ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האימה, האימה 
 
 
סיון שור

יום שישי ה-13 פורח באינטרנט. אינספור אתרים מוקדשים לרוצחים, מטורפים, מפלצות ולכל משרתי הרוע באשר הם. איך התחילה חגיגת היום הזה? למה היא זוכה לפופולריות באינטרנט? איפה אפשר לטעום קצת רוע (יש הרבה) וגם – מה אפשר לעשות נגד. מדריך מפחיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר מרשים מלחרוט על עץ - "ג'ק היה פה"
 יותר מרשים מלחרוט על עץ - "ג'ק היה פה"   
המחוג הקטן מתאחד עם הגדול, כפי שקורה פעמיים ביום. אבל הפעם יש משהו שונה, זה לא סתם עוד חצות שבין יום ליום, לא עוד הזמן למבזק חדשות שקוטע תוכניות טלוויזיה, זהו אות מבשר רעות, תחילת היום שבו הכל משתבש, היום שבו קורות תאונות מצערות, יום שישי ה- 13. תאונה יכולה להיות מזל רע, אבל עוד יותר רע אם מדובר בתאונה קטלנית. החדשות הטובות: זה עובר תוך יום. החדשות הלא כל כך טובות: תמיד יש את יום שישי ה- 13 הבא.

לרגל המאורע המשמח ליקטנו עבורכם מס' אתרים שיעזרו לכם ללמוד על האוייב, להכנס לאווירה ואולי גם לעבור את היום בשלום.


אז למה בכלל יום שישי ה- 13 אמור להיות רע במיוחד? מי בכלל החליט שדווקא אז הכל אמור להשתבש והאם יש בזה בכלל משהו? דייוויד אמרי מרגיע ומסביר את הכל במאמר מיוחד ברשת אתרי About.com. וכך, מסתבר למעשה שהאמונה התפלה לגבי יום שישי ה- 13 היא הנפוצה ביותר בארה"ב. רבים יעדיפו להשאר ביום זה בבית, לא יקבעו, חלילה, את התאריך לחתונה, ויש כאלה שגם יעדיפו לא לעבוד. ולמה? פשוט כנראה משום שיום שישי מתקשר למכשפות, שהמספר 13 מסמל נשיות בעולם פטריארכלי, או בגלל שהאדם הקדמון לא ידע לספור מעבר ל- 12 וכל דבר מעבר לכך נחשב לתעלומה מפחידה. הסבר היסטורי מעניין דווקא מתייחס לסיפור המוזר אודות עינוייו והוצאתו להורג של מנהיג מסדר האבירים הטמפלרים ביום שישי ה- 13 לאוקטובר אי-שם במאה ה- 14. בעודו על המוקד, קילל האביר חסר המזל את המלך הצרפתי והאפיפיור דאז שימצאו את מותם בתוך שנה, ובוודאי תשמחו לדעת שכך אכן קרה.

יהיה ההסבר האמיתי אשר יהיה, עפ"י אמרי, מחקר מדעי יחיד שנערך בנושא העלה תוצאות מוזרות למדי: למרות שביום שישי ה- 13 בחודש בוחרים בד"כ אנשים לנהוג פחות, יש עליה במס' המתאשפזים בביה"ח בשל תאונות דרכים. אז, האם באמת מדובר באמונה תפלה בלבד?

סיפורים מוזרים כאלה והפחד מהעל-טבעי, אולי, היו אלה שגרמו לסיפורי אימה ולזוועות שהתרחשו במציאות, להתקשר באופן טבעי כל כך ליום שישי ה- 13. למשל, אחת האמונות הקשורות טוענת שאם בשמכם 13 אותיות תזכו למזל של השטן. אחד המקרים המפורסמים יותר הוא סיפורו של ג'ק המרטש (באנגלית – בעל 13 אותיות: Jack The Ripper.
 
ג'ייסון בא לשחק עם ילדי הקייטנה
 ג'ייסון בא לשחק עם ילדי הקייטנה   
באתר Casebook: Jack The Ripper אפשר למצוא את כל המידע והעידכונים אודות הפרשה, שמעולם לא נפתרה: התיאוריות השונות לגבי זהותו של הרוצח, תמונות של הקורבנות, דוחות הנתיחה שלאחר המוות, דיווחי עיתונות מאותה תקופה, משחקים למי שהנושא מעורר בו צורך עז בשעשועים ואפילו תוכן מכתביו של הרוצח למשטרה. אגב, המכתב המפורסם ביותר של המרטש נשלח בצירוף חצי כליה אנושית ונפתח במילים: 'מן הגיהנום'. ייתכן שלאותו מרטש אכן היה מזל מהשטן. הספקנים שביניכם מוזמנים להתחיל לספור את מספר האותיות שבשמם שלהם, או לחלופין לנסות את מזלם בשאלונים עצמיים שיאמרו לכם לא רק אם רוצחים סדרתיים אתם, אלא גם למי מהרוצחים הסדרתיים המפורסמים אתם דומים.

את הצמרמורת הקלה שעוברת לאנשים בעורף עם הגיעו של יום שישי המיוחד וקישורו לרוצחים סדרתיים הוליווד לא איחרה לנצל. סדרת סרטי האימה 'יום שישי ה- 13' המצליחה מתבססת על סיפורו של ג'ייסון, עלם צעיר אשר טבע באגם במחנה נוער. 11 שנים מאוחר יותר מדריכים במחנה מתחילים להשחט ביצירתיות באופן סיסטמטי ע"י ג'ייסון, השב מקברו. מי שמעוניין לקבל מושג יותר מוחשי מוזמן לגלוש לאתר Camp Blood, המנוהל ע"י חובב נלהב של הסדרה. כאן אפשר לצפות בתמונות נוטפות דם ובסצינות שנחתכו מהסרטים המקוריים, לשמוע קטעי אודיו, לקרוא את התסריטים, לשחזר כיצד נרצח כל אחד מהקורבנות, להשתתף במשחקים ואפילו להוריד דמויות בצורת ג'ייסון שיכולות להכנס למשחק התמים 'The Sims'.
 
המקום לאנשים אופטימייים יותר מדי
 המקום לאנשים אופטימייים יותר מדי   
עבור מי שנוהג לבלות את מיטב זמנות מול מסך המחשב, השם 'יום שישי ה- 13' יכול דווקא לעורר פלצות מסיבות אחרות. מי שזכרונו אינו בוגד בו ודאי יזכור את הימים בהם הודעות בחדשות היו מבשרות לכולם לא להדליק את המחשבים ביום שישי ה- 13 מחשש להתקפה של הוירוס האימתני בעל אותו הכינוי. אז נכון, למרות שבזכות תוכנות האנטי-וירוס פחות שומעים כיום על מקרים מפחידים של מחיקת קבצים זדונית ונשאר רק הזכרון המתוק (?!), אך עדיין תוכלו להזהיר את כל חבריכם מפלישה מחודשת של הנגיף המזוויע, תוך ציון כמה מ'מעלליו' (הוא יתן לחברה שלכם לשעבר את מס' הטלפון החדש שלכם! ראו הוזהרתם!). עצוב להגיד, אבל אני מכירה כמה אנשים ששיערותיהם יסמרו אם נושא הוירוס יוזכר.

לטענת ג'ובאני אוריל מהאתר Cyber Exorcist, הגורם לצרות מחשב מסוג כגון זה הוא לא חוסר מזל, לא פריצה לדיסק הקשיח ולא וירוס שצץ משומקום, אלא שד אמיתי שמחליט למרר את החיים ולהפוך אותם לגיהנום עלי-אדמות, ולכן אין לו שום בעיה להציע את שירותו כמגרש שדים קיברנטיים.

כאשר עוסקים באמונות תפלות, ידוע שאי אפשר לסמוך על דברים נוראיים כגון מזל רע, רציחות והרס של המחשב שיקרו דווקא ביום שישי ה- 13. אך העולם היום הוא טכנולוגי ומתקדם והאינטרנט מאפשר לנו להכנס לאווירה גם אם היא לא ממש תופסת במציאות. ניחנתם דווקא במזל טוב ביום שישי ה- 13? עבר עליכם יום רגיל לחלוטין? אתם מוזמנים להיכנס ל- Bad Cookie, שם תוכלו לבקע עוגיית מזל סינית מסוג אלטרנטיבי: אחת כזאת שתנבא לכם מזל רע במיוחד. ואם זה לא מספיק, באתר Death Clock מוכנים אפילו לנבא עבורכם את הגרוע מכל - יום מותכם המדוייק ולמנות עבורכם לאחור את השניות.
 
 
לשפשף את בודהה החייזרי. מביא מזל
 לשפשף את בודהה החייזרי. מביא מזל   
· אף פעם לא מזיק להיות מוכנים. בעזרת מנגנון פשוט אפשר לנבא מראש מתי יפלו כל ימי שישי ה- 13 בשנים ובחודשים הבאים.

· Lucky W הוא ארכיון המתאר, ולפעמים גם מדגים, דרכים שיעזרו לכם למשוך אליכם כמה שיותר מזל טוב : רגל של ארנבת, עלה של תלתן, פרסה של סוס, לחשים וסמלים – הכל כאן במרחק של הקלקה. כל הפריטים במאגר מסודרים לפי אינדקס אלפא-ביתי או לפי שם/קטגוריה, כך שגם כאשר המחשב עומד לקרוס וג'ייסון מאיים לשבור את הדלת - תוכלו למצוא את הדרך אל הגאולה בקלות.

· Mystic Gray Buddha – הצהובון ההומוריסטי האינטרנטי Weekly Universe מציע לבעלי אתרים להוריד בחינם קמע וירטואלי למזל טוב בדמות חייזר אפרפר שאימץ מראה של בודהה. כאן, במקום המנהג הנפוץ של שפשוף בטנו של פסל בודהה למזל אפשר להשתמש בחוצן החביב בכדי 'לשלב את החכמה העתיקה של העבר עם הניסים המדעיים של העתיד', כלשון האתר. כך גם תוכלו להיות מוגנים גם באופן וירטואלי.
 
 
· למי שמעדיף להבטיח בכסף את מזלו הטוב (במקום לתרום אותו ליתומים ולעניים, למשל) יכול לרכוש במאות דולרים, לקמצנים - אפשר גם בפחות - קמעות שונים המבטיחים מזל טוב , אושר, כסף ואהבה.

· אין כמו הנקודה הישראלית. The Israeli Charm Site מזכיר כמה מהסמלים הנפוצים למזל טוב ביהדות, כולל סקירה של הקמעות, הסגולות והקלפים הרלוונטים ואפשרות להזמין ולרכוש פריטים נבחרים. כמה מתחשב מצידנו להציע לשאר העולם קצת מזל טוב תוצרת בית באנגלית פשוטה ובדולרים!


כעת כל שנותר להצטייד בחמסות מלוא החופן, להתנחם בעובדה שבתרבויות מסויימות (כמו הסינית והיהודית) המספר 13 דווקא מביא מזל טוב, לשכור סרט אימה מוצלח, לנעול את הדלתות ולקוות לטוב…. בהצלחה!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by