ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת תוכנה אמריקאית חשודה במימון הטרור האיסלמי 
 
 
מערכת חיים ברשת

במסגרת הניסיון לאיתור מקורות המימון של הטרור, הגיעו החוקרים לחברת תוכנה אמריקאית אשר בין לקוחותיה נמצאות סוכנויות ממשל וחברות גדולות רבות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חקירה פדרלית הבודקת את מקורות המימון של ארגון הטרור אל-קעידה, הובילה את החוקרים לחברת תוכנה אמריקאית היושבת במסצ'וסטס, אשר בין לקוחותיה נכללים ה-FBI, חיל האוויר והצי האמריקאי, כמו גם מספר לא מועט מרשימת 500 החברות העשירות בעולם.

סוכנים משרות המכס, ה-FBI, מס ההכנסה וסוכנויות נוספות, חמושים בצווי חיפוש, הגיעו למשרדיה של חברת Ptech ביום חמישי שעבר כדי לבדוק מידע על יאסין אל-קעדי, כך מסרו מקורות רשמיים ביום שישי. אל קעדי נמצא ברשימה של משרד האוצר, שמטרתה לאתר ולהקפיא נכסים של טרוריסטים בינלאומיים, על אדמת ארה"ב.

לא נערכו מעצרים, אולם הסוכנים מצאו ראיות ב-Ptech, אשר הסכימו לחיפוש. גורמים רשמיים סירבו למסור מה נמצא בחיפוש. פרקליט המדינה בבוסטון, מייקל סאליבן, אמר כי החיפוש היה כרוך "בחקירת פשע פיננסי ממושכת", אך מסר כי על התצהיר בשבועה אשר הביא לפרסום צו החיפוש, הוטל צו איסור פרסום מטעם בית המשפט.

אל-קעדי, היושב בג'דה שבערב הסעודית, עומד בראש קרן "מוואפאק", אשר לפי גורמי הממשל בארה"ב, משמשת כמסווה של אל-קעידה כדי להזרים מיליוני דולרים לתשתית ארגון הטרור ברחבי העולם.

גורמים מקרב סוכנויות החוק השונות בארה"ב מסרו כי אל קעדי היה בעבר אחד המשקיעים הראשיים בחברת התוכנה Ptech. הם רוצים לדעת אם עדיין יש לו קשר לחברה, ואם מידע נוסף שיתגלה בחיפוש יוכל להוביל לגורמים אחרים אשר בהם הוא מעורב.

ג'וזף ג'ונסון, בכיר ב-Ptech מסר כי לאל-קעדי אין כעת כל קשר לחברה, וכי הוא היה מושקע בה לפני כתשע שנים, כשהיא רק החלה את דרכה. "אנחנו רק חברה קטנה. מה שאנו עוסקים בו לא נותן לנו גישה למידע המוגדר כסודי ביותר".


רשימת לקוחות מרשימה

החברה עצמה מספקת תוכנות מעקב ותכנון פיננסי מתקדמות לחברות גדולות ולמספר גדול של סוכנויות ממשלתיות, ביניהן ה-FBI, משרד האנרגיה, חיל האוויר, הצי, ארגון NATO, מס ההכנסה וכן חברות כגון IBM, Weyerhauser ו-Aetna, כך לפי אתר החברה.

התוכנה אינה יושבת אמנם באזורים מסווגים, אולם מטפלת במידע ממשלתי רגיש. קוד התוכנה של החברה נבדק ע"י הממשל כדי לקבוע אם הוא מכיל דלתות אחוריות המאפשרות לגורמים חיצוניים לקרוא או לגנוב מידע רגיש מהממשל, או להוסיף לקוד המקור קוד זדוני. בדיקות אלו נערכו לפני מספר חודשים, כשהחלה החקירה כנגד החברה.

מרישומים פומביים עולה כי חברת Ptech קשורה בצורה זו או אחרת לחברת BMI מניו ג'רזי, שגם היא קשורה, לפי החוקרים, לאותו אל-קעדי. לפי הדו"חות, מימנה BMI את רכישות ציוד המחשבים והטלפוניה במהלך שנות ה-90.

חקירה זו היא חלק מתוכנית רחבה יותר של אגף המכס האמריקאי הנקראת "מבצע חיפוש ירוק" - כוח משימה המורכב מכל סוכנויות החוק אשר בודק מזה 14 חודשים את מערך רשתות המימון של ארגוני הטרור. ניסיון נחמד, שיכול לשמש כעלה תאנה ציבורי לממשל, שעד לא מכבר עוד העביר כסף לארגונים בהם הוא נלחם כיום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by