ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הטיפוס הסלולרי 

הטיפוס הסלולרי

 
 
אופיר הכטר

כמה פעמים ישבתם בפגישה ובן שיחכם היה שקוע כולו בסלולרי שלו? איך תבדילו בין המנומס למעופף וכמה סוגי חוצפנים יש? סקירה אנושית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה פעמים קרה לכם שישבתם בפגישה ושמתם לב שחצי מהאנשים לא מקשיבים, אלא משחקים בסלולרי שלהם? ומה לגבי ישיבה עם פקיד בבנק שתוך כדי שיחה איתכם מקבל שיחות פרטיות? או אולי נתבקשתם לעשות מצגת לבוס, אבל בחלק ניכר מהזמן הוא התעמק במשחקים בסלולרי?
 
 
כל אלה קורים כל יום לכולנו. מדובר בתופעה שכיחה מאד במספר מדינות בעולם, אבל במדינות מערביות מתקדמות נחבת לגסות רוח של ממש. בפגישה בבריטניה לדוגמה, לא רק שלא תשמעו צלצול של סלולרי, אפילו לא תראו מכשיר על השולחן. בפגישה בארץ לעומת זאת, כל אחד מתיישב ליד השולחן ושם את המכשיר שלו לפניו, כך שאם תתקבל שיחה הוא יענה לה במהירות.

האם כולנו ככה? או שכל אחד מאיתנו מתנהג קצת אחרת? הנה סקירה של טיפוסים ישראלים שונים, שתעזור לכם להבין מי אתם ואיך אתם נראים ליד שולחן הדיונים.
 

הנדיר

האדם המנומס ביותר, ששכיח מאוד במערב אירופה, אך קשה למצאו בישראל. טיפוס זה מתאפיין בעובדה הפשוטה שהסלולרי שלו נשאר כבוי או על מצב שקט בתוך התיק, ושום פעילות שתתרחש בטלפון לא תשפיע על התנהגותו במהלך הפגישה. רק בסוף הישיבה, לאחר עזיבת חדר הדיונים, הוא יבדוק את השיחות וההודעות שנתקבלו, ויענה בהתאם.
 
 

המעופף

הישראלי תמיד יניח את המכשיר על השולחן. אילוסטרציה (צילום: ASAP photos)
 הישראלי תמיד יניח את המכשיר על השולחן. אילוסטרציה (צילום: ASAP photos)   
אלו אנשים שבדומה לקודמיהם, משאירים את המכשיר שלהם בתוך התיק, אך מעצם היותם מעופפים, שוכחים להשתיק אותו. התוצאה היא שמתישהו במהלך הפגישה יתחיל להתנגן לו רינגטון מעצבן (זה בדרך כלל סוג הרינגטון שיש להם), שבשלב הראשון איש לא יבין מהיכן הוא בוקע, עד שאותו מעופף ייזכר שזה שלו וינסה לאתר את המכשיר בתוך התיק. במקרה הטוב המעופף ימצא את המכשיר מיד וישתיק אותו. במקרה הרע, הוא יחפש אותו עד שהמצלצל יתייאש, ואז המעופף יתייאש אף הוא ויפסיק את החיפושים עד לשיחה הבאה, שתגרור סבב חדש של חיפוש והפרעה לפגישה.
 

הישראלי המצוי

רוב הישראלים נוקטים בשיטה הבאה: הם נכנסים לחדר הדיונים, מניחים את הסלולרי שלהם על השולחן ומכוונים אותו למצב של רטט או שקט. במשך כל הפגישה הם לא יגעו במכשיר, אלא אם כן תגיע שיחה נכנסת, אך גם כאן ייערך סינון קפדני מאד. רוב השיחות הנכנסות יסוננו, ורק אלו בעלות החשיבות הגבוהה (כמו שיחה מהמנכ"ל) תעננה מחוץ לחדר הישיבות, כשלעיתים תקדים את היציאה התנצלות קצרה על ההפרעה.
 

הסמסן

אדם זה נוקט בגישה של ללכת עם ולהרגיש בלי: הוא יושב בפגישה ולא מפריע למהלכה, אך בעצם הראש שלו לא נמצא בפגישה, ובמשך כל הדיון הוא שולח ומקבל הודעות SMS. טיפוס זה אינו מפריע ליושבים מסביבו כי הוא מקפיד להשאיר את המכשיר שלו על רטט, אבל מצד שני, לא ממש ברור לצורך מה טרח להגיע לישיבה.
 

המשוטט

אדם זה חושב שהוא מאד מנומס, כי בכל פעם שהוא מקבל שיחת טלפון הוא עונה בשקט "רגע", ואז עוזב את החדר וחוזר לאחר כמה דקות. בפועל, כל הכניסות והיציאות גורמות להרבה רעש והסחות דעת, ולא פעם אפילו שומעים את השיחה הקולנית שלו מבעד לדלת. בנוסף, אם הוא לוקח חלק מהותי בדיון, שאר הנוכחים נאלצים להמתין לו עד שיחזור רק כדי לשמוע את תשובתו לשאלה שהועלתה.
 

הלחשן

קל לזהות את הטיפוס הזה. פשוט חפשו מישהו שיושב ליד השולחן עם יד על הפנים, ולפעמים אפילו עם הראש מתחת לשולחן, וכל מה ששומעים מהכיון שלו הם לחשושים מעצבנים. אדם זה משוכנע שהוא מנומס כי הוא לוחש לטלפון ולא מדבר בקול רם, אבל לא מצליח להפנים את העובדה שזה לא רק לא מנומס לקבל שיחות באמצע פגישה, אלא שהוא מטריד את שאר הנוכחים בלחשושיו.
 

הגיימר

אנשים מסוג זה חושבים שפגישות נועדו לאימונים ונסיונות לשבור את השיא שהם השיגו בפגישה הקודמת בטטריס או זומה. הם פשוט מגיעים לפגישה, מתיישבים, מקשיבים חמש דקות, מחליטים שזה לא בשבילם, ואז פותחים את הסלולרי ומתחילים לשחק. לפעמים תוך כדי הפגישה שומעים איזו נהמה מהכיוון שלהם כשהם נפסלו, או צהלה כשהם סוף סוף עברו שלב בעוד משחק חסר תכלית.
 

החוצפנים

מדבר, אבל בשקט. אילוסטרציה (צילום: ASAP photos)
 מדבר, אבל בשקט. אילוסטרציה (צילום: ASAP photos)   
תת ז'אנר של קטגוריית העל "החוצפנים" הוא החוצפן השקט, שנכנס לפגישה ומשאיר את המכשיר עם צלצול רגיל. ברגע שתתקבל שיחה נכנסת, הוא יקפוץ להרים את המכשיר ולהשתיק את הרינגטון שלו. למרות כל הרעש שהוא עשה, הוא יסנן את המתקשרים וישלח הודעת "אני בפגישה" או מענה משולב בלחישה קצרה לשפופרת: "בפגישה, אני אתקשר אחר כך".

החוצפן האקטיבי

בדומה לקודמו, גם זה משאיר את המכשיר שלו עם צלצול רגיל, אך בניגוד לשקט - עונה לרוב השיחות הנכנסות ומנהל אותן כהרגלו. אדם זה אינו מתחשב בסביבתו, וחושב שהשיחות שלו וכל מה שקשור אליו זה הדבר היחיד שחשוב. לא משנה איזה פרצופים יעשו לו ומה יעירו לו, ההתנהגות הזו תחזור על עצמה גם בעתיד.

החוצפן האולטימטיבי

חוצפן זה, כמו קודמיו, משאיר את המכשיר עם צלצול רגיל ועונה לכל שיחה נכנסת. אך להבדיל מחבריו הלא מתחשבים, הוא היה זה שיזם את הפגישה מלכתחילה, כך שכל המסובים - שזומנו לפגישה איתו - בוהים בו בזמן שהוא מדבר בטלפון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by