ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מהאימיול ל-iPod 

מהאימיול ל-iPod

 
 
ליאור באקאלו

איך תמירו סרטים לנגן שלכם באופן אוטומטי, גירסה משופרת לדפדפן התמונות הטוב ביותר, סייר קבצים משופר במקום הסייר הרגיל של חלונות ומשחק פעולה בו תצודו בני אדם. תוכנות השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

iPodifier

iPodifier. המרה אוטומטית (מאתר התוכנה)
 iPodifier. המרה אוטומטית (מאתר התוכנה)   
לא צריך לחפש יותר מדי כדי למצוא תוכנה שמסוגלת להמיר סרטי וידאו לפורמט שתוכלו לצפות בו בנגן המדיה הנייד שלכם, אבל מעטות התוכנות שיעשו עבורכם כל כך הרבה כמו iPodifier. תוכנה חינמית זו תאפשר לכם להגדיר תיקיה בה תציבו את הסרטים שאתם רוצים להמיר ולהוריד אל הנגן שלכם, והיא כבר תדאג לכל השאר. לא רק ש-iPodifier תמיר את קבצי הווידאו בתיקיה יום יום בדיוק בשעות שתורו לה, היא אפילו תציב אותם בספריית הווידאו בתוכנת ה-iTunes שלכם, כך שבסינכרון הבא של ה-iPod הם יועתקו אליו בצורה אוטומטית.

אשף נוח המוצג בהפעלה הראשונה של התוכנה מסייע להגדיר בקלות את כל הדברים החשובים, כדוגמת תיקיית המקור של הקבצים להמרה, שעות העבודה של התוכנה, הפורמטים בהם אתם מעוניינים ועוד. בנוסף, אם ברשתוכם מחשב מדיה סנטר או שאתם מקליטים באמצעות המחשב סרטים מהטלוויזיה, iPodifier תסייע לכם להמיר אותם בקלות כך שתוכלו לצפות גם בהם ב-iPod ללא כל מאמץ מיוחד.

כך למשל תוכלו להורות ל-iPodifier להמיר אוטומטית את כל קבצי הווידאו שמגיעים לתיקיית ההורדות של eMule או ביטורנט. תוכלו גם להורות לה לפעול בלילה, בשעות בהן המחשב עובד עם eMule. אם תשאירו גם את ה-iPod שלכם מחובר למחשב במהלך הלילה לטעינה, תוכלו לחזור בבוקר ולגלות שהפרקים החדשים של סדרת הטלוויזיה האהובה עליכם לא רק ירדו אל המחשב, אלא אפילו הומרו והועלו לנגן. וכל שנותר לכם לעשות הוא לצפות בהם בזמנכם הפנוי.

גם אם אתם לא נמנים על חובבי תוכנת iTunes או שנגן הווידאו הנייד שלכם לא נושא את סמל התפוח על גבו, עדיין תוכלו ליהנות מהיתרונות שמציעה iPodifier. ההמרה עדיין תתבצע אוטומטית ואילו את פעולת העתקת הקבצים המוגמרים וסינכרונם על הנגן תאלצו לעשות בעצמכם.

גודל: 7.80MB
גירסה: 1.0.0.8
מחיר: חינם

להורדה
 

Xplorer²

Xplorer². יותר מהרגיל (צילומסך)
 Xplorer². יותר מהרגיל (צילומסך)   
אחת התוכנות שרובנו מרבים להשתמש בהן בחלונות היא סייר הקבצים. אולי אתם לא יודעים זאת, אבל ממש לא חייבים להשתמש דווקא ביישום המובנה במקום בסייר קבצים אחר, שייתן לכם הרבה יותר תכונות ואפשרויות, ויהפוך את השימוש שלכם במחשב לנוח בהרבה.

Xplorer² הוא דוגמה לסייר קבצים חלופי, במקום זה המגיע כבר עם חלונות, שיאפשר לכם לעשות הרבה יותר דברים עם הקבצים שלכם. בתור התחלה, התצוגה של Xplorer² שונה, ומורכבת משתי חלוניות המציגות תיקיות שונות, לצד סרגל ניווט לתיקיות משמאל למסך, בדומה לסייר הרגיל. תצוגה זו, שאולי מזכירה לוותיקים מביניכם את נורטון קומנדר הישן, הופכת מלאכות כמו העתקה והזזה של קבצים מתיקיה אחת לאחרת לפשוטות הרבה יותר.

מעבר להיבט הגרפי, Xplorer² מציע שורה של תכונות נוחות שלא תמצאו בסייר הרגיל. כך למשל, ניתן לסמן תיקיות שאתם מרבים להשתמש בהן כ"מועדפות" (Bookmarks) לגישה מהירה יותר, לסנן את הקבצים המוצגים בתיקיה על פי סוג קובץ או שם, להיעזר בתצוגה מקדימה נוחה לתמונות או טקסטים ועוד.

תצטרכו אמנם לשחק קצת עם העיצוב והכפתורים השונים המופיעים בסרגל הכלים של Xplorer² עד שתהפכו אותה למתאימה ביותר לצרכים שלכם, אך לאחר שתעשו זאת לא תבינו איך הצלחתם להסתדר בלעדיה. Xplorer² מגיעה בשתי גירסאות: החינמית בעלת האפשרויות המוגבלות, והמלאה בתשלום בעלת תקופת התנסות מוגבלת בת 21 יום.

גודל: 1.00/4.97MB
גירסה: 1.6.5
מחיר: חינם/29.95$

להורדת הגירסה החינמית

להורדת גירסת ניסיון מלאה
 

IrfanView

IrfanView. רזה (צילומסך. תמונה מקורית: *sage*)
 IrfanView. רזה (צילומסך. תמונה מקורית: *sage*)   
תוכנת הצפיה בתמונות האהובה עלינו בדיוק הושקה בגירסה חדשה, ולא יכולנו לוותר על ההזדמנות להציג לכם אותה מחדש. למי שלא מכיר, IrfanView היא אחת מתוכנות הצפיה בתמונות (Image Viewer) הפופולריות ביותר שניתן למצוא ברשת, המתאפיינת בזריזות מירבית, התקנה רזה ותמיכה מאסיבית בפורמטים רבים מאוד של קבצי תמונות. בנוסף, ניתן להשתמש בה גם לצפיה בווידאו והאזנה למוסיקה ואפילו לבצע פעולות עיבוד תמונה, למרות שבמקרה האחרון נמליץ לכם לנסות דווקא את גימפ או את Paint.net.

החידוש המרכזי בגירסה 4 החדשה שהושקה ממש בשבוע האחרון, הוא תמיכה משופרת במערכת ההפעלה חלונות ויסטה החדשה, כך שגם אם שדרגתם את המחשב שלכם לא תיאלצו לוותר על דפדפן התמונות האהוב עליכם. חידושים נוספים כוללים מירכוז אוטומטי של התמונה המוצגת, אפשרות לשינוי צבעים של מספר תמונות בפעולה אחת (Auto adjust colors), הצגת תמונות בעלות נתוני GPS בתוכנת GoogleEarth ועוד.

תכונות נוספות וותיקות של IrfanView, במידה וטרם הכרתם את התוכנה, כוללות גם הצגת תיקיות תמונות במבנה של תמונות מוקטנות (Thunbnails), המרת מספר קבצים או שינוי שמם בפעולה אחת, הצגת תמונות במצגת (Slideshow) ועוד. תכונות נוספות ניתן למצוא בתוספים הנלווים (מצורף בעמוד התוכנה).

יתרון נוסף של IrfanView שחלק מכם יאהבו במיוחד הוא הניידות שלה. למרות שהתוכנה דורשת התקנה, למעשה ניתן להורות לה להתקין את עצמה לכל כונן באשר הוא, כולל כונן נייד דוגמת דיסק און קי.

גודל: 1.10MB
גירסה: 4.0
מחיר: חינם

להורדה
 
 

Tremulous

Tremulous. חייזרים ואנשים (צילומסך)
 Tremulous. חייזרים ואנשים (צילומסך)   
אם קשה לכם להחליט אם אתם מעדיפים משחק יריות או משחק אסטרטגיה, אולי כדאי שתנסו את Tremulous. משחק זה, המבוסס על המנוע של Quake3, מציג שתי קבוצות יריבות של בני אדם וחייזרים, הבונים בסיסים ונלחמים זה בזה עד חורמה.

במהלך המשחק, הנערך כולו ברשת, על השחקנים לבנות ולמגן בסיס, שם יוכלו להיוולד מחדש לאחר המוות ולהחלים מפציעות. שחקנים הבוחרים בדמויות בעלות יכולות בניה יכולו לבנות מכשירי הגנה כמו צריחים ותחנות כוח, שיסייעו להם להגן על הבסיס. בעוד בני האדם מסוגלים לבנות על הקרקע בלבד, חלק ממבני החייזרים ניתן לבנות על קירות ואף על התקרה.

ככל שהקבוצה צוברת יותר הריגות (Kills), הניקוד שלה מאפשר לה להתקדם לשלבים טכניים גבוהים יותר שיעניקו לה יכולות מתקדמות יותר. בנוסף, הניקוד מאפשר לרכוש שדרוגים במהלך המשחק עצמו.

מלבד ההבדל הגרפי הברור, החייזרים שונים מבני האדם גם בתכונות המשחק שלהם. בעוד בני האדם יכולים להשתמש ברובים, כלי נשק ומיגון, החייזרים מסוגלים להבריא את עצמם, לטפס על קירות ולפגוע בבני האדם באמצעות מגע. המשחק יסתיים, כצפוי, כשאחת הקבוצות תצליח להשמיד לחלוטין את קבוצת המשחק השניה.

גודל: 95.6MB
מגבלות: אין
מחיר: חינם

להורדה
 

ועכשיו, אתם

 
רוצים להמליץ על תוכנות או משחקים?
כתבו לנו ל: software@nana.co.il

יש לכם שאלות לגבי הפעלתם? בקרו בפורום התוכנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by