ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכבלים סוגרים לבזק את הברז 
 
 ביסוסים וקונטרה-ביסוסים. בזק וחברות הכבלים   
 
עידו קינן

פרסומת של בזק, הלועגת לאינטרנט המהיר של הכבלים, הוסרה בעקבות טענת הכבלים, כי מדובר בהטעיה; בזק עשויה לתבוע את הרשות השניה על נזקים שייגרמו מהסרת הפרסומת; משרד התקשורת מסרב ללכלך את ידיו בוויכוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבלי לפגוע בזכויות. המכתב של חברות הכבלים
 מבלי לפגוע בזכויות. המכתב של חברות הכבלים   
פרסומת הטלוויזיה לאינטרנט המהיר של בזק-WOW, בה מיוצג האינטרנט המהיר של הכבלים כזרם מים הולך ונחלש, נפסלה אמש (ג') לשידור. הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו החליטה על הפסילה לאחר פנייה של חברות הכבלים, באמצעות משרד עורכי דין, שטענו שהפרסומת מטעה. חברת בזק ערערה על ההחלטה, והדיון בערעור מתקיים כעת. בזק רמזה עוד, שהיא עשויה לתבוע את הרשות על הנזקים שייגרמו בעקבות הסרת הפרסומת.

הפרסומת מציגה לקוח שמחובר לאינטרנט המהיר של הכבלים, כשהאינטרנט מיוצג על ידי זרם המים במקלחת שלו. הקריין שואל מה יקרה, אם אנשים נוספים בבניין ישתמשו באותו רגע באינטרנט, ומציג אותם שוטפים ידיים, מורידים מים בשירותים ומשקים עציץ. זרם המים במקלחת הולך ויורד, עד שהוא מגיע לטפטוף. הטענה המרכזית היא, שתשתית הגלישה בכבלים משותפת לתושבי האיזור, וגלישה באינטרנט של כמה מהם במקביל מאיטה את מהירות החיבור. יצוין כי הגלישה המהירה בכבלים אכן מתבססת על חיבור מרכזי אחד לאיזור, המתחלק בין הגולשים באותו איזור.

חברות הכבלים פנו בתחילת השבוע למנכ"ל הרשות השנייה, מרדכי שקלאר, ופירטו את טענותיהן במסמך שהוכתר בכותרת "פרסומת של חברת 'בזק' - אינטרנט מהיר, דרישה להפסקה מיידית של שידור פרסומת". המסמך נשלח מטעם משרד עורכי הדין אביטל, דרומי ושות'.
 

הרשות השניה לא צריכה מומחים

מי טרזן, יו בזק! הפרסומת עם טרזן
 מי טרזן, יו בזק! הפרסומת עם טרזן   
אמש התקיים הדיון, אשר התבסס על פניית הכבלים ותגובתה של בזק. הרשות החליטה, כאמור, להסיר את הפרסומת החל מהיום. בהחלטתה נכתב כי "לרשות נשלחו הבהרות וביסוסים מחברות הכבלים, אשר לפיהם התשדיר בגירסתו הנוכחית, מטעה ולכן עומד בניגוד לכללי האתיקה של הרשות [...] לאור הביסוסים שלעיל, מתכונת התשדיר הנוכחית, בה נראה זרם המים הנחלש עד לכדי הפסקה ומדמה את חברות הכבלים כמספקות שירות בטכנולוגיה 'מוגבלת' – היא מטעה ועומדת בניגוד לכללי האתיקה בפרסומות".

דוברת הרשות השניה, נחמה לאור, הסבירה שלפי כללי האתיקה של הרשות השניה, חברה שמציגה בפרסומת טענות נגד מתחרים, צריכה לספק ביסוסים לטענותיה. לאור: "בשלב עליית הפרסומת, היו ביסוסים לטענות של בזק כלפי הכבלים. אישרנו את הפרסומת בהסתייגות, שאם יהיו טענות של המתחרים, או טענות אחרות, נגד העובדות, נבדוק אותה מחדש".

הביסוסים של חברות הכבלים, לפי ההודעה של הרשות, הם שלושה:
"1. כל חברות הכבלים מתחייבות שקצב העברת הנתונים, בהתאם לרמת השירות שרכש הלקוח, יסופקו גם בשעות העומס.
2. כל חברות הכבלים מתחייבות כי נעשות בדיקות בקרה מתמידות, הבודקות ומטפלות במקטעים עמוסים עוד לפני שרמת השירות למנוי נפגעת, ועל ידי כך מונעות את האטת קצב הגלישה.
3. המנוי יכול לבדוק בכל זמן נתון את מהירות הגלישה ממחשבו האישי, על מנת להיווכח שקצב הגלישה הוא אכן הקצב אותו רכש"
.

לדיון לא הוזמן מומחה בלתי-תלוי בנושא האינטרנט המהיר. "אף פעם אין בוועדת הפרסומות מומחים לעניין", הסבירה לאור. "אף אחד לא מניח שוועדת הפרסומות צריכה להיות מומחית לכל נושא. בשיטה הזאת היינו צריכים מומחה לכל עניין. כשלטענות יש ביסוס, אנחנו מקבלים אותן".
 

בזק מערערת, משרד התקשורת מתחמק

 
דובר בזק, יותם יקיר, מסר בתגובה לחיים ברשת: "אנחנו נמשיך לנסות ולשכנע את הרשות. התשדיר נכון, ראוי, מציג הבדלים ביו שתי הטכנולוגיות של אינטרנט מהיר, וננסה בכל דרך הגיונית להסביר שעמדתנו נכונה, שהיא תתקבל, ולמנוע את ההורדה". "בנוסף", המשיך יקיר, "נבדוק את הנזקים הכספיים שייגרמו לבזק במסגרת הורדת התשדיר". הוא סירב לומר אם הכוונה היא להגשת תביעה נגד הרשות השניה.

"הבוקר הגיע ערר של חברת בזק, והערר הזה נבחן ברשות עכשיו", מסרה לאור, והעריכה כי החלטה בנושא תתקבל מחר.

פנינו למשרד התקשורת, לקבל חוות דעת מקצועית ובלתי-תלויה בנוגע לטענות הטכניות של הכבלים ובזק. דוברת המשרד, ענת פרידמן, מסרה את התגובה הבאה: "אין משרד התקשורת מתייחס לענייני פרסומת בין מתחרים ואינו נוקט עמדה כלשהי – משרד התקשורת אינו רגולטור לפרסומת ולא נגרר למאבקי פרסום. כן, לא יגרר להשוואות בענייני מהירות, יתרונות וחסרונות של השירותים השונים".

גורם בבזק הזכיר את הפרסומת של האינטרנט המהיר של הכבלים, בכיכובו של טרזן, שקראה להתנתק מהגלישה בחיוג ולעבור לכבלים. הגורם אמר, שהפרסומת הזו, כמו הנוכחית, לגיטימית במסגרת התחרות העסקית בשוק האינטרנט המהיר.


- - - - - - - - -

נטוויז'ן, מפעילת פורטל נענע, נמצאת בבעלות חלקית של חברת הכבלים תבל
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by