ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אלוהים, שוב מלחמה 

אלוהים, שוב מלחמה

 
 
רותם לצטר, גיימר

God of War 2 הוא אולי משחק ברוטאלי ואינטנסיבי, אבל ישביע כל גיימר צמא דם. ביקורת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
מיד לאחר שסיימנו את God of War 2 בפעם הראשונה, עלה בנו חשק עז לפרק את הפלייסטיישן 2 הקשישה כדי לבדוק ממה היא עשויה. איך יתכן שאותו מכשיר חשמלי עתיק (בן שש) מצליח להפתיע בכל פעם מחדש ולהתעלות על עצמו עם אקשן וגרפיקה מרהיבים כל כך?

יש שתי תיאוריות הגיוניות: סוני שוכרת גדוד שדונים ליליים שרצים להתקין בקונסולה כרטיס גרפי חדיש כשכולם ישנים או שהיא מחזיקה בחבורת מפתחים מוכשרים בצורה יוצאת דופן, המסוגלים להוציא את המירב מהחומרה הוותיקה הזו.

בכל אופן, הגיעה העת להתחיל בהספד של הקונסולה עם המשחק הגדול האחרון, ככל הנראה, לפלטפורמה המדהימה של סוני ששינתה את פני עולם משחקי הווידאו. ואיזה הספד זה עומד להיות - כזה שכולל בתוכו את אלי האולימפוס, נהרות של דם, עז שחוטה אחת והמון אש ותמרות עשן. קריטוס חזר לעיר, והוא עצבני יותר אפילו מהארגונים להגנה על בעלי החיים.
 

עלילה אפית

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
במשחק הקודם הצליח קריטוס, הלוחם הספרטני האכזרי, להביס את אריס - אל המלחמה - ולרשת את מקומו באולימפוס, מקום משכנם של אלי המיתולוגיה היוונית. לאחר שזכה לעוצמה הרבה, הוא הוביל את הספרטנים למסע כיבושים אדיר מימדים, ומנגד עלתה חמתם של האלים על יהירותו. לכן הם תופסים את קריטוס ברגע של חולשה ושוללים ממנו את כוחות האל. כעת קריטוס חייב להילחם בפסל עצום - הקולוסוס של רודוס, ולאחר מכן לנקום במלך האולימפוס עצמו, זאוס.

העלילה המעולה, השואבת השראה מסיפורי המיתולוגיה המופלאים, היא אפית, מעניינת ומהווה שיפור משמעותי על זו של המשחק הראשון. היא מצליחה להחזיק את הכותר כולו על הגב, ומועברת בסצנות מעבר עוצרות נשימה. קריטוס הוא האנטי גיבור המושלם: רשע, רוצח בהינד עפעף, ומסוגל להשמיד כל חפץ או אדם שיעמדו בדרכו להשגת נקמה. הבחירה בדמות אכזרית כל כך כגיבור המשחק מהווה בסיס לעלילה מקורית ומשכנעת, אך גם יוצרת את הכותר הגראפי האלים ביותר שנראה על הקונסולה. הרחיקו את הזאטוטים, כי כמויות עריפת הראשים, שליפת המעיים וחתיכת הגפיים ב-God of War 2 עולות על כל מה שנראה עד כה.

הכותר, בדיוק כמו קודמו, מורכב מאקשן בלתי פוסק, לצד משחקוני לחיצה על כפתורים להריגה ברוטאלית של האויב, ועשרות פאזלים גרוטסקיים. גם אם הנוסחה נשארה בדיוק כפי שהייתה, השיפור הניכר בכותר השני הוא בעיקר בכמות: הכל גדול יותר ואכזרי יותר. מהלכי ההריגה של האויבים רבים ומגוונים, ותמיד כיף לראות את קריטוס לוקח טרול מגודל, משעין אותו על הלפיד הבוער שהחזיקה המפלצת, והופך את ראשו לעיסה אדמדמה.
 

קרבות בוס רבים

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
הכותר הקודם הציג למעשה רק שלושה בוסים גדולים. הפעם קרבות הבוס רבים מאוד, וכמעט כל אחד מהם משלב מימד מסוים של פתירת פאזלים לצד מהלכי הפעולה. לדוגמה, כאשר תילחמו בתמנון אימתני, יאלץ קריטוס להשתמש בגופה של חייל ולהניח אותה על כפתור ברצפה. הכפתור הזה ייצור סילון אוויר שבעזרתו יוכל לגלוש ולהלום בפני התמנון. סוף המשחק הוא סדרה ארוכה של קרבות בוס מדהימים בזה אחר זה, כל אחד מקורי ובלתי נשכח. האקשן הרב מכפיל את שעות המשחק - במקום שבע בקודם, לפחות 14 בנוכחי. אבל אין לכם מה לדאוג, השעות יחלפו בלי שתשימו לב, קרב רודף קרב והפעולה האינטנסיבית לא תיתן לכם להניח את בקר הקונסולה לשנייה.

האויבים הרגילים מגוונים - מינוטאורים, ציקלופים, כלבי שאול, שלדים, מדוזות ושאר יצורי גיהינום. הנשק העיקרי של קריטוס נשאר גם הפעם להבים המחוברים לשוט לוהט. קיימת אפשרות לשימוש בנשקים משניים כמו פטיש ענק או חנית ארוכה, ולכל נשק יתרונות וחסרונות משלו. כמו כן, עומדים לרשותכם מספר כוחות קסם שימושיים במיוחד, כמו היכולת של אטלס להרעיד את האדמה, היכולת להפוך את האויבים לאבן או להלום בהם עם ברק. את כל הנשקים והיכולות ניתן לפתח וכך להשיג מהלכי שילוב עוצמתיים יותר. זה מאפשר מימד של פיתוח דמות, וגורם לקריטוס להתחזק יותר ויותר ככל שהסיפור מתקדם.

המשחק כולל מספר דרגות קושי, כאשר הקשה ביותר נפתחת רק לאחר סיום העלילה בפעם הראשונה. הקרבות בכל רמת קושי מספקים ביותר, כאשר בשלבים מתקדמים במשחק, שילוב האויבים ידרוש מכם לנקוט באסטרטגיה שונה, ושימוש מושכל בכלי הנשק ובכוחות הקסם. הפאזלים הרבים די פשוטים, ולא מהווים יותר ממכשול קטן בדרכו של קריטוס לשסף גרון נוסף. לעולם לא תתקעו זמן רב במקום מסוים, כאשר עיצוב השלבים, הטוב ביותר שראיתי מזה זמן רב, יעביר אתכם מאתגר לאתגר בצורה חלקה וכמעט ללא זמני טעינה. יש מספר רב של חידות פלטפורמה, חלקן אפילו קשות לביצוע ויגרמו לכם למות בקצב מסחרר. למרות זאת, ההתקדמות המהירה שלכם לעולם לא תיעצר שכן המשחק יחזיר אתכם דקה אחת אחורה לכל היותר, וכך לא עולה תחושת תסכול גם בשלבים המסובכים ביותר.
 
 

שלמות ויזואלית

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
הגראפיקה והסאונד הם מהטובים ביותר שקיימים. המוזיקה דרמטית ועוצמתית, ומשתלבת באופן מושלם עם קטעי הפעולה המרגשים. הדיבוב נעשה על ידי מיטב שחקני הוליווד, מעולה ומשלים את סצנות המעבר הנהדרות.

הגרפיקה היא ללא ספק הטובה ביותר שנראתה על קונסולת הפלייסטיישן 2 מעולם. בכל שלב ושלב ייפער פיכם בהשתאות אל מול המראות המדהימים. אין שום ירידה ניכרת בקצב התמונות, גם כאשר מספר האויבים רב. גודלה העצום של הסביבה כמעט ולא נתפס. כל סנטימטר בכל שלב מעוצב לכדי שלמות ויזואלית, והעיצוב האמנותי המוקפד ניכר בכל פסל, כל קיר וכל מבנה ארכיטקטוני מורכב. זוויות המצלמה אומנם קבועות מראש, אך צוות הפיתוח הצליח לבחור את הזוויות הדרמטיות ביותר, ולהשתמש בהן כדי לעזור לנו לפתור את חידות הפלטפורמה השונות, בדומה למה שעשו אנשי חברת Ubisoft בסדרת הנסיך הפרסי המחודשת.

המשחק השני בסדרת God of War לא מציג שום דבר חדש, אלא רק משפר ומוסיף על כל המרכיבים של קודמו. אם לא אהבתם את הכותר הקודם, אל תתקרבו לנוכחי. בנוסף, בהחלט הייתי מעוניין לראות קו ליניארי פחות, בו אין רק דרך אחת לעבור כל שלב, ודרך אחת לפתור כל פאזל. למרות זאת, זהו הכותר המושלם לגיימר צמא הדם. הוא ברוטאלי, אינטנסיבי, אפי ויפהפה. הסוף הפתוח של הכותר לא משאיר מקום לטעויות: יהיה משחק המשך, וטוב שכך - שכן מדובר בכותר הטוב ביותר בז'אנר, ובאחד מהשיאים אליה הגיע קונסולת הפלייסטיישן 2. אם אתם בגיל המתאים, הוא מומלץ בחום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by