ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
והרי התחזית: מיקרוסופט עוברת ללינוקס 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת המחקר META מבטיחה לנו שממש בקרוב עומדת מיקרוסופט להתחיל לפתח תוכנה עבור שרתי לינוקס, במה שמצטייר כשינוי של 180 מעלות באסרטגיית החברה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במה שמצטייר כשינוי כביר מבחינה אסטרטגית, עומדת מיקרוסופט להציג בשנת 2004, תוכנה הנשענת (תחזיקו טוב את המושב) על מערכת ההפעלה פתוחת הקוד, לינוקס. התוכנה החדשה מיועדת לשירותי רשתות ושרתי אינטרנט, כך מסרה חברת המחקר META Group בתחזית שפרסמה ביום שני השבוע.

מיקורסופט, אשר הכחישה עד כה כי בכוונתה לפתח תוכנה עבור לינוקס, עומדת עתה בפני איום הולך וגדל מצדה של תוכנת הקוד הפתוח, אשר הולכת ותופסת אחיזה בשוק השרתים המשותפים, המשמשים לניהול רשתות ומידע.

חברת META Group חוזה כי לינוקס עתידה להיות בשימוש על כחצי מהשרתים החדשים עד שנת 2007, לעומת אחיזת השוק הנוכחית שלה, העומדת על 15 עד 20 אחוזים. דבר זה יקשה על מיקרוסופט להמשיך ולהתעלם מקיומה של לינוקס כפלטפורמה לאפליקציות מסדי הנתונים, אירוח אתרים ושרתי האי-מייל, אותם היא מייצרת.

"אנו מאמינים כי כבר בתחילת 2004, מיקרוסופט (ושותפותיה) יתחילו להעביר חלק מאפליקציות הרשת הקנייניות שלהן לסביבת ההפעלה של לינוקס. בהדרגה, יכלול תהליך זה את כל מוצרי ה- Back-office העיקריים של מיקרוסופט, כגון שרת ה-SQL, IIS ו-Exchange", כך נמסר בתחזית של META.

בצעד שיווקי נוסף, חוזה חברת META כי מיקרוסופט גם עומדת לתמחר מחדש או להפריד חלקים ממערכת ההפעלה של חלונות לשרתים, "כך שניתן יהיה לראות את המערכת בעין יפה, בהשוואה למערכת החינמית של לינוקס".

"אני לא מודע לכל מאמצים הנערכים עתה להעביר איזשהו מוצר ללינוקס", אמר פיטר יוסטון, מנהל בכיר בקבוצת פיתוח השרתים של מיקרוסופט, והוסיף כי גם אין כל תכניות לפרק או לתמחר מחדש את מערכת ההפעלה של חלונות לשרתים. "אנחנו הימרנו על חלונות, ואנו מאמינים שהלקוחות מקבלים תמורה מההימור שלקחנו", אמר יוסטון, "ואנחנו עומדים להמשיך לעשות את מה שעשינו עבור לקוחותינו".

ולנו נותר עתה רק לחכות שנה וכמה חודשים, ולראות מי מבין השניים עתיד לאכול את כובעו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by