ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה לאחסן את הקבצים? 

איפה לאחסן את הקבצים?

 
 
ליאור באקאלו

המקום במחשב מתחיל להיגמר? עשרות אתרים ישמחו לתת לכם כמה ג'יגהבייט בחינם בשביל לשמור את הקבצים החשובים שלכם. בדקנו את המעניינים מביניהם. סקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עם כל הסרטים, השירים ושאר הדברים שאנחנו מקבלים כל יום מהרשת, הכונן הקשיח שלנו מתחיל לאט לאט להתמלא. לפני שאתם שולפים את הארנק וקונים כונן חדש, כדאי שתדעו שהיום כבר לא כל כך מסובך לקבל עוד קצת שטח אחסון ברשת כדי להאריך קצת את טווח הנשימה של המחשב.

אתרים רבים ישמחו להציע לכם שטח אחסון ברשת תמורת כמה דולרים לחודש, וחלק גדול מהם ישמחו עוד יותר לתת לכם כמה ג'יגהבייט בחינם לפני שאתם מבצעים את הרכישה. אמנם לא ממש כדאי לכם להסתמך על האתרים האלה כמקום הבלעדי לגיבוי הקבצים שלכם, מאחר שאף אחד לא יתן לכם אחריות, אבל אם מתחיל להיות קצת צפוף - בהחלט שווה לכם לבדוק קצת את השטח.
 
 
שוק האחסון ברשת מתפוצץ מרוב אתרים שמציעים איזושהי תיבה לאחסון קבצים, וכל אחד מהם חובק חבילה אחרת של פיצ'רים מיוחדים שרק לו יש, וכמובן - חסרונות משלו. ההיצע בשוק הזה מגוון, ונפרש על פני קשת של בין עשרות ג'יגהבייט בחינם על שרת מרוחק ועד שירות בשם Allmydata שמציע נפח אחסון בלתי מוגבל - תמורת שטח שתציעו לחבריו על הכונן שלכם עצמכם.

בין אם אתם רוצים גישה לקבצים שלכם מרחוק, שולחים קבצים גדולים לחברים או שסתם מתחיל להיסתם לכם המחשב, אתרים רבים ישמחו לצרף אתכם לציבור הלקוחות הגדול שלהם, גם בלי שתוציאו אגורה שחוקה. לפני שאתם בוחרים למי אתם נותנים להחזיק את הקבצים החשובים שלכם, בדקנו עבורכם שישה מהאתרים המעניינים יותר שרק מחכים שתבואו לחסות בצל קורתם.
 

MediaMax - מקסימום נפח

MediaMax. הגודל כן קובע (מהאתר)
 MediaMax. הגודל כן קובע (מהאתר)   
נתחיל בגדול: אתר MediaMax.com (לשעבר Streamload) מציע לכם את תיבת האחסון הגדולה ביותר שתוכלו למצוא בחינם ברשת: לא פחות מ-25GB של נפח אחסון. למסה הזו יש מגבלות, וכך, למרות נפח התיבה העצום, לא תוכלו להעלות קבצים בני יותר מ-10MB. מגבלה נוספת היא על העלאה או הורדה של לא יותר מ-1GB בחודש. אך כמובן שתמורת שדרוג החשבון למנוי בתשלום תוכלו להיפטר ממגבלות קטנות אלה.

ועדיין, הגודל הוא לא הכל ב-MediaMax: מלבד סייר הקבצים הרגיל בו תוכלו למצוא את כל הקבצים והתיקיות שהעלתם לשירות, MediaMax מזהה אוטומטית קבצי מדיה ומציג תמונות, סרטים וקבצי מוסיקה בתצוגה נפרדת בעלת אפשרויות מותאמות לסוג המדיה. קבצי מוסיקה יסודרו על פי אמנים, אלבומים וסוג מוסיקה, ותוכלו ליצור רשימות השמעה להן תוכלו להאזין ב-Streaming באמצעות נגן המדיה שלכם. שימו לב שמידע בעברית לא יוצג כשורה.

MediaMax מאפשר להעלות קבצים דרך האתר אחד אחר השני או מספר קבצים בו זמנית באמצעות ממשק ג'אווה או ActiveX הפועל בשיטת "גרור והשלך" (Drag & Drop). למען האמת, נתקלנו בקשיים טכניים בכל הפעמים שניסינו להשתמש בממשק זה. בנוסף, תוכלו להיעזר ב-Uploader של האתר שניתן להתקין על המחשב להעלאת והורדת קבצים מהירה יותר.

מלבד אפשרויות המדיה הייעודיות, MediaMax לא מאפשר לבצע כל פעילות עריכה בקבצים שתעלו אליו. אפילו להציג קבצי טקסט הוא לא מסוגל. לעומת זאת הוא מאפשר לארגן את הקבצים המועלים בתיקיות ותתי תיקיות. ניתן גם להעלות תיקיות שלמות לאתר באמצעות תפריט הג'אווה או ה-Uploader מהמחשב.
 
 
 
יתרונות: נפח אחסון גדול, ארגון מידע בתיקיות, תמיכה בקבצי מדיה.
חסרונות: אין תגיות, תקלות טכניות בהעלאה ותמיכה מוגבלת בעברית.
שורה תחתונה: למי שחשוב הגודל ופחות הטכניקה.
 

eSnips - העיקר הקהילה

eSnips. לחלוק את הקבצים עם העולם (מהאתר)
 eSnips. לחלוק את הקבצים עם העולם (מהאתר)   
אם מה שאתם מחפשים זה יותר מסתם שטח אחסון לזרוק בו את הקבצים שלכם, eSnips יכול להיות בדיוק האתר בשבילכם. MySpace פוגש אתר אחסון או פליקר לכל דבר - איך שלא תקראו לו - eSnips שם את הדגש על שיתוף, תוך שהוא מעניק לכם נפח אחסון חינמי של 1GB ללא אפשרות להגדלה. העלאת הקבצים דרך האתר מוגבלת לגודל מקסימלי של 100MB או 50MB אם מדובר ב-ZIP או RAR.

האתר כולל מספר קהילות המשתפות ביניהן קבצים בנושאי הומור, קאריוקי, צילומים, ציורים וכן הלאה, ומאפשר לתייג את הקבצים המועלים אליו, בדומה לאתר התמונות פליקר. ניתן לבחור אם לשתף את הקבצים עם הקהילה או לשמור אותם פרטיים, וכן לסדר את הקבצים בתתי תיקיות ואף להעלות אליו תיקיות קבצים שלמות. לשם שינוי, העברית לא היוותה כל בעיה.

eSnips מספק גם תוכנת Uploader להעלאת קבצים מהירה ונוחה דרך המחשב, אך אנו נתקלנו במעט בעיות טכניות כשניסינו להשתמש בה. לחילופין, תוכלו להיעזר בסרגל הכלים של האתר (תומך בפיירפוקס ואקספלורר), שמלבד העלאת קבצים יאפשר לכם להשתמש בפיצ'רים מקוונים נוספים שמציע השירות.

אחת האפשרויות הייחודיות של eSnips היא היכולת למכור דרכו חומרים שתגדירו כפרטיים. עמוד הפרופיל המקיף שלו יאפשר לכם לעצב תדמית מקצועית שתקדם את מכירת המוצרים שלכם דרך האתר. בנוסף, ניתן להאזין ב-Streaming לקבצי המוסיקה שתעלו לאתר. תוכלו גם ליצור רשימות השמעה שיכללו קבצי מוסיקה שלכם וכן של חברים אחרים בקהילה.
 
 
יתרונות: שיתוף תכנים קל עם קהילה, ניתן למכור תוכן דרך האתר.
חסרונות: אין אפשרות לערוך קבצים המועלים לאתר.
שורה תחתונה: למי שמחפש דרך לשתף את הקבצים שלו עם העולם.
 

OmniDrive - לעבוד כאילו זה כאן

OmniDrive. עוד כונן למחשב (מהאתר)
 OmniDrive. עוד כונן למחשב (מהאתר)   
אחד החסרונות בהם נתקלנו במרבית אתרי האחסון שבדקנו, היא שבסופו של דבר, כדי לגשת לקבצים שהעלתם אליו צריך לגשת לאתר עצמו או להתרגל לדרך חדשה לטפל בקבצים. OmniDrive שונה מבחינה זו, והוא מהווה למעשה מעין כונן וירטואלי ברשת שיתווסף לרשימת הכוננים בתיקיית "המחשב שלי". הוא אפילו יוסיף לכם שורה חדשה בתפריט כפתור העכבר הימני לשליחה מהירה של קבצים לרשת. רק אל תשכחו לבקר בו אחת ל-60 יום כדי שהחשבון שלכם לא ייסגר.

OmniDrive יזכה אתם ב-1GB חינם לאחסון, רוחב פס של 5GB בחודש להעלאת או הורדת קבצים וחשוב מכל - שום מגבלה על גודל הקובץ אותו תעלו לשירות. מעבר לכך, יתרונו הגדול ביותר של OmniDrive היא הגישה המלאה שהוא מעניק לעריכת הקבצים שתעלו אליו. כשתגשו אל הקבצים בכונן הוירטואלי דרך "המחשב שלי", תוכלו לפתוח אותם באמצעות תוכנות ברירת המחדל של המחשב ולשמור את השינויים שתבצעו בהם ללא כל בעיה.

הבעיה העיקרית בה נתקלנו בעת השימוש ב-OmniDrive היתה עם סוגיית העברית. כל עוד עבדנו מול הכונן הווירטואלי המגבלה היחידה היתה שלא ניתן להעתיק אליו תיקיות בעלות שם עברי, כאשר עם קבצים רגילים לא היתה כל בעיה. אך כאשר עברנו אל תצוגת הדפדפן - העברית הפכה לג'יבריש.

אחת האפשרויות הנחמדות של OmniDrive היא מה שמכונה Live Folder. מדובר בתיקיה שהיא קורא RSS ולמעשה מאפשרת להוריד בצורה אוטומטית פודקאסטים וכדומה. בנוסף, אם תתגברו על בעיית העברית תוכלו ליהנות מאפשרויות העריכה הכלולות בתצוגת הדפדפן - קבצי אופיס ניתן לערוך באמצעות Zoho וקבצי תמונה באמצעות אתר Snipshot (אותו סקרנו בעבר). תוכלו גם לשתף אנשים בקבצים שתעלו ל-OmniDrive - אלה יזכו ללינק ישיר להורדת הקובץ ללא הרשמה לשירות.

OmniDrive, על כל אפשרויותיו המרשימות, עדיין נמצא בבטא, ומרגישים זאת. במהלך הבדיקות שערכנו נתקלנו במספר בעיות טכניות בעת שניסינו להעלות קבצים לשירות ובאיטיות בעת סינכרון השינויים בין הכונן המקומי לשטח האחסון ברשת. נקווה שעם הזמן המכשולים הללו יפתרו.
 
 
יתרונות: תצוגת כונן נוסף, אפשרויות עריכה מלאות, העדר מגבלה על גודל קובץ להעלאה.
חסרונות: תמיכה חלקית בעברית, בעיות טכניות בעת העלאת קבצים.
שורה תחתונה: בעיקר למשתמשים שמעדיפים לעבוד בדרך הישנה ומקפידים לתת לכל התיקיות שמות באנגלית.
 

Box.net - אפשרויות מתקדמות

box. תמיכה מושלמת בעברית (מהאתר)
 box. תמיכה מושלמת בעברית (מהאתר)   
אחד האתרים היותר מוצלחים שנתקלנו בהם במהלך הבדיקה שלנו הוא box.net הווב שתיימי. box.net מציע נפח אחסון חינמי של 1GB, רוחב פס של 10GB לחודש ומגבלה מעיקה של 10MB לקובץ. כמובן שקיימים חשבונות מתקדמים יותר בתשלום.

box.net מאפשר להעלות מספר גדול של קבצים במקביל, ואפילו תיקיות שלמות, באמצעות ממשק גרור והדבק שפועל בג'אווה. מלבד העלאה דרך האתר ניתן גם לשלוח קבצים באמצעות מייל, מכתובת הדואר האלקטרוני באמצעותה נרשמתם לשירות.

את הקבצים שכבר העליתם ל-box ניתן לסדר בתיקיות, לתייג ולהוסיף להם תיאורים. קבצי מוסיקה שהעליתם לאתר ינוגנו בעזרת נגן מובנה, ותוכלו לערוך קבצי אופיס בעזרת הפניה ל-Zoho. קבצי תמונה לעומת זאת אינם ניתנים לעריכה. התמיכה בעברית מושלמת.

box יאפשר לכם לשתף תיקיות שלמות עם משתמשי האתר או לשמור אותן לגמרי לעצמכם. הוא גם ישמח לספק לכם לינק ישיר להורדת הקבצים שתעלו אליו, אותו תוכלו לשלוח לחבריכם בלי שיצטרכו ליצור חשבון משלהם באתר. בנוסף, box מציע לייצר ווידג'ט להורדת קבצים שתוכלו לשתול בבלוג או בעמוד שלכם ב-MySpace.

אפשרות מעט מתקדמת יותר היא לבצע מנוי ל"תיבות" של משתמשים אחרים בשירות באמצעות RSS. זו עשויה להתגלות כדרך נוחה להפיץ קליפים או מוסיקה מקורית.
 
 
יתרונות: תמיכה מושלמת בעברית, ממשק פשוט ומאוד ידידותי, ניתן לערוך קבצי אופיס.
חסרונות: מגבלה חמורה על גודל הקובץ הניתן להעלאה.
שורה תחתונה: למי שחשובה לו עברית ונוחות השימוש פחות מאשר העלאת קבצים גדולים.
 

openmy - תן לי מקום, אני אעשה את השאר

openmy. פתיחות כקונספט (מהאתר)
 openmy. פתיחות כקונספט (מהאתר)   
יותר מדי צבעים ואפשרויות בלבלו אתכם? בואו נסו את openmy, יישום מינימליסטי להחריד, שאפילו צבע אין בו, ויעניק לכם 1GB לאחסון ומקסימום חופש להשתעשע עם ממשק התיכנות (API) שלו. openmy מכוון חזק מאוד אל מפתחים, ומציע להם לבוא ולהתנסות עם ה-API שלו כדי לפתח לעצמם יישומים. אחד כזה הוא יישום שמאפשר לפרסם את התגיות שתיתנו לקבצים שלכם ב-openmy בתור ערוצי RSS.

המפתחים של openmy לא ממש מאמינים בתיקיות, וסידור הקבצים שתעלו לשירות נעשה באמצעות סימון בתגיות. העלאת הקבצים נעשית אחד-אחד, ובמהלך ההעלאה כדאי שתסמנו כמה תגיות לקבצים לצורך איתור מאוחר יותר. לאחר שהעליתם קובץ, קל מאוד לייצר אליו לינק ישיר להורדה אותו תוכלו לשתף.

באופן מוזר משהו, מרבית אתרי האחסון שנתקלנו בהם לא מציעים שום אפשרות חיפוש במערכת הקבצים, ומסתפקים במבנה הרגיל של תיקיות ותגיות. openmy דווקא יאפשר לכם לחפש בין הקבצים המקוונים שלכם, אם כי משום מה הוא מתבסס על שמות הקבצים דווקא, ולא על התגיות בהן סימנתם אותם.

openmy לא ממש תומך בעברית בשמות הקבצים, אך למרבה הפלא ניתן ליצור תגיות בעברית והאתר מטפל בהן ללא כל בעיה. בכל מקרה, היעדר תצוגת השמות בעברית אינה רלוונטית, משום שבכל מקרה לא תוכלו לבצע אף פעולה עם הקבצים שהעליתם ששירות מלבד להוריד אותם. אלא אם כן, כמובן, השתמשתם ב-API של השירות כדי ליצור לעצמכם אפשרות כזאת.
 
 
יתרונות: מינימליזם, אפשרויות התאמה ופיתוח מקסימליות.
חסרונות: העדר תיקיות, תמיכה חלקית בעברית ואפשרויות בסיסיות מאוד.
שורה תחתונה: למפתחים שרוצים שטח אחסון ואת האפשרויות הם כבר יבנו בעצמם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by