ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גישה מהירה לאתרים 

גישה מהירה לאתרים

 
 
רן יניב הרטשטיין

כמו החיוג המקוצר בסלולרי, גם בדפדפנים שונים אפשר לגלוש במהירות לאתרים המועדפים. איך עושים זאת באקספלורר, פיירפוקס וספארי. המומחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגירסה האחרונה של הדפדפן אופרה כוללת פיצ'ר חדש שנשלף ישירות מהגירסה הסלולרית של התוכנה, שמאפשר לפתוח סימניות מוגדרות מראש באמצעות תשעת מקשי הספרות במקלדת. בדיוק כמו חיוג מקוצר בטלפון, אפשר לגשת כך לאתרים שימושיים במיוחד במהירות ובקלות.

באופרה, פיצ'ר החיוג המהיר כולל ממשק גרפי מועיל במיוחד, המציע תצוגה מקדימה של כל תשעת האתרים בכל פעם שפותחים לשונית חדשה. אם אתם לא ממהרים לעבור לאופרה רק בשביל החיוג המהיר, תוכלו לנצל פיצ'ר דומה בשלושה דפדפנים פופולריים אחרים: פיירפוקס, ספארי ואינטרנט אקספלורר.
 

פיירפוקס ואינטרנט אקספלורר

Speed Dial בפיירפוקס (צילומסך)
 Speed Dial בפיירפוקס (צילומסך)   
בפיירפוקס ובאינטרנט אקספלורר, הפיצ'ר הקרוב ביותר לחיוג המהיר של אופרה הוא המעבר המהיר בין הלשוניות. המקש Ctrl בשילוב שמונת מקשי הספרות הראשונים יעביר אתכן ישירות לאחת משמונה הלשוניות הראשונות. המקש Ctrl והסיפרה 9 יעבירו אתכן ישירות ללשונית האחרונה.

כך, לדוגמה, מתוך 13 לשוניות פתוחות, הצירוף Ctrl+1 בפיירפוקס או באינטרנט אקספלורר 7 יעביר אתכן ללשונית הראשונה בשורת הלשוניות, הצירוף Ctrl+8 יעביר אתכן ללשונית השמינית ברשימה והצירוף Ctrl+9 יעביר אתכן ללשונית האחרונה, מספר 13.

משתמשי פיירפוקס כמובן אינם מוגבלים רק לפיצ'רים שמגיעים עם הדפדפן. כדי להוסיף לו את פיצ'ר החיוג המהיר של אופרה, התקינו את התוסף Speed Dial, מבית היוצר של Firefox Showcase המצוין.

אחרי ההתקנה תיתווסף לתפריט הסימניות האפשרות Set As Speed Dial. אחרי שתגדירו את תשעת האתרים לחיוג מהיר, תוכלו לבחור אם הם יופיעו בכל לשונית חדשה או בכל חלון חדש. כמו כן, תוכלו להגדיר את אותם הקיצורים כמו באופרה - Ctrl+1...9.
 

ספארי

 
בדפדפן של אפל קיים פיצ'ר דומה מאוד לחיוג המהיר באופרה: המקש Command בצירוף תשעת מקשי הספרות הראשונים פותח את אחת מתשע הסימניות הראשונות בסרגל הסימניות של הדפדפן. למשל, Command+1 פותח את הסימניה הראשונה בסרגל.

ואם בסימניות של ספארי עסקינן, ראוי להזכיר את הטיפ השימושי של מרלין מאן מהבלוג 43 Folders. משתמשות רבות בפיירפוקס גילו שאין צורך לרשום את שם האתר אליו מצביעה כל סימניה בסרגל הסימניות - בדרך כלל האייקון של האתר מספיק כדי לזהות אותו, ובלי השם אפשר לדחוס בסרגל הרבה יותר סימניות.

אבל ספארי (ותחת OS X, גם פיירפוקס) לא מציג אייקונים לסימניות בסרגל. אז במקומם השתמשו בתווים מיוחדים. פיתחו את ההגדרות של אחת הסימניות בסרגל ומחקו את שמה. פיתחו את חלון התווים המיוחדים (לפי ההוראות באתר של אפל), בחרו את הגופן Zapf Dingbats או גופן סמלים אחר, ולחצו פעמיים על התו הרצוי כדי להשתמש בו כאייקון לסימניה שבחרתם.

גם כאן משתמשי פיירפוקס לא צריכים להסתפק בברירות המחדל של הדפדפן. אם אתם משתמשים בשועל ורוצים להציג אייקונים לסימניות, התקינו את ערכת העיצוב Mac Favicon. היא זהה לחלוטין לערכת העיצוב הרגילה, מלבד האייקונים לסימניות בסרגל הסימניות.

המומחה ב-RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by