ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איי לאב יו, טרמינל סלולרי 
 
 מסות גדולות. פרי (מימין) וקאנג (צילום: נענע)   
 
עידו קינן

שירותי הקול הסלולריים הגיעו לרוויה, והשירותים המתקדמים תלויים במכשירים מתוחכמים ויקרים יותר. האם הפתרון הוא דווקא סלולרי קטן וטיפש? סמסונג, סימנס וקומברס חושבות שכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טרמינל, ז`ה טם. שכטר (צילום: נענע)
 טרמינל, ז`ה טם. שכטר (צילום: נענע)   
מתי ההכנסות משירותים סלולריים חדשים יגיעו למסה קריטית, נשאל מנכ"ל פרטנר-אורנג', עמיקם כהן, בוועידת ישראל לעסקים שנערכה השבוע. "עכשיו זה בסדר גודל של 6.5 אחוז משירותי non-voice", השיב, "הצילום בהחלט עומד להעשיר את זה. המחשבה העיקרית היא ציוד הקצה, שנמצא אצל עשרות אלפי אנשים בלבד. ציוד הקצה מתקדם בצורה רצחנית". וזו אחת הבעיות הגדולות של חברות הסלולר בישראל.

"השווקים הסלולריים הוותיקים נמצאים על סף מיצוי פוטנציאל ההכנסות מ-voice", הסביר סמנכ"ל פיתוח וטכנולוגיות בסלקום, צביקה שחורי. העתיד, מסכימים כולם, נמצא בשירותים מתקדמים, ואלה דורשים ציוד קצה מתוחכם יותר. "ציוד קצה" בעברית זה המכשיר הסלולרי שנמצא בכיס שלכם, ואם הוא מתוחכם יותר, סביר להניח שאתם תידרשו לשלם את מחיר השדרוג.

"ללא הצלחה עסקית מוכחת בשנתיים הקרובות מ-data, לא נראה פריסה משמעותית של תשתית דור שלישי", טען נשיא ומנכ"ל סלקום הפורש, יעקב פרי. מנכ"ל פלאפון, יעקב גלברד, אפילו נימק את איבוד הבכורה וההשתרכות מאחור של פלאפון בכך ש"התשתית וציוד הקצה לא התאימו לשירותים מתקדמים, והחברה לא פיתחה שירותים כאלה".

פרי אמר ש"הביקוש לתקשורת נתונים ניידת צפוי לגבור עם השקתם, במסות גדולות, של טלפונים בעלי מסכי צבע". גם מנכ"ל-משותף ICQ, אבי שכטר, הסביר את התקדמות הטמעת תוכנת ICQ בטלפונים סלולריים בשיפור והוזלה בחיבוריות, ומספר הולך וגדל של טרמינלים (מסופים או מכשירי קצה).
 
תרד לי מהרגל, סלולרי טיפש! רסטוגי (צילום: נענע)
 תרד לי מהרגל, סלולרי טיפש! רסטוגי (צילום: נענע)   
מעניין מה חושבות על זה יצרניות המכשירים. מה התוכניות לעתיד הרחוק יותר, שאלנו את נציג יצרניות הסלולר, מנכ"ל סמסונג MPEON הקוריאנית, ג'ון נמקוק קאנג, שהרצה גם כן בוועידה. "המכשיר הסלולרי יהיה מרכז החיים האנושיים – יחליף את המחשב", השיב. "כמו מחשבי הרשת, המכשיר הסלולרי, למרות שאין לו יישומים, הוא יקבל אותם מהרשת".

זאת אומרת שזה יהיה מכשיר "טיפש"?
"כן, הוא יקבל הכל מהרשת".

וזה יוריד את מחירי המכשירים?
"כן".

עם החזון הזה הלכנו למנהל אחראי של הטלפונים הניידים בסימנס AG EMEA, גאורב רסטוגי.
אתה מסכים עם דבריו של מנכ"ל סמסונג MPEON, שהמכשירים הולכים לכיוון של טרמינל?
"בהחלט. יש הרבה התכנסות (convergence) בתעשייה, וכלי השילוב הוא המכשיר הסלולרי. זה דבר שנשאר עליך יותר מהבגדים – אתה עובר מחליפת בוקר לבגדי ערב, אבל המכשיר נשאר עליך. לכן זה כלי אידיאלי להטמעת ההתכנסות. יש דחף בתעשייה ליישם את ההתכנסות, ולייצר מכשירים זולים יותר. לכן אני מסכים עם עמיתי מסמסונג".
 
 
הטרמינל הסלולרי הוא המשכו של טרנד מחשבי הרשת, שמובילות אורקל ומיקרוסופט (יוזמת הדוט-נט), בין השאר. הוא מדבר על מחשב מינימלי עם מערכת הפעלה וחיבור לרשת, שהיישומים שלו והמידע שהם יוצרים יושבים על שרת מרוחק. בהתאם, הטרמינל הסלולרי הוא לא יותר מצינור מתוחכם, שמכיל מינימום חומרה ותוכנה, ומביא יישומים מהרשת לפי הצורך.

הבעיה היא, שייתכן שיהיו שירותים עתידיים שיצריכו חומרה חדשה (הצילום, למשל, לא יכול להסתמך רק על חיבור לאינטרנט, אלא דורש מצלמפון – מכשיר סלולרי עם מצלמה). אבל גם נציג ספקי השירותים חוזה שהכיוון יהיה רשתי. מדובר במנכ"ל קומברס, זאבי ברֶגמן, שהציג את החזון שלו לחמש השנים הבאות: "כתוצאה מזה שחיבוריות הולכת לעלות בערך דולר, לכל מכשיר קיים יהיה חיבור לתקשורת. ל-client יהיה בעיקר מערכת הפעלה, ואנחנו נצטרך לתמוך בזה. בזכות רשתות ה-WiFi [רשתות אלחוטיות – ע"ק] אנחנו נהיה מחוברים כל הזמן, גם בבית וגם במרכזים אורבניים. אני חוזה שכתוצאה משני הטרנדים – ירידת מחיר המכשירים וה-Wireless LAN – נראה שוק שונה לגמרי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by