ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל הקימה אתר קניות 
 
 
מערכת חיים ברשת

ללא מגע יד אדם, ללא אפשרות להשפיע על התוצאות באמצעות תשלום, פרוגל - אתר חיפוש המוצרים החדש של גוגל - צפוי להרגיז לא מעט אנשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל, מנוע החיפוש המתרחב באורח מתמיד, העלה לרשת גרסת בטא של Froogle, אתר חיפוש מוצרים והשוואת מחירים. האתר החדש, המשתמש ביכולות החיפוש המוכחות של גוגל כדי לחפש ולמצוא מוצרים שונים ברחבי הרשת, מתהדר כאחיו הגוגליים בכך שיד אדם אינה מתערבת בשיקולי הצגת התוצאות שלו.

אלא שבמבט שני נוצר הרושם שהשקתו של האתר החדש אינה עוד יום במשרדי גוגל. הרמז הראשון לשוני של המוצר הנוכחי מאחיו מתרכז בעובדה שבניגוד למנועי החיפוש הנוכחיים של גוגל (אתרים, תמונות, קבוצות דיון), הפעם לא הוציא גוגל מוצר שעולה באיכותו על מתחריו. אולי אפילו להפך. הגם שפרוגל מצליח למצוא שפע של מוצרים, הרי שאתרי חיפוש מוצרים כגון DealTime ו-MySimon ניחנים ביכולות חיתוך מידע מרשימות הרבה יותר ממנו. אחת מהתכונות החסרות במיוחד במנוע החדש היא היכולת הבסיסית לסדר את התוצאות המתקבלות לפי סדר מחירים עולה או יורד.

שוני נוסף הוא האפשרות של בעלי אתרי מסחר ליצור קשר עם גוגל ולשלוח אליו רשימה יומית, שבועית או חודשית של מוצרים הניתנים לרכישה באתר המסחר שלהם, בניגוד לבידוד המולט שכפו על עצמם מנועי החיפוש הקיימים של גוגל. כמו אחיו גם פרוגל ינסה להרוויח את לחמו בפרסום מעל ובצדי תוצאות החיפוש.


תחרות עם הספונסרים

האתר החדש מעלה שאלות רבות לגבי עתידה של גוגל. עד עתה היוו פרסומות של אתרי מסחר כגון DealTime או BizRate חלק ניכר מהכנסות החברה, כש"רכבו" על תוצאות החיפוש ותיווכו בין המחפשים בגוגל למוצרים, ובתמורה זכו בעמלות. עתה, משגוגל הפך למתחרה ישיר של אתרים אלו, מעניין יהיה לראות מה יקרה להכנסותיה.

חיכוך מעניין נוסף שהשקת אזור קניות עלולה ליצור הוא בין גוגל לבין האתרים המשלמים לגוגל סכומים ניכרים תמורת השימוש במנוע החיפוש בתוך האתר שלהם. AOL, יאהו ואחרים, שלהם אזורי קניות גדולים משלהם, עלולים להביט בעין לא אוהדת על שאיפות ההתרחבות של גוגל לתוך תחומם הם.

וכל הרחשושים הללו מגיעים כשבסביבותיה של גוגל מתחילה להישמע אותה מילה שזכתה לנפח מיתולוגי בעידן הכלכלה החדשה ז"ל - ה-נ-פ-ק-ה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by