ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס ונצרות באמאזון 
 
 תכניות הדת מעולם לא היו כה אטרקטיביות   
 
מערכת חיים ברשת

אז מה הקשר בין התפתחות רוחנית ומין אנאלי? מערכת ההמלצות האוטומטית של אתר אמאזון מצאה את הקשר שעשוי להכעיס נוצרים רבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר מכירת הספרים אמאזון הסיר ביום שישי האחרון, לינק לספר הדרכה מינית, אשר הופיע בצמוד לספר הדרכה רוחנית שנכתב ע"י המטיף הטלוויזיוני הידוע, פט רוברטסון. דווח של אתר CNET מצביע על הבעייתיות הקיימת במערכת ההמלצות האוטומטית של האתר.

שני הספרים היו כרוכים זה בזה באופן זמני כתוצאה מטכנולוגיה המאתרת ומציגה רשימות של מוצרים אותם מחפשים וקונים המבקרים באתר של אמאזון. רשימות מוצרים אלו מופיעות מתחת לתיאור הראשי של המוצר תחת הכותרת "לקוחות שקנו מוצר זה, קנו גם את מוצרים אלה".

תוצאות הבדיקה האוטומטיות של אמאזון לספרו של רוברטסון, "שישה שלבים להתעוררות רוחנית" כללו ספר נוסף אותו חיבר המטיף הטלוויזיוני הפופולרי וכן ספר נוסף, שנושאו הראשי הוא סקס אנאלי של גברים. (מי אמר משכב זכר?)

"היה נראה לנו כי מדובר בסמיכות מקרים די תמוהה בין שני הכותרים", אמרה דוברת אמאזון, פאטי סמית', בעת מתן ההסבר להחלטת החברה להסיר את הלינק מהדף. "אמאזון ערכה חקירה והצליחה לקבוע כי תוצאות אלו לא היו תוצאה של מאות לקוחות אשר חיפשו אחר שני המוצרים הספציפים בעת הקניות שלהם באתר". אמאזון הורידה את הלינק לספר המין בבוקר יום שישי לאחר שעודכנה על הרישום. מדור המראה את הצעותיהם הישירות של לקוחות אחרים עדיין הכיל קישורים לספר ביום שישי בערב.


עוקבים אחר הלקוחות

הקישור בין הספרים מפנה את תשומת הלב למלכודות הפוטנציאליות הכרוכות בטכנולוגיות האוטומטיות אשר באות לעקוב, לסמן ולמתג התנהגות צרכנית און-ליין, לשם מטרות קידום מכירות. אמאזון, כמו אתרים רבים אחרים, אוספת מידע על הרגלי לקוחותיה כדי לספק המלצות או כדי להעביר את חווית הקניות לרמה האישית - מאפיין אותו מקדמת ענקית המכירות כנכס ייחודי.

עבור שירות ההמלצות, החברה עוקבת אחר דפוסי השיטוט והקניות ביחד כדי להציע ללקוחות מוצרים קשורים לרכישה. אולם מערכת כזו ניתנת למניפולציה בצורה קלה על ידי אנשים אשר רוכשים או מקליקים על מוצרים מסוימים באותו זמן. דבר המוביל לכך שהטכנולוגיה תקשר בין שני מוצרים שונים לחלוטין, ולא תייצג באופן מדויק את הרגלי הצריכה של הלקוחות.

"מתיחה מסוג זה אינה טובה לאמאזון כיוון שהיא תרחיק לקוחות. היא מעודדת אנשים מסוימים הרואים באינטרנט מקום מסוכן", אמר יועץ האבטחה ריצ'רד סמית' אשר הביא את הלינקים לתשומת הלב של CNET. "המתיחה הזו גם גורמת לי לתהות כמה מערכת ההמלצות הזו פתוחה להאקינג ע"י סופרים ומוציאים לאור, ככלי שיווקי חדש", הוא הוסיף.

דוברת אמאזון אמרה כי תקריות מסוג זה "צצות אחת לכמה זמן. במקרה כזה, אנו מקבלים תלונה ופותחים חקירה כדי לקבוע איך חוללו המלצות אלו".

רוברטסון ייסד את רשת השידור הנוצרית ומנחה את התוכנית הדתית "מועדון 700" המושכת מדי יום כמיליון צופים. בעבר משך רוברטסון אש מקבוצות המייצגות את הקהילה ההומו-לסבית בארה"ב, וזאת בשל התבטאויותיו כנגד תופעת ההומוסקסואליות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by