ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חונק התולעים מ-HP 
 
 הפילטר החונק: אנטי וירוס דארוויניסטי עלק   
 
מערכת חיים ברשת

מתיו וויליאמסון מ-HP המציא נשק פשוט להשמדה המונית של וירוסים, באמצעות תוכנת משנק ש"חונקת" אותן. אנטי וירוס עם תפיסה קהילתית שמוכן לאבד כמה מעבדים על תקן "מגש הכסף"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתיו וויליאמסון, חוקר במעבדות HP באנגליה, מצא דרך לעצור את וירוסי התולעת המתרבים ברחבי הרשת כמו חיידקים טורפים בצלחת פטרי: לחנוק את הממזרים כשהם עוד קטנים.

מחשבים הנגועים בוירוס מתנהגים אחרת ממחשבים בריאים. מטרת העל של המחשב הפגוע הוא לאפשר לטפילו להתרבות. כדי לעשות כן, המחשב ינסה ליצור קשרים עם כמה שיותר מחשבים בזמן הקצר ביותר. מכאן, שאם מגבילים את יכולתו של המחשב הנגוע ליצור קשר עם מחשבים אחרים, ניתן להאט באופן משמעותי את פעולת הרבייה של הוירוס ולאפשר השתלטות עליו.

אז איך חונקים תולעת? התוכנה של וויליאמסון היא בעצם פילטר, אשר מגביל את מספר הקשרים שמחשב יכול ליצור עם מחשבים אחרים בכל רגע נתון. המטרה אינה למנוע את ההדבקות בוירוס, אלא להאט את התפשטותו ואת יכולתו לגרום נזקים. התפיסה של חברות האנטי וירוס מתמקדת בהגנה על המחשב האינדיבידואלי ובפעולת מניעה של ההדבקות. ווילאמסון מציע תפיסה של הגנה על הקהילה בכללה ודרך אפקטיבית להכיל את הנזק המתרחש ממילא, עד שמשתלטים עליו. לצורך זה, מוכן ווליאמסון להקריב כמה מהמחשבים ה"חלשים" במערכת, כדי לשמר את העדר. וויליאמסון עצמו הופתע איך פתרון כה פשוט, דארוויניסטי משהו, פשוט עובד.

בניסוי שנעשה במעבדות HP, עם הוירוס נימדה, נדבקו 16 מחשבים זה מזה תוך 10 דקות. כאשר הופעל "החונק", מחשב שני במערכת נדבק תוך 13 דקות והשלישי רק כעבור מחצית השעה. בזמן הזה יכל כבר מנהל הרשת להשתלט על התולעת ולעשות לה ווידוא הריגה. ולסקפטים נאמר רק שתוכנת החנק אינה משפיעה על מכלול הקשרים שמחשב נדרש לעשות בתקפודו התקני, אלא נכנס לפעולה רק כאשר יש כמות חריגה של נסיונות התקשרות. וויליאמסון מספר שהעיכוב הרציני ביותר לו גרם הפילטר "החונק" במחשבו האישי, היה 5 שניות עיכוב בשליחת אימייל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by