

 
ניצחון. תוכנת ההודעות המיידיות של איי.או.אל
 ניצחון. תוכנת ההודעות המיידיות של איי.או.אל   
המרה מRealPlayer לMP3
תוכנה חדשה מאפשרת להסב קבצי אודיו זורמים (Streaming) לפורמט MP3 הפופולארי. התוכנה מאפשרת לשמור קבצי .ra ו.ram שמנוגנים בעזרת RealPlayer בפורמט MP3.

AOL ניצחה את מיקרוסופט
אחרי חודשים של מאבקים עסקיים ומשפטיים, ויתרה מיקרוסופט על הניסיון לאפשר לתוכנת ההודעות המיידיות שלה לתקשר עם זו של AOL.
 

תרבות

אקורדיוניסט. מאהיר סרגי
 אקורדיוניסט. מאהיר סרגי   
להיט הרשת הנוכחי: טורקי עם אף גדול ואקורדיון
מאהיר סרגי, עיתונאי, מוזיקאי, מורה לספורט, פתח לפני קצת יותר משנה אתר אינטרנט. למרות העובדה שבסך הכל מדובר באתר-בית טיפוסי, עם שלל תמונות של מאהיר, טורקי חביב ושופע חיוכים, ומעט טקסט באנגלית משובשת, כמה חודשים אחרי השקתו הלא-חגיגית בעליל של האתר, החל מאהיר לקבל אלפי טלפונים מגולשים נרגשים שביקרו באתר המקרטע שלו.

בניסיון לברר מה הקפיץ את כל אותם מעריצים נרגשים, גילה מאהיר שאתר הבית שלו הועבר מהמיקום הישן שלו למיקום חדש, ושהתווספו אליו מיני טקסטים מעליבים במקצת ("אני אוהב סקס!!!!!!!!" היה אחד המשפטים שמאהיר חשב שאינם נחמדים במיוחד, כמו גם הזמנה לכל נשות העולם לבוא לבקר בבית שלו). בירור קצר העלה שחבר מעיר שכנה חמד לצון, שינה במעט את אתר הבית של מאהיר (שהיה מגוחך למדי מלכתחילה), והפך אותו ללהיט ענק באינטרנט, כשהכתובת מועברת מפה לאוזן וברשימות דיוור. עד כה ביקרו באתר יותר ממיליון וחצי גולשים וגולשות.

(נענע)

מחדשות נענע:

מעתיקי תוכנות, הישמרו
בתביעה תקדימית, 25 צרכנים פרטיים שהחליפו תוכנות באינטרנט נתבעים לדין על ידי הבי.אס.איי, ארגון שנלחם בפירטיות תוכנה

סמים באינטרנט
מוסדות בטחוניים אמריקניים וקולומביאניים מצאו שסוחרי סמים מ"דור חדש" משתמשים באינטרנט בכדי לקדם ולהגן על עסקיהם.
 
גם וואלה בטלוויזיה
חברת וואלה תקשורת, מפעילת פורטל וואלה, מסרה השבוע על קמפיין פרסומת חדש, "שקם את עצמך", שישודר החל מיום שני.

רמת גן אוגרת מים לקראת שנת 2000
עיריית רמת גן הוציאה הודעה לציבור שנתלתה בחדרי מדרגות ועל בניינים ברחבי העיר, שקוראת לבעלי בתים משותפים לדאוג לאגור מים לקראת באג אלפיים, שיחול בתוך פחות מ-50 יום.

רשת קישורים בבתי חולים
עמותת "ילדים שלנו" הקימה במרכז הרפואי שניידר חדר תקשורת מיוחד לילדים, שיאפשר להם לפרוק את המתח הכרוך בשהייה בבית חולים, כמו גם ללמוד איך להשתמש באינטרנט ובמחשבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by