ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש בראש 

ראש בראש

 
 
שוש פורבס

איך הופכים תוכנה לאינסטנט-להיט? לוקחים מוצר מצויין שעולה 99 דולר, מעתיקים אותו, ומורידים את המחיר ל0 דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מלך מלכי המלכים? הומסייט 4
 מלך מלכי המלכים? הומסייט 4   
מאוסטרליה הרחוקה מגיע אלינו עורך HTML חדש, בשם "1st page 2000". מה הרבותא הגדולה שיש בעורך זה, בעולם שיש בו יותר עורכי HTML מאתרי אינטרנט? ובכן, כותבי 1st page 2000 החליטו להכנס ראש בראש במלך מלכי עורכי ה:HTML הומסייט ,4 מיוצרי האתרים הפופולאריים ביותר בעולם.

עורך HTML היא תוכנה המאפשרת למנהלי אתרים לערוך ולתפעל את האתר שלהם גם אם אינם מתמצים לגמרי ברזי שפת התכנות שעומדת מאחורי הרוב המכריע של אתרי האינטרנט.

היתרון העיקרי של 1st page הוא העובדה שהוא לא דורש מכם לשלוף מהארנק הדיגיטלי צל צילה של אגורה (לעומת 99 דולר, מחירה הנכבד של הומסייט). ל- 1st page 2000 יש ארבע סוגי ממשק לבחירה (רגיל, מתחיל, מתקדם ומומחה) כשההבדל מתבטא בעיקר בגודל ובכמות האייקונים. הממשק המתקדם נראה שתי טיפות מים כמו הממשק של הומסייט, רק עם אייקונים יותר יפים.
 
מלא כל טוב. פירסט פייג`
 מלא כל טוב. פירסט פייג`   
ממש כמו הממשק של הומסייט, גם כאן הממשק מאוד נוח: פקודות ה- HTML מאורגנות בכמה toolbars הגיוניים (שניתנים להתאמה אישית). אפשר להשאיר את הToolBars דנן במיקום ברירת המחדל (במעלה המסך), להצמיד אותם לאחד הצדדים, או לתת להם סתם "לשוט" על המסך.

מצד שמאל - חלון הספריות, שנותן גישה מהירה לקבצים במחשב. אפשר להוסיף קישורים או תמונות על ידי גרירה פשוטה שלהם אל חלון העורך, ממש כאילו היה מדובר במעבד תמלילים לתינוקות של בית רבן. מאחורי חלון הספריות מסתתרים חלונות שימושיים נוספים, כגון חלון עם מדריך HTML (שלקוחות מתוך אתר מוביל בתחום), חלון עם הקוד האישי המכיל קטעי קוד לשימוש חוזר (חוסך זמן אדיר) וכלי ניהול האתרים (עוד עליו - בהמשך).

גם החלון הראשי של העורך מלא כל טוב - בנוסף לסימניה לכל קובץ פתוח, יש שם חלון עם עזרה מורחבת לקוד, וחלון Preview הטוען את הדף הנערך לתוך הדפדפן אקספלורר , ישר מתוך העורך.
 
מי יותר טוב?
 מי יותר טוב?   
חוץ מכפתורים ותפריטים לפקודות הנפוצות של ה- HTML (וגם לכמה פקודות נפוצות קצת פחות) יש ל- 1st page 2000 כמה כלים שימושיים נוספים, ובראשם "HTML TIDY", כלי עזר שימושי וחזק לבדיקה של קוד הHTML.

לא רק שהוא בודק את הקוד ומתריע על שגיאות (אם יש), הוא גם מסדר את הקוד שיהיה יפה ונוח לקריאה. מלבד זאת, "1st page" כולל מגוון גדול של סקריפטים מוכנים: החל מסקריפט פשוט לשינוי שורת הסטטוס, וכלה בסקריפט היוצר פורום. יש בארכיון סקריפטים המתאימים גם לבוני אתרים מתחילים, וגם למתקדמים.

כלי נוסף הוא דוחס ה.HTML הכלי הזה עובר על קובץ ה- HTML ודוחס את הקוד שלו על ידי הסרה של חלקים לא נחוצים. התוצאה? קובץ HTML שנותן את אותה התוצאה בדפדפן אבל שוקל פחות, לעלייה מהירה יותר של האתר. בונוס נוסף הוא העובדה שהכלי הזה מסיר את רוב הרווחים ואת רוב שבירת השורות בקוד, מה שגורם לו להיות הרבה פחות קריא למנהל האתר הממוצע, ובכך הוא מקשה על "גנבי קוד" שפלים ורעי לב להעתיק את תוצאות עמלכם.

כלי חשוב לחברות וארגונים הוא כלי ניהול האתרים. מדובר בדרך נוחה למדי לנהל אתר שכמה אנשים עובדים עליו. אפשר להגדיר קבצים שיהיו חלק מהאתר (ושיעודכנו אוטמטית על השרת, אם יש לכם את תוכנת ה- FTP של 1st page 2000), אפשר לחלק מטלות לאנשים שונים, ולסמן את ההתקדמות בכל מטלה בנפרד.

אז מי עדיף, ההעתק החינמי או המקור היקר?
 
 
כמו תמיד בחיים, אין תשובה חד משמעית. מצד אחד, "1st page" מגיע עם מבחר גדול של סקרפיטים מוכנים, כלי עזר רבים ושימושיים, ומבחר ממשקי משתמש. מצד שני, הומסייט מכיל כלי חיפוש והחלפה חזק במיוחד, כולל אפשרויות מעולות לפרסנוליזציה, מציע אינטגרציה חלקה עם התוכנה המקצועית ,Dreamweaver וגרסתו המלאה כוללת גם כלים מצוינים לניהול כללי של האתר.

ההמלצה שלנו? לפני שאתם שולפים את הארנק, תנו ל1st page הזדמנות הוגנת. הוא יכול להפתיע אתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by