ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האימה האמיתית ברשת 
 
 האימה - לא מה שאתם חושבים   
 
עמיחי יעקבי

בעקבות יום שישי ה-13, עמיחי יעקבי חושף את כל האמת על הסכנות שאורבות באינטרנט. זאת לא הרשת שאתם מכירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא העולם הווירטואלי שמאיים עליהם, אלא חוסר הידיעה והבורות שלהם
 זה לא העולם הווירטואלי שמאיים עליהם, אלא חוסר הידיעה והבורות שלהם   
תשאלו כל מי שלא מבין כלום באינטרנט - והוא מיד ישמח לספר לכם כמה מפחיד כאן ברשת שלנו, מלאת הפדופילים, סוטי המין, חולי הנפש והמתחזים. תנו למישהו שבחיים שלו לא עשה אפילו דאבל-קליק אחד לספר לכם סיפורי זוועה על רוצחים, אנסים ומטורפים שאורבים לטרפם בחדרי צ'ט חשוכים באמצע הלילה, ותגלו אינטרנט אחרת לגמרי - אינטרנט שרק אנשים שלא היו כאן אף פעם מכירים.

"הכרות באינטרנט הובילה לרצח" – מדממות הכותרת בעיתון, "דקר את חברו בעקבות ויכוח על משחק מחשב", "מכר סמים לילדים שהכיר ברשת", "פיתה צעירה באינטרנט ואנס אותה". כל כמה שבועות ידיעה מצמררת אחרת שמציגה את האינטרנט שלי, הרשת הנעימה, המוכרת והידידותית שאני מכיר ואוהב, בתור משכנו הארור של השטן.

מי שלא היה כאן מעולם, ולומד עלינו רק מהדיווחים והשמועות, בטוח שאנחנו רק מפיצים באינטרנט וירוסים נוראיים, מפרסמים מתכונים לפצצות אטומיות, מגלים סודות שחל עליהם צו איסור פרסום, וכמובן – נפגשים ורוצחים באכזריות אחד את השני כל כמה ימים. אחרת מה יש לנו לחפש כאן באמצע הלילה?

אין ספק – משהו מפחיד מאוד את האנשים שלא מכירים את האינטרנט ותרבות המחשבים, והם רועדים מפחד. אתם יודעים, אני יודע, ואני מאמין שאפילו הם כבר מבינים שזה לא העולם הווירטואלי שמאיים עליהם, אלא חוסר הידיעה והבורות שלהם, שגורמים להם לשמור מרחק בטוח מאיתנו, ולצרוח באימה בכל פעם שמדברים על האינטרנט והמרחב הקיברנטי.

גם מי שעוד לא הכניס את הרגל שלו מעולם למימי הרשת, כבר הספיק לשמוע (גם אם לא להפנים) שאנחנו גולשים כאן רק מאהבה. שטוב לנו פה, שאנחנו שמחים לעזור אחד לשני, משתדלים לחלק את מה שיש לנו עם משתמשים אחרים ברשת, ושלא מעט אנשים מצאו כאן חברים, ריגושים, אהבה וחיים טובים יותר.
 
כללי זהירות בסיסיים - באינטרנט כמו באוטובוס
 כללי זהירות בסיסיים - באינטרנט כמו באוטובוס   
כן זה נכון שהאינטרנט היא לא רק יאהו, גודפוד ובריטני ספירס. יש כאן אתרי סקס, יש פה תוכנות גנובות, ויש על כל מאה אנשים טובים גם חולה נפש מטורף אחד, חיית אדם שרק רוצה לפגוע ולהרע, במה זה שונה מהאנשים שגרים ברחוב שלכם?

בשביל לרצוח ולאנוס אפשר לאתר קורבנות פוטנציאליים גם בסופר, במוסך, בתור לבנק או אצל רופא השיניים. פושעים ימצאו את הקורבנות שלהם בכל מקום (הפשע לא התחיל עם המצאת המודם – נכון?), ומי שתמים מספיק ברשת, יהיה תמים מספיק גם בחיים כדי ליפול לציפורניהם כפרי בשל.

זאת לא אשמת האינטרנט שלי שיש אנשים שמתעקשים להחמיץ לחלוטין את ההזדמנות ללמד את עצמם את חוקי הזהירות והאמון שחשובים לכל אחד מאיתנו. מי שטיפש מספיק לתת את מספר כרטיס האשראי שלו באתר חובבני ברשת, אין לי ספק שגם יעביר אותו בשמחה בטלפון ל"נירית מהבנק", שרק רוצה לוודא ש"הרישומים אצלנו נכונים".

מי שנוסעת בטיפשות וחוסר אחריות משווע בשלוש לפנות בוקר לירושלים רק כדי לפגוש שם מישהו עם מבטא ערבי קל ("הסבתא הטוניסאית שלי גידלה אותי", גילה לה אלןן26 בחיוך כשעברו מהצ'אט לטלפון) שהיא הכירה לפני שלוש שעות ברשת, היתה עושה את זה גם בלי האינטרנט, ומה שיקרה באותה פגישה באמת לא קשור בכלום לעולם המחשבים כמו שאני מכיר אותו.

הרשת השטנית והמבהילה שמנסים לצייר אלו שלא יודעים מה זה אמפישלוש, קיימת רק בראש שלהם, והצמדת המילה אינטרנט או וירטואלי לאונס או רצח, לא תעזור בכלום למנוע את הפשע הבא.

כדי שהעולם יהיה מקום בטוח וטוב יותר, כל אחד חייב לשנן לעצמו את כללי הזהירות הבסיסיים ולהחיל אותם על כל מפגש עם זרים – באינטרנט או באוטובוס, ללא שום הבדל: לא לבטוח באנשים שלא מכירים, ולא להאמין מיד לכל מה שמישהו מספר לכם, ואם אתם לא בטוחים, סימן שבאמת יש כאן משהו חשוד ועדיף לוותר.
 
 
ונותר רק טיעון אחד, שעד הימים האחרונים חשבתי שאין לי תשובה אליו בוויכוח המיותר הזה על האם האינטרנט היא מקום בטוח או מסוכן – מה עם הילדים? מה עם אותם תמימים קטנים שעדיין לא מסוגלים להגן על עצמם או להבין כמה רוע ואכזריות יש בעולם, מי ישמור עליהם מהסכנות שממתינות ברשת?

אבל השבועות האחרונים, מהדורת חדשות אחרי מהדורת חדשות, הראו לי שבשביל להתעלל בילדים, לאנוס, לענות אותם ולרצוח במפלצתיות שפלה ולא אנושית, לא צריך אינטרנט, מודם, או עולם וירטואלי – יש ילדים אומללים שהסכנה הכי גדולה כבר מחכה להם בדמות אבא ואמא בתוך הבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by