ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מבט ראשון: Call of Duty 4 

מבט ראשון: Call of Duty 4

 
 
אלעד קפלן, גיימר

לחמנו בעזה, בג'נין ובלבנון, אבל Call of Duty החדש מותח ומלא באקשן עוד יותר מהמציאות. חברת אקטיווז'ן הציגה בפנינו את המשחק החדש בסדרה האהובה - ומדובר באחד המשחקים הסוחפים שראינו. הפעם, הוא מגיע גם למחשב האישי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שינוי תפאורה לא תמיד מספיק בכדי לרענן משחק. Infinity Wards, המפתחים של שני המשחקים הראשונים בסדרת Call of Duty, יודעים זאת היטב. בעזרת דלי צבע ומכחול ניתן לקחת כל משחק ולהלביש עליו איזו תקופה שרוצים, בין אם מדובר במלחמת העולם השניה, בעיראק, או בחייזרים ממאדים.

מה שהופך כל משחק ליחודי אינו צבע המדים של החיילים, אלא הדברים שקורים בליבם. איך הם מרגישים כשהם רצים בדיונות ומזנקים הצידה כשרימון נוחת לידם, מה עובר בראשם כשהם נתקלים באויב וכיצד הם מתמודדים עם הקשיים של שדה הקרב.

ב'Modern Warfare', הפרק הרביעי בסדרת Call of Duty, השינוי החשוב אינו רק התקופה בה המשחק מתנהל, אלא בעיקר סגנון הלוחמה. אחרי שראינו את המשחק בפעולה, השתכנענו שבהחלט צפוי לנו יותר משינוי תפאורה.
 
 
סערה בלב ים. צעקות החיילים וזמזום המנוע של המסוק נמהלים בתוך הסופה שמשתוללת מעל האויקינוס הרחב. בין טיפות הגשם, ניתזי המים וענני הערפל ניתן לראות מרחוק אונייה מיטלטלת על גבי הגלים. המסוק מתחיל להנמיך, בזמן שהחיילים ממתינים לקפוץ לסיפון. ברק מאיר את השמיים לשבריר שניה, אחריו הרעם ואחריו צרור יריות. החיילים מזנקים מתוך המסוק לכיוון הסיפון הרטוב, אחד מהם מועד ונופל, הכדורים עפים לכל עבר.

מהמבט הראשון במשחק ניתן להבחין בקלות כי לא מדובר בסתם עוד כותר פעולה. זה לא שחסרים משחקים שדורשים מאיתנו להשתלט על כנופיות של מחבלים עיראקים או דמויי עיראקים בחולות המדבר, אך מעטים הכותרים בעלי משחקיות כה אינטנסיבית ומגוונת, שממחישה בכל שנייה ושנייה את תצורת הלוחמה המודרנית. המשחק החדש בסדרה מתרחש במציאות אלטרנטיבית, בה חיילים אמריקנים נאבקים בכנופיה חמושה ומסוכנת. קל זה לא יהיה - בדרך מגיעות במבחר סיטואציות קרביות – וכולן מפוצצות במתח ואווירה.
 

לוחמה במאה ה-21

 
בסיס צבאי בלב המדבר נגלה לעינינו. החיילים על הקרקע תופסים מחסה ומנסים להשיב אש לעבר עשרות מסוקים שחולפים מעל ראשם. מתוך המסוק ניתן לראות את התפרסות הבסיס, מפקדה קטנה מוקפת גדר. אחד המסוקים מעלה עשן, פונה ימינה וצולל לעבר הקרקע. מרוב כדורים החולפים באוויר, קשה לזהות את מקורות הירי. המסוק מנמיך, משלשל מספר חבלים לעבר הקרקע והחיילים גולשים בזהירות לאדמה.

בעוד שרבים ציפו מהמשחק הבא בסדרה להתרחש באחת המלחמות של השנים האחרונות, העימות המתואר הוא בדיוני לחלוטין. הוא אמנם מדמה היטב את מהלך הקרב המודרני, אך אינו מבוסס על אירועים אמיתיים. לטענת המפתחים, הסיבה העיקרית לכך היא החד-צדדיות של רוב המלחמות. למעשה, מאז מלחמת העולם השניה, קשה לחשוב על קרב הוגן, בין שני יריבים שקולים, שיעניין את הקהל הרחב. הפעם, על אף החלוקה הרגילה בין מזרח למערב, לאף אחד לא יהיו חיים קלים.
 
 
את המשחק מלווה עלילה מובנית, שנפרסת על פני חודש שלם. הסיפור חושף בפנינו מרדף של יחידה מיוחדת בצבא האמריקאי אחר טרוריסט מבוקש במזרח התיכון, רק כדי לגלות שההתמקדות בחולות המזרחיים היא הסחה מכוונת. האקשן האמיתי מתנהל ברוסיה, שם בחור בשם 'זאקהב', יחד עם קבוצה של תומכים מזויינים, רוצה להחזיר את רוסיה לימי הזהב של משטר סטלין. במהלך המשחק נפגוש הרבה יותר יריבים בעלי אישיות יחודית מאשר בכותרים הקודמים. חלקם יהיו סוחרי נשק וסמים, אחרים מחבלים מסוכנים, וקרוב לודאי שלאף אחד מהם לא יהיה מבטא אמריקאי.

עיר רפאים. צעקות של חיילים, מספר פיצוצים ובניינים אפרוריים, מלאים בחורי פגזים. הכביש נמשך לעבר מחסום של האויב, שם מכונות הירי ממתינות למבקרים. אחרי מספר צעדים קדימה אחד החיילים חוטף כדור. נתזי הדם עפים לכיווננו, בעוד אנו מזנקים במהירות אל צידו השני של קיר מתפורר. טנק מגיח מאחור, דוהר לעבר המחסום תוך שהוא ממטיר פגזים. אחד הטילים פוגע בבניין וחור נפער במקום הפגיעה. למעלה, בחלונות, מספר חיילים פותחים לכיווננו באש. טיל נורה לעברם.

בקרבות מככבים כל השכלולים הפיזיקאליים שאנחנו אוהבים לראות. חיילים נפגעים ומתרסקים באופן מציאותי לרצפה, וכאשר אתם תפגעו והמסך ייצבע באדום, פעימות הלב הכבדות יישמעו בבהירות ותאלצו לתפוס מחסה עד שתתאוששו. כמו כן, המשחק מדמה את הבדלי הראיה על פי תנאי אור שונים, כך שבלילה העין תקלוט את מימד העומק באופן שונה מביום. זו אותה חוויה אינטנסיבית ומהירה שאהבנו, רק בצורה חלקה יותר, משוכללת יותר והרבה יותר מפורטת. בעוד שהמשחק מפותח למספר פלטפורמות שונות, ניתן להבחין בכך שזהו גם משחק מחשב אמיתי – כזה שמנצל את הדיוק של המקלדת והעכבר על מנת להעצים את חווית הפעולה.
 

היכונו לקרב

 
מטוס ללא טייס מתעופף בשמיים החשוכים של עיר מזרחית עוינת. רק לא לפגוע בכנסיה, דורש הקול שבמכשיר הקשר. על הקרקע, בעזרת מסך שחור-לבן, ניתן לצפות בעשרות חיילים מתרוצצים חוטפים צרורות של כדורים מתוך המל'ט. חלקם ממשיכים לרוץ, אחרים תופסים מחסה. לא לפגוע בכנסיה! לא לפגוע בכנסיה! מספר חמושים יוצאים מתוך אחד הבניינים הקרובים ומתחילים לרוץ. אחד אחד גם הם נופלים.

כל אחד מהאזורים השונים מביא איתו חוויה אחרת, הרגשה שונה ומשהו חדש לשדה הקרב. במציאות המודרנית, הקרבות לא פחות מפחידים מאלה שאליהם התרגלנו במלחמת העולם השניה, אך הם מלאים באמצעים ושיקולים חדשים. הכל נעשה על מנת לשרת את אווירת הקרב – החל מעיצוב מפורט ועמוס בפרטים, דרך מבחר רכבים שכולל טנקים, נגמ"שים ומסוקים, שמשתלבים היטב במערכה בתור כוח גיבוי וכוח לוחם, ועד לאנטליגנציה מתקדמת של האויבים והשותפים במשחק, שמעניקים הרגשה שאתם חלק ממחלקה, שנלחמת מול אויב תבוני המסוגל להגן על עצמו היטב.

אחרי המשחק השלישי, 'לוחמה מודרנית' חוזר למקורות. הוא אמנם עוזב את מלחמת העולם השניה, אחרי שזו מוצתה עד תום, אך ממשיך להציג קרבות אינטנסיביים, מותחים ועוצרי נשימה, שמנצלים את כל האפשרויות הטכנולוגיות על מנת ליצור חוויה מגוונת שממחישה היטב את שדה הקרב המודרני. הגיע הזמן להלחם בטרור - האם אתם מוכנים למשימה?

טריילר המשחק ביו-טיוב

Call of Duy 4 מפותח במקביל עבור המחשב האישי וקונסולות הדור-הבא, וצפוי להגיע לחנויות לקראת סוף השנה הנוכחית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by