ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
7 מדורי גיהנום במחשבים 
 
 
דורון טילמן

מערכת ההפעלה קורסת, ההארד דיסק נמחק, הוורד סוגר את עצמו וכמובן לא שומר את העבודה שכתבנו וכמובן איך אפשר לשכוח – וירוס יום שישי ה-13 תוקף. מה בעלי המחשבים צריכים לעשות וממה חשוב להיזהר? עצה שלנו – לא לפתוח את המחשב בכלל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד מעט יבוא האסון. התקנת חלונות בפעולה
 עוד מעט יבוא האסון. התקנת חלונות בפעולה   
יום שישי ה-13, ששוב בא לבקר אצלנו בשעה טובה, התחיל להוות לפני כ-15 שנה תאריך מפחיד לבעלי המחשבים, שהקפידו לא להדליק אותו דקה לאחר חצות בערבו של יום חמישי ה-12.

ולמה? הכול החל באלף הקודם, כאשר אי שם באוקטובר 87 החליט אדם נורא באיטליה להפיץ וירוס בשם התמים ירושלים, שיזרע הרס ובהלה ביום שגם ככה נחשב למזוויע במיוחד. הוירוס התגלגל איכשהו לאוניברסיטה העברית בירושלים, ועד מהרה, כנראה כתוספת מודרנית להאשמה כי רצחנו להם את ישו, החליטו להפיל עלינו גם את התיק הזה. לפחות הפעם זה נגמר בהפי אנד והאנטישמים באו על עונשם. כיום כולם יודעים שאלה היו האיטלקים.
אחרי כמה שנים מישהו חשב שזה יהיה מצחיק גם להוסיף וירוס שיפעל ביום שבת ה-14, אבל זה כבר סיפור אחר.

כיום, כאשר כל מחשב ממוצע מכיל מיליארדי בייטים של מידע, הפעלת המחשב בכל יום וכמובן ביצוע פעולות מתוחכמות כמו כתיבת מסמך וורד (רחמנא ליצלן), הופכת ממילא לסיוט בפוטנציה. אז כדי להיכנס לאווירת האסונות, הנה שבעת מדורי הגיהינום שמהם סובל האדם הפשוט שביצע את החטא הקדמון ורכש מחשב.


1. התקנת מערכת הפעלה

החלטתם לעשות מעשה ולהצטרף למאסות האנשים שלא טועים והתקינו את הגרסה האחרונה של חלונות? כל הכבוד, אין הרבה אנשים בעלי אומץ שמוכנים להקריב את כל התוכנות שרצו על הגרסה הישנה כדי לקבל משהו חדש, חדיש ומחודש. מערכת הפעלה ששמרה לפחות חלק מהבאגים הישנים והטובים, ועוד הוסיפה עליהם את מיטב החדשים .

נראה שאלוהי הלינוקס צוחקים הרבה באותו יום, במיוחד שבהתחלת/ אמצע/סוף/הכל ביחד (מחקו את המיותר) המחשב מציג הודעת שגיאה המבשרת לכם שההתקנה נכשלה (במקרה הטוב) או סתם קורס לתוך בליל של מסכים כחולים ושחורים. בעלי המזל המיוחד שנשמר לצדיקים גמורים, ייאלצו לפרמט את הכל, להגיד שלום לכל התוכנות שהורידו במחתרת ופיצחו בעמל רב, רק כדי להתחיל את הכל מחדש.
עם גרסה אחרת של חלונות כמובן.
 
הקשיבו לקול הטרטור האיטי. ככה עושה דיסק גוסס
 הקשיבו לקול הטרטור האיטי. ככה עושה דיסק גוסס   
2. כתיבה יוצרת

תגידו מה שתגידו, וורד היא תוכנה נחמדה לכתוב איתה דברים (אלא אם כן זה שיעורי בית, אבל מה לעשות). אם אתם לא אוהבים לכתוב, אז אולי אתם אוהבים לצייר, ואז יש את Paint Shop Pro ועוד רבות וטובות.
לא, זוהי לא כתבה על תוכנות, אני רק מזכיר לכם לשמור. ל-ש-מ-ו-ר.

ולמה? כי יש במחשב מנגנון סודי שיודע בדיוק כמה זמן חלף מאז ה-Save האחרון וכמובן כמה שינויים ביצעתם באותו זמן. ואז, ברגע הנכון בו עבודת שיחזור של דקה הופכת למריטת שערות וצרחות של "למה לא עשיתי Save?!" התוכנה/המחשב/הדיסק (שוב מחקו את המיותר) קורס.


3. וירוסים

בדומה לפראיירים, גם אנשים טיפשים ולא זהירים לא מתים, אלא רק מתחלפים. דבר זה מבטיח את המשך תפוצת הווירוסים, שכבר הזכרנו בהתחלה, לעוד שורה של אנשים שאמרו "לי זה לא יקרה".
חבל, פשוט חבל.


4. דיסק קשיח

איזה כיף שאנחנו חיים בתקופה בה בעוד כל מחירים של הרבה מוצרים עולים ועולים, בעוד מחירו של הדיסק הקשיח נשאר זהה, ורק נפחו הולך וגדל.

זה במיוחד כיף כי אפשר לאחסן אלפי שירים בפורמט MP3, מיליוני תמונות (של טבע ונוף כמובן), ועוד כמה עשרות תוכנות ומשחקים שעולים בחנות הרבה כסף (ולנו עלו קצת פחות, אם אתם מבינים למה אני מתכוון).
עכשיו תיקחו את כל הכיף הזה, אל תגבו אותו, אל תצרבו אותו, פשוט תנו לגדול ולהתרבות, ואל תשכחו להשוויץ באוצר שיושב לכם במחשב, ועכשיו תחכו. למה לחכות? לקול הטרטור האיטי, שנעשה צורם יותר ויותר בעוד המחשב מנסה לדלות את המידע מהדיסק. פעולה שתסתיים בהודעה שיש תקלה.

כן חברים יקרים, הדיסק קרס. זה קורה לכולם, לפעמים חודש לאחר הקניה, כשאין עוד הרבה דברים חשובים, אבל ברוב המקרים בדקה אחרי שפגה האחריות. מה שמזכיר לי להזכיר לכם שמחודש אוקטובר למרבית הדיסקים הנמכרים בשוק יש אחריות של שנה במקום שלוש.
 
קמע נגד המוות הכחול. לא עוזר תמיד
 קמע נגד המוות הכחול. לא עוזר תמיד   
5. יום הדין

כנראה שמישהו בשוק יצרני החומרה רכש את הפטנט של אותו מנגנון סודי שחשפנו בסעיף 3). אחרת איך תסבירו כי מרבית כשלי החומרה מתרחשים בפרק הזמן שלאחר תום תקופת האחריות?
אוקיי, זה אולי לא נתון סטטיסטי מהימן (הידעתם ש42.7% מהנתונים הסטטיסטים מומצאים בכלל?), אבל גם אם לא פגה תקופת האחריות, מן הסתם בדיוק אין לכם כסף להחליף מסך, או שאתם ממש חייבים להשתמש במחשב.
מישהו אמר חוק מרפי?


6. מוות בכחול

כל מי שאוהב צבע כחול שירים את ידו? תורידו. כל מי שיש לו מחשב ואוהב צבע כחול שירים את ידו? קדימה, אל תתביישו, תרימו. אף אחד? זה מוזר.

זה מדהים שעד היום אף צייר לא קם והכריז על תביעה ייצוגית נגד ביל גייטס וחבר מרעיו (זה עוד יותר מוזר שזה לא קורה בארץ התביעות הבלתי מוגבלת, הידועה גם בשם ארה"ב). הרי ביל, שהוא נדבן ידוע ואיש חביב על הבריות, הפך בהחלטה של רגע צבע אחד מסכן לדבר השנוא ביותר בעולם (אחרי ביל עצמו). למה לא מסך שחור או אדום, שהם יותר קשורים לרוע. האם ביל חשב שהצבע הכחלחל והמרגיע יגרום לנו לשכוח כי הוא הרקע להודעת השגיאה הנוראה ביותר מאז המצאת ה-"Keyboard Error or no keyboard present. Press F1 to continue...".
 
 
 
7. כוח עליון

יש כאלה שמאמינים באלוהים, יש כאלה שבכוח עליון. אותו כוח הנשגב מבינתנו, אמור להיות רחום וחנון (רוב הזמן), אז אני שואל, במה יאמינו אותם מסכנים שהתעוררו לילה אחד בעקבות רעשו של הרעם, רק כדי להריח שהברק שהבליח בשמיים שניה קודם (למעשה התהליך מתרחש בו זמנית, אבל לא רצינו להרוס את האווירה), שרף להם את המחשב?

ואיך אפשר בלי לסיים בשאלון "הכר את עצמך". תנו לעצמכם נקודה על כל אחד מהאירועים שתוארו לעיל. אם יש לכם פחות מ6- נקודות, ראו את עצמכם בני מזל. עם כל תוצאה אחרת - אולי כדאי שתמכרו את המחשב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by