ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יש מצב לשכפול DVD 
 
 האריזה של המהפיכה הבאה?   
 
מערכת חיים ברשת

בחסות טיעונים חוקיים מפוקפקים תשווק, החל מהשבוע הבא, תוכנה העוקפת את ההגנה על יצירות המופת של הוליווד ומאפשרת לכל מי שחפץ להכין לעצמו עותק חינמי של הסרט האהוב עליו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החל מהשבוע הבא ניתן יהיה להיכנס לחנויות מחשבים בארצות הברית, לשלם מאה דולר, ולקבל את הכלי האולטימטיבי לשכפול סרטים המוקלטים על DVD. התוכנה עליה מדווח אתר "פי.סי וורלד", ששמה בישראל DVD X Copy, מבית היוצר של 321 Studios, עוקפת את מנגנוני ההגנה שהציבו חברות הסרטים בדרך אל השכפול הנחשק, ומותירה בידיו של בעל ה-DVD הגאה גיבוי מדויק של המוצר אותו רכש בכסף טוב (נגיד).

כמובן שלא מדובר בעוד מוצר טריוויאלי. הרי על פי חוקי ההגנה על זכויות יוצרים דיגיטליות (DMCA) אסור לפצח מנגנוני הצפנה על מנת להעתיק את החומר. על פי החוק, זוהי הפרה ברורה של זכויות יוצרי הסרט. זו גם הטענה של חברות הסרטים אל מול התוכנה החדשה.

ב- 321 Studios טוענים מנגד שכל אדם רשאי להכין בביתו גיבוי למוצר אותו רכש, וכשם שבית המשפט העליון של ארצות הברית אישר לשווק קלטות וידאו שבעזרתן ניתן לעשות עותקים לא חוקיים של סרטים מוגנים, משום שיש לקלטות הללו גם שימוש חוקי, כך גם אסור למנוע מהציבור את אותה היכולת כשהדברים מגיעים למדיה דיגיטלית. בנוסף טוענת החברה שהיא אינה מפצחת את ההצפנה, אלא שהיא מפענחת את המידע כמו כל נגן DVD מצוי, ורק אז מעתיקה את החומר המפוענח.

סביר להניח שחברות הסרטים לא תשתוקנה, לכן הכינו בחברה כמה הגנות זכויות יוצרים משלהם. ראשית, לא ניתן לעשות עותק של העותק החדש והשרשרת נגדעת בתום "דור" העתקות אחד. שנית, כל סרט שהועתק בעזרת התוכנה נושא "חותם מים" שמשייך אותו לבעלים החוקיים של התוכנה, אם הקבצים יעלו "בטעות" לרשת. אם יותר למערכת לגחך לרגע למשמע שיטות ההגנה המצחיקות, שהראשונה שבהן מניחה כי לא ייתכן שהשימוש העיקרי של התוכנה יהיה צריבה סרטים מספריות וידאו בנוסח בלוקבאסטר, והשניה מניחה ברצינות תהומית שמשתמשיה העברייניים של התוכנה יטרחו לרכוש אותה, במקום פשוט להוריד אותה מתוכנת P2P כלשהי החל מהשבוע הבא, אזי המערכת תגחך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by