ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פסיקה תקדימית מזעזעת את ענקי המדיה ברשת 
 
 מכניס את הענק הפיננסי לכיס של הקנגרו. ג`ו גוטניק   
 
מערכת חיים ברשת

לאינטרנט אין גבולות ועתה כל אחד יכול לשפוט זאת: בימ"ש אוסטרלי מאפשר לאיל הון מקומי לתבוע את אתר הדאו ג'ונס על לשון הרע, הרחק מחיקו המגונן של חופש הביטוי האמריקני. איזה לחץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון באוסטרליה הוציא היום (ג') פסיקה תקדימית המאפשרת לשפוט במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה, את הגוף הפיננסי האמריקני דאו ג'ונס, על מאמר שפרסם באתר האינטרנט שלו. מבקש הבקשה הוא איל הון יהודי (אלא מה) ממלבורן בשם ג'ו גוטניק, שהדאו ג'ונס פרסם עליו כתבה לא מחמיאה והוא מעוניין לתבוע אותם על לשון הרע. אנשי הדאו ג'ונס הזמינו אותו לתבוע באמריקה, בידיעה שהחקיקה שם רופפת יותר ונוטה לטובת חופש הביטוי, אך גוטניק התעקש כי ההכפשה התרחשה בפועל במקום שבו הוא חי. האנשים שמכירים אותו הורידו את המאמר מהרשת בעירו מלבורן ולכן שם צריך להערך המשפט.

זהו המשפט הראשון בעולם שיצא בפסיקה נועזת כזו לגבי האינטרנט ותחום שיפוט. ארגוני מדיה רבים חוששים כעת שאלפי תביעות דומות יצוצו בעולם וכי הם יאלצו להתחשב בכך כשהם עורכים את תכני האתרים שלהם, אחרת ימצאו עצמם מתרוצצים בבתי משפט אקזוטיים ונשפטים תחת סטנדרטים זרים כל שני וחמישי.

גוטניק המאושר מהפסיקה והפרסום העולמי, סבור שלאינטרנט צריך להתייחס כמו אל כל עיתון מקומי ואם כותבים שם משהו רע על אדם שהאנשים במחוזותיו קוראים זאת, זכותו לתבוע את המלעיז בתנאים של משחק בייתי. דאו ג'ונס הנדהמים והמאוכזבים, ממשיכים לטעון שאין לביהמ"ש המקומי באוסטרליה סמכות שיפוט וכי את טענותיו של גוטניק עליו להשמיע בניו ג'רסי, מקום פרסום הכתבה.

ארגוני החדשות בארה"ב תומכים בעמדה זו מתוך חשש לתביעות דומות שיצופו כעת ברחבי העולם. גורמים בתעשייה חושבים שזה לא ייתכן לחשוש מפני תביעה בכל מקום שידה של הרשת משגת ויש בזה משהו. מצד שני, האמריקנים רגילים לכתוב מה שהם רוצים ולהסתתר מאחורי התיקון הראשון לחוקה, אך כשהם מחזיקים אתרים שנקראים בכל העולם עליהם לקחת אחריות על כך ולהיות נכונים לעמוד בסטנדרטים של כל מקום ומקום. היהודים (נו, והאוסטרלים) הוכיחו היום שהאינטרנט הוא לא רק אמריקני ועורכי הדין נדרכים לבאות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by