ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמת כריות 

מלחמת כריות

 
 
גדי שמשון

על סוף הגסיסה של רשימת הדיוור של הסב העותומני, מלא דאחקות בלי לשלם בישליק אחד, וכריות לוחמות – משחק מחשב שהוא כמה קטן, ככה ממכר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כריות הקרב: השפן הקטן, חטף כדור במוח
 כריות הקרב: השפן הקטן, חטף כדור במוח   
ידידתי הטובה, ר' התותחית, בילתה זמן ארוך ברפובליקה הצ'כית עד לפני כשנה. אחד מהדברים היותר מגניבים שהיא העבירה לי (מעבר להשראה לחיים, סיפור שלא רלוונטי לענייננו) היה משחק מחשב צ'כי חביב, "בוּלַנצִי", שזכה אצלנו לכינוי "בוזליק", על שם אחד מגיבוריו. רבות שיחקנו בו על הרשת, ומאז חזרה ר' לארץ, גם על מחשב אחד (ישנה אופציה בה מתחלקים השחקנים בחלקי המקלדת השונים).

לא גליק גדול, משחק "הכריות הקרביות". זהו משחק ארקייד פשוט מאוד, שבו שולט השחקן בכרית קומנדו (!!) לוחמנית, המנסה לקטול את הכריות האחרות שבמשחק לפני שתיקטל לבד. הגדולה שבמשחק אינה הממשק שלו או מהלכו – הוא פשוט להדהים. העניין הוא באווירה – הכריות הלוחמות (ותודו שזהו קונספט מרענן) משחקות בזירות משחק שונות – דיסקוטק עם כרית שמדג'ה בטירוף, קרחת יער מסיפורי האגדות, כולל הפטרייה של עליזה, ארנבון וציפור בקן, מפעל מתכת עתידני – כשהמוסיקה המעוותת, קריאות הגיל הילדותיות של הכריות כשהן מצליחות לקטול האחת את רעותה או צליל ההשתנקות והחבטה כשהכרית נפגעת (יוצא לה דם מהעיניים, היא נאנחת בהפתעה והיריבה מצחקקת ברשעות של פיה רעה) – הם העניין. באמת, משחק מטומטם, אפלולי וממכר בטירוף.
 
אביבית חבשוש. ברשימת הדיוור רואים לה יותר
 אביבית חבשוש. ברשימת הדיוור רואים לה יותר   
חלק מההנאה היה ללמוד את הממשק הפשוט שלו, שכולו היה בצ'כית. השבוע התברר לנו שכל אותו הזמן שיחקנו בגרסה הצ'כית של המשחק, וקיימת גרסת מקור אנגלית. הן תואמות לחלוטין, למרות שזה באמת יותר כיף לנהוג בכרית לוחמת הקרויה "בוזליק" בגירסה הצ'כית, מאשר ב"פטי", בווריאציה האנגלית. יופי של משחק להריץ אליפויות במשחק, ולהרוג כמה דקות פנויות ביממה (אין התקנות מסובכות, פשוט מורידים את הקובץ הבסיסי וקובץ קטן לכל שלב נוסף שרוצים להתנסות בו, ומפעילים).

הודנֶיה שטיֶסטי! ("בהצלחה", בצ'כית)

אתר כריות הקרב – גרסה אנגלית
הכריות הלוחמות בשפה הצ'כית – למיטיבי לכת


דוא"ז לא עולה לך אפילו בישליק אחד

בטור הפתיחה של סבא לינק נוסדה רשימת הדיוור "דואר זבל" (דוא"ז). הרשימה חצי-פתוחה, כלומר כל מנוי ברשימה יכול לשלוח הודעה, ואחרי אישור הסב היא תועבר לכולם. ניהול דוא"ז החל בתרועה רמה, המשיך על מי מנוחות וכמעט גווע מחוסר עניין לציבור. גם מספר המנויים לא היה איי איי איי.

והנה, בשבועיים האחרונים, אין יום שאין מצטרפים חדשים. בקצב הזה עד הבחירות יהיו לרשימה יותר מנויים ממצביעי "עבודה" (לא שזה אתגר גדול). אין הסבר לעניין הפתאומי, אולי מישהו פרסם את הלינק באיזה פורום אנונימי עם הבטחה לתמונות של ערומות – אבל זו עובדה. הדוא"ז שוב מכה. להלן כמה דוגמאות, בקיצורים הכרחיים.
 
 
עסק כלכלי

שלום,
ראשית, אני מבקש שלא תפרסם את המכתב הזה ברבים מכיוון שזו פניה אישית אליך כעורך של רשימת תפוצה ולא הייתי מעוניין שחברים ברשימה שלך ידעו שאני מבקש ממך לעשות לי טובה קטנה.

אני יזם אינטרנט שמייחצן אתרי אינטרנט עבור מספר לקוחות שמשלמים כסף טוב על כך. רוב האתרים הללו שלקוחותיי מבקשים להפיץ נחשבים כאתרי זימה וסקס אבל יש גם אתרים שמלמדים את הגולשים כיצד לעשות כסף קל, כמו למכור מוצרי בריאות ולהשתתף במשחקי פירמידה.

נודע לי שאתה מנהל רשימת תפוצה עם פוטנציאל אדיר ובה מנויים איכותיים שהיו מעונינים לרכוש מוצרים שונים. שוב אני מזכיר לך שזו פנייה אישית ולא הייתי מעוניין שתפרסם מכתב זה ברשימת התפוצה שלך.

הרעיון הוא לשים פרסומות חסויות בין המכתבים שנשלחים ברשימת התפוצה שלך, וכאשר חבר ברשימה רוכש מוצר, אתה מקבל 10 אחוז מהרווח שאותו חבר יצר כאשר רכש את המוצר.

הדיסקרטיות חשובה לי מכיוון שאני מזדהה כאן במכתב בשמי המלא ובשם החברה שאני מייצג. לא הייתי רוצה לקבל איומים מחברים ברשימה שלך שפנייתי לא מוצאת חן בעיניהם. נודע לי שלחלק מהם יש תיק פלילי במשטרה על איומים באינטרנט. לא הייתי רוצה להיתקל בהם.

(ההודעה הועברה ללא פרטים מזהים לחברי הרשימה, שנשאלו אם יהיו מוכנים להקליק על לינקים של ערומות כדי לפרנס את סבא. הם שלחו אותו להמשיך לקושש פרנסה בנענע).

לא הייתי רוצה להיתקל בהם

יזם ההי-טק הססגוני שכתב את ההודעה הקודמת התכוון, מן הסתם, להלמו, אותה אושיית אינטרנט [1] ידועה. הלמו היה מנוי על הרשימה בעבר, והתנתק ממנה לאחר שסבא (הלמו: "אתה דיקטטור") לא אישר להודעה שלו לעבור. הוא עשה מנוי בשם בדוי ונעזר בחברים שהעבירו לו הודעות (ככה סבא מקבל את "אפעס"), ולא מזמן חזר לרשימה, כשותף פעיל במיוחד.

אחת מהודעותיו האחרונות של הלמו עסקה בפרשת ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב משה מזרחי, וכללה הפניה לאחד מהפורומים ברשת (היו כמה) בהם פורסמו קטעים מתמליל האזנת סתר לא חוקית – כנראה – לביבי נתניהו, אז ראש הממשלה, ואביגדור ליברמן. למרות שחבר אחר ברשימה הזדעק למקרא הנכלוליות המתגלה מתמליל השיחה, זה לא שיש שם משהו שלא ידענו קודם. כולל העובדה שמתגלה שוב בעידן האינטרנט [1]: קשה לעצור מידע שמישהו רוצה שיגיע לציבור.

סבא, אנא הייה הסבא שלי!

לא אכפת לך שאני קורא לך סבא נכון?
לכולם יש סבים שקונים להם מתנות וכל מיני כאלה, אבל שני הסבים שלי מתו. אז אני חשבתי על לאמץ אותך בתור סבא שלי, ובמקום סבא שנותן מתנות יהיה לי סבא שנותן לינקים. אם כי אני לא אתנגד גם למתנות ;-)
ניצן

(ניצן צירף לינק למשחק המטורלל החדש של בני התשחורת באינטרנט [1]. אתה שולח לינק לעמוד של "מפלצת" אישית, המזכה אותך בקרדיט בכל פעם שמישהו נכנס אליו. בדיחת דור ההארי פוטר הדלוחה הזו מציפה את הפורומים לאחרונה, אבל, בגלל שהשעה מאוחרת וניצן ביקש כל כך יפה – הנה הקישור).


קטנות

רז בן-עזר, שעל סיפורי השבת שלו נכתב פה בשבוע שעבר, הוא גם מוסיקאי ומפיק מוסיקלי, ולא רק טכנאי הקלטות.

אחד המגיבים בטור הקודם טוען שחגית גל הייתה הראשונה שהשתמשה בעברית בביטוי "גיק". אין הוכחות, ולא הצלחנו לתפוס אותה, אז האתגר עובר הלאה.


הערת שוליים

[1] טור שלם בלי להידרש לשם העברי החדש של האינטרנט, מטעם האקדמיה ללשון: "מִרְשֶתֶּת". בצדק, לא?


- - - - - - - -
דואר זבל - רשימת הדיוור של סבא לינק. אקסקלוסיבית באופיה, עממית במהותה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by