ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טום קרוז הוא חרא של גיימר 
 
 ככה זה נראה. אולם 15 החלוצי   
 
מערכת חיים ברשת

אולמות קולנוע מוסבים לכדי אולמות של משחקי מחשב מרובי משתתפים. היהפכו מסיבות ה-LAN הותיקות לעסק מפלצתי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-LAN Parties, אותם כינוסים של חובבי מחשב אקסטרא גיקיים, בהם כל אחד מביא את המחשב או קונסולת המשחקים, מישהו מביא איזה ראוטר מהעבודה, אחר מביא האב והשלישי אחראי על הבמבה, ומשחקים בקווייק עד שהידיים כואבות, ילכו בקרוב בדרך כל מוצר, ויהפכו לעסק אימתני, מדווח אתר ה-SignsOnSanDiego.

הניצנים הראשונים כבר כאן, או למעשה בסן-דייגו, שם הקימה חברת ESports Arena אולם ראשוני למשחקי מחשב. באולם מספר 15 של תיאטרון ה"פאסיפיק" במערב העיר נטועים שמונים מחשבים, המסוגלים להתחבר האחד אל השני, או בקבוצות, לפי רצונם של המשחקים. כל מה שצריך לעשות זה לבוא, לשלם מחיר של כרטיס קולנוע, לשבת בכיסאות המרופדים והנוחים, ולשחק במשך שעתיים מול מי שרוצים. על מסכי ענק מוקרנים בינתיים קטעים נבחרים ממשחקים שמתנהלים באותה השעה. נשמע כמו הרבה מאוד רעש.

תעשיית משחקי המחשב, שמגלגלת כבר היום 10 מיליארד דולר בשנה, וצפויה לצמוח לכדי תעשייה של 25 מיליארד דולר עד לשנת 2005, רוצה לצאת ממגבלות הבית, ולהביא את חובביה אל מקומות בהם אפשר יהיה לחשוף אותו לעוד מוצרים וגאדג'טים שהוא פשוט-לא-יכול-בלעדיהם, אפילו כדי למכור לו פופקורן וקולה. אחת הדרכים היא התיאטראות החדשים, שכארבע מאות כמותם צפויים להיפתח על ידי Esports לבדה בארבע השנים הקרובות.

דרך אחרת היא ליגות של משחקי מחשב רבי משתתפים, שהופכות בעצמן לתעשיית לוואי גדולה למדי. אנחל מונדוס, נשיא CyberAthlete המארגנת טורנירים שכאלה, טוען כי שוק המשחקים מרובי השחקנים הוא עדיין "שוק של נישה", אבל הצרכנים בו מוכנים להוציא הרבה כסף בתוכו.

ג'ון וארלי, נשיא ESports , בטוח שהתחום שבו בחרה החברה להתמקד הוא הסוס המנצח. "תעשיית הסרטים אינה צומחת בקצב המתקרב לקצב הצמיחה של תעשיית המשחקים", הוא אומר, אך אם תיאטראות המשחקים יהפכו לסיפור הצלחה, הרי שאנחת הרווחה תשמע גם בתעשיית הסרטים, שבנתה בשנים האחרונות יותר מדי אולמות, ומוצאת את עצמה נאבקת בהפסדים ניכרים, לאור הביקוש הדל יחסית של הצופים. ומי יודע, ייתכן גם שבילוי משולב של צפייה פאסיבית ומשחק אקטיבי יהפכו למצרך השעה הבאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by